כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  נס העיצוב: הום סטיילינג חדש בשמונה ימים

נס העיצוב: הום סטיילינג חדש בשמונה ימים

כבר הרבה זמן שאתם חושבים על הום סטיילינג חדש לבית אבל לא מצליחים להתפנות למלאכה? ברוח חג החנוכה – כך תשדרגו את הבית בהשקעה של שעה אחת ביום, במשך שמונה ימים

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


אפשר לעצב את הבית מחדש בלי הרבה מאמץ

לפעמים אנחנו רוצים לחדש הום סטיילינג בלי להיכנס לתקופת שיפוץ מסיבית ולהוצאות כבדות, ועדיין אנחנו מתקשים להביא את עצמנו לכדי מעשה. הגורם המגביל הוא בדרך כלל זמן. במהלך השבוע רובנו לא מגיעים להתעסק עם פעולות מהסוג הזה, ובסוף השבוע מרבית החנויות סגורות ויש חשש להפריע לשכנים עם קדיחות וגרירת רהיטים.

אז איך בכל זאת אפשר לעצב מחדש את הבית בקלות, במהירות ומבלי לכלות את מכסת ימי החופש השנתית? לכבוד חג החנוכה, קבלו את אתגר ההום סטיילינג בשמונת הימים. קחו לכם שמונה ימים – במהלך החג או בכל זמן אחר – והשקיעו בכל יום שעה אחת. בכל פעם נתמקד בפעולה פשוטה אחרת, עד שיתחולל הנס וביתכם ילבש מראה חדש.

היום הראשון: פנו מקום

את היום הזה נקדיש לפינוי חפצים מהבית. הכוונה כאן היא לא למיון ניירת או לסינון בגדים, אלא להוצאה של רהיטים וחפצים שכבר אין בהם צורך. הסתובבו בבית וחשבו על אילו דברים אתם יכולים או אפילו שמחים לוותר, ובלי רגשות אשם הוציאו אותם מביתכם. זה השלב הראשון בדרך להום סטיילינג חדש.

היום השני: שנו מיקום

מלבד חיסכון בזמן, אנחנו רוצים לחסוך באתגר הזה גם כסף, אז הנה טריק נחמד להום סטיילינג בקלות וללא עלות. במקום לרוץ ולרכוש רהיטים חדשים, נסו לשנות את המיקום של חלק מהרהיטים בבית. פעולה כזאת תרענן את מראה הבית, ואולי גם תגלה לכם אפשרויות מוצלחות יותר לניצול החלל.

הוציאו או הזיזו את הריהוט

היום השלישי: צבעו קיר אחד

צביעה של בית זה עסק מורכב ויקר, שלעיתים כרוך בהתערבות של בעלי מקצוע. עם זאת, צביעה של קיר בודד אחד, היא פעולה שניתן לעשות בקלות ובעלות נמוכה. בחרו קיר דומיננטי בבית – זה יכול להיות הקיר שמאחורי הספה או המיטה, אחד הקירות במטבח, הקיר בקצה המסדרון, או כל קיר אחר שמושך תשומת לב. בחרו בצבע שעושה לכם טוב על הלב, ושלפו את המברשת. קיר דומיננטי אחד עשוי להעניק השראה להום סטיילינג אחר חדש לגמרי.

צבעו קיר אחד בלבד. מהאתר: thespruce

היום הרביעי: החליפו את התמונות

החלפה של תמונות היא פעולה פשוטה ומהירה שמשפיעה רבות על ההום סטיילינג של הבית כולו, ועדיין רובנו ממשיכים לחיות עם אותן התמונות שתלינו כשנכנסנו לדירה. אם יש לכם או למכרים תמונות שלא נמצאות בשימוש, החליפו אותן עם התמונות שכבר התרגלתם לראות על הקיר. אם אתם מוכרחים לקנות תמונות חדשות, נסו לקנות אותן ללא מסגרת ולהשתמש במסגרות הקיימות, וכך תחסכו בעלויות.

תמונות חדשות ישדרגו את מראה הבית

היום החמישי: רעננו את הטקסטיל

בדומה לתמונות, גם טקסטיל הוא דבר שקל להחליף ולרענן וגם הוא, תתפלאו, משפיע רבות על ההום סטיילינג. צפו את הכריות בסלון בציפיות חדשות ושימו שמיכת טלוויזיה אחרת, החליפו את המצעים בחדר השינה, ופרשו שטיח אחר בחדר הרחצה. הפעולות עצמן הן פשוטות, והעלות לא גבוהה – אבל השינוי יתרום בצורה משמעותית לעיצוב החדש של הבית.

החלפת טקסטיל היא דרך פשוטה לעצב את הבית מחדש. מהאתר: healthline

היום השישי: האירו את הבית

אי אפשר חנוכה בלי קצת אורות. אנחנו לא מדוברים על החלפה של כל גופי התאורה בבית, כי זאת משימה מורכבת ויקרה מאד. ביום הזה אתם תחלפו מנורה אחת או שתיים בלבד. זאת יכולה להיות הנברשת שמעל שולחן האוכל, המנורות שלצד המיטה, המנורה העומדת בסלון, או הגרילנדות בגינה. כל דבר שיסייע לכם להכניס אור הביתה שיאיר את ההום סטיילינג באור קצת שונה ובלי יותר מדי מאמץ.

מנורה אחת יכולה לעשות את כל ההבדל

היום השביעי: התחדשו בקטנה

רוצו לחנות עיצוב הבית הקרובה אליכם, ורכשו פריט הום סטייל אחד קטן לכל חלל – צנצנת עוגיות למטבח, מתלה בגדים לחדר השינה, קערת פירות לפינת האוכל. הוספה של כמה פריטים דקורטיביים, תשדרג את המראה הכולל ותכניס הביתה תחושת התחדשות גדולה מאד.

פנקו את הבית עם מתנות. מהאתר: curbed

היום השמיני: הוסיפו צמחים

כנראה שכבר יש לכם כמה צמחים, אבל עציץ חדש מיד יתרום לשדרוג העיצוב ולחידוש ההום סטיילינג של הבית. אתם יכולים לקנות כמה עציצים קטנים ולקשט איתם מדף או שולחן, או לרכוש עציץ משמעותי אחד ולמקם אותו באזור בולט בבית.

צרו מקום לעציץ חדש

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

החשיבות של איטום כאשר משפצים את הדירה


נושא האיטום הוא לא הדבר הראשון שחושבים עליו כאשר ניגשים לתכנן או לשפץ בית – אך מדובר באחד הדברים החשובים ביותר. הנה מה שאתם צריכים לדעת על איטום גגות

מדריכי שיפוץ ומעבר

למה חשוב להדביר בית חדש לפני הכניסה


נכנסים לבית חדש? בין התכנון לעיצוב, כדאי שתקדישו מחשבה גם להדברה של הבית

מדריכי שיפוץ ומעבר

כך תכינו את הבית למקרה של רעידת אדמה


ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי – אזור המועד לרעידות אדמה. עם זאת, חלק גדול מהמבנים בישראל אינם מסוגלים לעמוד ברעידות אדמה. מאמר זה יפרט על צעדים להכנת ביתכם

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

תגובות

כתיבת תגובה