כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  מנורות זה לא הכול: דרכים מקוריות להאיר בית חשוך

מנורות זה לא הכול: דרכים מקוריות להאיר בית חשוך

התאורה הטבעית היא לא הצד החזק של הבית? תמיד קיימים חומרים בהירים, גימורים מבריקים ורהיטים נמוכים שיעזרו לכם להאיר את החלל חשוך

מאת: לימור קלר צילום:


סטודיו beam. צילום: יואב גורין

אם התמזל מזלכם וזכיתם לבית מלא חלונות ומפתחים, שמכניסים הרבה אור ואוויר, זכיתם יחד איתם לאחד המקורות החשובים לקיום האנושי בתוך ביתכם, לצמיחה ולמצב רוח טוב, שהרי אנשים שחיים במדינות עם מעט שמש סובלים מדיכאונות יותר מאנשים המתגוררים באזורים שטופי אור ושמש. אבל לא כל בית ודירה זוכים לכל הטוב הזה, ויש דירות בעלות מפתחים קטנים, כיווני אוויר נטולי שמש ובניינים אחרים שמסתירים אותם, שבהן אין מספיק תאורה טבעית לבית. יחד עם זאת, וכדי לנצל את החדרים מצומצמי האור ביעילות ולא לכוח מהם, קיימים אמצעים עיצוביים שאיתם ניתן להאיר את הבית או לפחות לספק את התחושה הרצויה.

כניסה מועטה של אור. צילום: Jersey Ice Cream Co. מתוך remodelista.com

לבחור רצפה וקירות בהירים

כמו שתקרה לבנה מגביהה כביכול את החדר ומבהירה אותו, כך גם רצפה וקירות לבנים גורמים לו להרגיש מרווח, גדול ומואר יותר ומשקפים תאורה טבעית שנכנסת לבית. אם החלום שלכם הוא רצפה באפור כהה או בשחור, דעו שהיא עלולה להחשיך את החלל, ולכן תתאים יותר לבית שטוף שמש.

אדריכלות: Josephine Hurley Architecture. צילום: Tom Ferguson

לסיים עם גימורים מבריקים

אריחים בעלי גימור מבריק, משטחים ודלתות שיש בהם ברק מחזירים אור, בין אם תאורה תטבעית ובין אם לא, ומאירים את החלל לפחות בתחושה. כך גם רהיטים עם זכוכית, מראות או כסף וזהב, המשקפים את האור. אגב, כדאי להציב רהיטים עם מראות או מראות לבדן בקיר שצמוד לחלון ולא ממש מולו, כדי לשפר את השתקפות האור מחד ולתגבר את תחושת העומק מאידך.

צילום: Jersey Ice Cream Co. מתוך remodelista.com

להעדיף ריהוט נמוך

מיטות עם ראשים גבוהים או ספות וכורסאות בעלי משענות גבוהות עלולות לחסום את התאורה הטבעית שנכנסת לבית, ולכן כדאי להביא בחשבון גם שיקול כזה כשניגשים לבחור רהיטים.

צילום: Jersey Ice Cream Co. מתוך remodelista.com

לתלות וילונות קלילים

במיוחד במקומות נטולי שמש ותאורה טבעית, אבל לא רק, וילונות עשירי בדים, כבדים וכהים, יסתירו את האור או חלק ממנו אפילו כשהם אסופים לצדדים. וילונות מבדים דקיקים, כמעט שקופים, יתאימו לאוהבי הטקסטיל, ואם נוכחות הווילון כה חשובה מבחינה עיצובית, ניתן לבחור אותם בצבעוניות דומיננטית.

עיצוב: אופיר דהן. צילום: גידי בועז

לחזק בתאורה מלאכותית

אחרי שגילינו שיש לא מעט פתרונות יצירתיים למחסור בתאורה טבעית – אפשר לחזור לפתרון הנפוץ והמתבקש של שימוש בתאורה מלאכותית. גם כאן שווה לחשוב מחוץ לקופסה, ולתכן את התאורה בקפידה, כך שהיא תספק את כל האור הדרוש במקומות הנחוצים, וגם תתרום לאווירה ולמראה הבית.

אדריכלות: Josephine Hurley Architecture. צילום: Tom Ferguson

תאורת אווירה. סטודיו beam. צילום: יואב גורין

עוד בנושא

רעיונות והשראה

לשבור את הסט: הום סטיילינג בסגנון מיקס אנד מאץ'


מי אמר שהספה חייבת להיות תואמת לכורסה או שכל הכיסאות בפינת האוכל צריכים להיות זהים? כך תייחדו את הבית שלכם עם הום סטיילינג נועז בסגנון מיקס אנד מאץ'

רעיונות והשראה

אינסייד אאוט: דרך מפתיעה לשלב בין פנים וחוץ


אנחנו רגילים להפריד בין הרהיטים ששייכים לפנים הבית לבין אלה ששייכים לגינה או למרפסת – אבל דווקא השבירה של החלוקה הזאת יכולה להיות הדבר הנכון בשביל הבית שלכם, וליצור מפגש מעניין של פנים וחוץ

רעיונות והשראה

הכינו את המניפות: סגנון הקוסטל הוא הדבר הכי חם בקיץ הזה


הקיץ כבר כאן וזה בדיוק הזמן לפנות את הדרך לסגנון הקוסטל שיעצב לכם בית בסגנון חוף ים. אז מי אמר שאין חדש תחת השמש?

רעיונות והשראה

חג הביקורים: מעצבים אירוח חוץ לכבוד שבועות


הטמפרטורות עולות, מותר לפגוש קרובים, וחג שבועות כבר בפתח – והנה לכם שלוש סיבות להתאים את הגינה לאירוח חוץ חגיגי ומזמין

תגובות

כתיבת תגובה