כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  סוד הדלת הנעלמת: כל הדרכים להסתיר דלתות בבית

סוד הדלת הנעלמת: כל הדרכים להסתיר דלתות בבית

יש דלתות שמשתלבות כל כך טוב בעיצוב הבית – עד שבכלל לא רואים אותן. בואו לגלות איך אפשר להסתיר דלתות באופן מתוחכם

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


אנחנו מדברים הרבה על החשיבות של עיצוב דלת הכניסה ודלתות הפנים, ועל כך שהן צריכות להשתלב בנראות הכללית של הבית – אבל שוכחים שיש אופציה אחרת. במקום להתאים את הדלתות לסגנון של הבית, אפשר פשוט להעלים אותן מהעין.
חברות ומעצבים רבים הצליחו למצוא בשנים האחרונות מגוון שיטות להסתיר דלתות בבית – מדלתות שמוסוות בתוך הקיר, ועד לדלתות שנראות כמו ספריה. בואו לגלות את הדלתות שאי אפשר לגלות.


דלתות שמוסוות בקיר

אחת הדרכים להסתיר דלתות בבית, היא לשלב אותן בתוך הקיר. במקרה כזה הדלת צריכה להיות מחופה בדיוק כמו הקיר שסביבה, וגם מומלץ שהיא תותקן בקו אפס, ובכך תיבלע לגמרי בתוך הקיר הזה. דלתות שמוסוות בתוך הקיר, תורמות ליצירת מראה אחיד וחלק בבית.

דלת שמוטמעת בתוך הקיר | עיצוב: Linvisibile, מהאתר: Archdaily

רק הידית מסגירה קצת | עיצוב: Linvisibile, מהאתר: Archdaily

דלת כיס שמשתלבת עם חיפוי הקיר | עיצוב: Linvisibile, מהאתר: Trendir

דלתות נסתרות בארון

עוד דרך להסתיר דלתות, היא להטמיע אותן בתוך ארון. הדרך הזאת פשוטה במיוחד כיוון שלארון ממילא יש דלתות, ומי שמביט מהצד לא יכול לקבוע איזו מהן היא הדלת שמשמשת למעבר. הסתרת דלתות בתוך ארון מתאימה במיוחד בחדרי שינה שמבקשים לטשטש את המעבר לחדר הרחצה שצמוד אליהם.
מעצבת הפנים הילה לוי, תכננה באחד מחדרי השינה שעיצבה קיר משרבייה באורך של כשמונה מטרים, שכולל בתוכו שתי דלתות – האחת מובילה לחדר הארונות והשנייה לחדר הרחצה.
גם המעצבים מרב ברמן ומיקי כתר, מסטודיו M2 אדריכלים, בוחרים לעיתים להסתיר דלתות באמצעות ארון. באחד הפרויקטים שלהם הם תכננו דלת נסתרת בארון, שמובילה מחדר שינה של נער מתבגר לחדר הרחצה הסמוך. בפרויקט אחר, ברמן וכתר תכננו דלת שמוסתרת דווקא בארונות המטבח, ומצניעה את המעבר לשירותי האורחים.

דלתות שהן חלק מהנגרות | עיצוב: הילה לוי, צילום: נדב פקט

דלת ארון שמובילה לחדר רחצה | עיצוב: מרב ברגמן ומיק כתר, צילום: אלעד גונן

דלת שמוסתרת בארון המטבח | עיצוב: מרב ברגמן ומיק כתר, צילום: אלעד גונן

תוכלו לזהות את הדלת האמיתית? | עיצוב: Linvisibile, מהאתר: Archdaily

דלתות שנראות כמו ספריה

שיטה קצת יותר מתוחכמת להסתיר דלתות היא לגרום להן להיראות כספרייה או כיחידת מדפים. באופן הזה, רק מי שמכיר את הבית, יידע שהספרייה יכולה להסתובב ולהוביל למעשה לחלל אחר. דלתות נסתרות שנראות כמו ספריות גם מוסיפות לבית אלמנט של מסתוריות.

