כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  עולה ומצליח: משלבים את הסולם בעיצוב הבית

עולה ומצליח: משלבים את הסולם בעיצוב הבית

כמתלה מגבות, כמתקן עציצים או כספרייה – הסולם הוא כבר לא פריט פרקטי משעמם, אלא אלמנט עיצובי שיכול לשדרג כל בית. בואו לגלות את השימושים השונים של הסולם בעיצוב

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


 

הסולם נוצר במטרה לאפשר לנו להגיע בקלות למקומות גבוהים, אך בשנים האחרונות הוא הלך והתרחק מתפקידו הפרקטי, והפך לאלמנט מעוצב לכל דבר. דווקא מתוך הצורה הפשוטה של הסולם, ניתן להסב אותו למגוון תפקידים – ממתלה מגבות ועד לגוף תאורה תקרתי. הנה כמה רעיונות לשילוב הסולם בעיצוב הבית, שייקחו אתכם גבוה.

עיצוב: דינה ניר, צילום: יהודית הופמן מג'ר

כמתלה מגבות

אחד השימושים הנפוצים ביותר לסולם בעיצוב, הוא הפיכתו למתלה. ניתן למקם את הסולם בחדר הרחצה, ולתלות עליו מגבות. אפשרות אחרת היא להציב אותו בחדר השינה, ולהפוך אותו למתלה בגדים. עוד רעיון מעניין הוא לשלב את הסולם בסלון כמעמד לעיתונים.
אם אתם יצירתיים במיוחד, אפשר להשתמש בשני סולמות ולבנות מהם מתלה בגדים רציני יותר, שכבר מהווה פריט ריהוט בפני עצמו.

עיצוב: דלית ונגרובסקי, צילום: אלעד גונן

עיצוב: סנדרה חליוה, צילום: ליאור טייטלר

צילום: A Pair & A Spare, מהאתר: The Spruce


כספרייה או מדפים

עוד דרך לשלב את הסולם בעיצוב הבית היא ליצור ממנו ספריה או מדפים. המבנה של הסולם מתאים לשימוש הזה בצורה כמעט טבעית, וכל שדרוש כאן הוא להרחיב מעט את השלבים כדי ליצור די מקום להנחת הספרים והקישוטים. בנוסף, כדאי לקבע את הסולם לקיר כדי להבטיח את היציבות שלו.
גם פה אפשר להשקיע מעט יותר, ולהפוך את הסולם לשולחן כתיבה של ממש.

מהאתר: Cleanipedia

מהאתר: Ragaba

מהאתר: Design Tree

כמעמד לעציצים

דרך נהדרת נוספת לכלול את הסולם בעיצוב, היא להסב אותו למעמד לעציצים. כאן יכולים להתאים גם סולמות נמוכים, וגם סולמות גבוהים. ברוב המקרים אין צורך בהתאמה מיוחדת, אבל כן מומלץ לצבוע את הסולם, או לקשט אותו כדי להתאים אותו לאווירה שאתם מבקשים ליצור בחדר או במרפסת.

מהאתר: The spruce

מהאתר: Missnautitales

מהאתר: Gardentrading

כגוף תאורה

רעיון יצירתי במיוחד לשילוב הסולם בעיצוב הבית, הוא לתלות אותו על תקרה. באופן הזה, ניתן לתלות עליו מנורות ועששיות, וליצור גוף תאורה ייחודי. אם זה לא מספק אתכם, אפשר ללפף על הסולם צמחים וקישוטים נוספים, שיגרמו לכולם להרים את הראש.

לקוח מ-Pinterest

מהאתר: Detalhesdoceu

סולם כסולם

אחרי שהוצאנו את הסולם מהקשרו, אפשר להחזיר אותו לתפקידו המקורי. לפעמים סולם יכול להיות פשוט סולם –  אמצעי להגיע למקומות גבוהים, ועדיין להיות הכוכב של העיצוב.
סולם כזה יכול להשתלב נהדר לצד ארון הבגדים בחדר השינה, או בצמוד לארונות הגבוהים במטבח. אפשר גם ללכת על וריאציה צנועה יותר, ולהשתמש בסולם של שלושה-ארבעה שלבים בלבד.
עוד אפשרות מעניינת היא להחליף סולמות מוכרים – כמו הסולם שמוביל לקומה השנייה במיטת קומותיים, ולעצב אותם בצורה ייחודית שתמשוך את העין.

עיצוב: טלי לוזון, צילום: ליאור טייטלר

מהאתר: Remodelista

מהאתר: Humphreymunson

מהאתר: Remodelista


סולם כמדרגות

ומה קורה אם המקום שאליו אנחנו רוצים להגיע הוא בעצם הקומה השנייה של הבית או החלק העליון של הלופט? סולם בעיצוב הבית יכול להופיע במקום גרם המדרגות הקונבנציונלי. בכך תחסכו מקום יקר, וגם תרוויחו אמירה עיצובית מעניינת.

עיצוב: Yo Shimada, מהאתר: Au-Magazine

מהאתר: Otthon24

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

עולה ומצליח: משלבים את הסולם בעיצוב הבית


כמתלה מגבות, כמתקן עציצים או כספרייה – הסולם הוא כבר לא פריט פרקטי משעמם, אלא אלמנט עיצובי שיכול לשדרג כל בית. בואו לגלות את השימושים השונים של הסולם בעיצוב

מוצרים מעוצבים

חלונות שמגשימים חלומות: 4 עובדות שלא ידעתם על חלונות בלגיים מברזל ב-4 בתים של האדריכל יהונתן מונג'ק


כשטכנולוגיה ועיצוב פוגשים ברזל וזכוכית, נוצרים חלונות בלגיים מברזל והזדמנות לעיצוב עילי ולגימור יוקרתי מבלי להתפשר על איכות ופונקציונליות. 4 מיתוסים שכדאי לשבור

מוצרים מעוצבים

קיר מעורר חושים: אנרגיה חדשה עם האריחים המצוירים של מייקל אביב


יצירתיות והשראה הן המפתח להיפרד מהחד גוניות בקירות המטבח והאמבטיה. את החיים החדשים יפיחו בקירות אריחים עמידים המצוירים בידי אמן. היכונו להפתעה בחללים בהם אנחנו מעבירים את שעות הפנאי

מוצרים מעוצבים

עומדים בפני עצמם: רהיטים פרי-סטנדינג מלאי אמירה


תנורים, ספות, מיטות, אמבטיות ואפילו ארונות – רהיטים פרי-סטנדינג מעוצבים שלא חוששים להיות מרכז החלל

תגובות

כתיבת תגובה