דלת שמוסתרת בספרייה | עיצוב: Consuelo Jorge Arquitetos, מהאתר: Trendir

טוויסט בעלילה | צילום: Jonathan Wallen, מהאתר: Idesignarch

דלתות הזזה

לפעמים אפשר להסתיר דלתות רק הודות לצורה שלהן. דלתות הזזה, למשל, הן דלתות שקל להטמיע בחלל. מעצבת הפנים טל גלעד שילבה בביתה דלת הזזה שעשויה מפרופיל אלומיניום בשילוב זכוכית פסים. הדלת הזאת מפרידה למעשה בין המרחב הציבורי בבית לבין החדרים וחדר השירותים. בשלב עיצובה המעודן, הדלת לא מפריעה לחלל – אלא משתלבת בתוכו באופן שכמעט ולא נראה לעין.
מעצבת הפנים דלית ונגרובסקי השתמשה גם היא בדלת הזזה. הדלת הזאת עשויה פורניר עץ אלון ונראית כאלמנט דקורטיבי – אך בפועל היא מסתירה את הכניסה לממ"ד שפגמה במראה החלל הציבורי.

דלת הזזה נסתרת | עיצוב: טל גלעד, צילום: אורית אלפסי

הפורניר שמחפה על הדלת | עיצוב: דלית ונגרובסקי, צילום: אלעד גונן

דלת הזזה שנראית כמו מראה | עיצוב: FOA, מהאתר: Trendier

דלתות ציר

דלתות נוספות שקל יחסית להסתיר הן דלתות הציר. דלתות אלה, כמן, נעות על ציר ויכולות להיפתח לשני הכיוונים. דרך אחת להסתיר דלתות ציר, היא לעשות אותן מזכוכית ובכך לגרום להן להיראות כחלון או כשמשמה גדולה. דרך אחרת, היא לשלב בין השיטה הזאת לשיטה השנייה, ולגרום לדלתות הציר להיראות ממש כמו הקיר שעל גביו הן מותקנות.

דלת ציר מזכוכית | מהאתר: Archello

חשבנו שזאת שמשה | מהאתר: Arkawindowsdoors

דלת ציר שמוסתרת בקיר | מהאתר: Bgmovies

עוד בנושא

רעיונות והשראה

זה זה או זה זה? דילמות בעיצוב הבית


עיצוב סימטרי או אסימטרי? לשים טלוויזיה בסלון או לא? אריחים מצוירים או חלקים? ומה עדיף - פינת אוכל עגולה או מרובעת? השאלות הגדולות של עיצוב הבית נפגשות לקרב ראש בראש

רעיונות והשראה

בוהו, סקנדינבי או אקלקטי? מדריך סגנונות העיצוב הגדול


בעידן של היום, כשאנחנו מוקפים בתמונות וברעיונות מכל עבר, קצת קשה להיסגר על סגנון העיצוב שמתאים לנו. בשביל זה ריכזנו עבורכם את המדריך הבא שיעזור לכם לנווט בין הסגנונות השונים

רעיונות והשראה

מנורות זה לא הכול: דרכים מקוריות להאיר בית חשוך


התאורה הטבעית היא לא הצד החזק של הבית? תמיד קיימים חומרים בהירים, גימורים מבריקים ורהיטים נמוכים שיעזרו לכם להאיר את החלל חשוך

רעיונות והשראה

איך עיצוב נולד? המדריך לעיצוב בהשראת קונספט


יש תמונה שאתם אוהבים במיוחד? חפץ שמדבר אליכם? רעיון שמשפיע עליכם? כך תוכלו להפוך את הדברים האלה לקונספט וליצור עיצוב בהשראה שנוגעת לכם באופן אישי

תגובות

כתיבת תגובה