כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו

הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: Home Designing

 

סגנון הארט דקו מחזיר אותנו אל שנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. הסגנון הזה, שמאופיין במוטיבים גיאומטריים ובאלמנטים דקורטיביים, השפיע בזמנו על כל תחומי האמנות והעיצוב – וכמובן שמצא את דרכו גם אל עיצוב הפנים.
אז למה נזכרנו בו פתאום? אנשים רבים שמבקשים להעניק לביתם עיצוב יוקרתי ומראה מפואר, חוזרים אל סגנון הארט דקו ולוקחים ממנו השראה. כיוון שמדובר בסגנון עשיר מאד, אין צורך להחיל את כל מאפייניו – מספיק לקחת את הצבעים העזים שלו, את הטקסטורות המיוחדות או את גופי התאורה המרשימים, וכבר מתקבל בית נוצץ עם אופי מיוחד.

מהאתר: Colorker

צבעים וחומרים

גם החומרים וגם הצבעים המאפיינים את סגנון הארט דקו מבקשים לחזק את התחושה האלגנטית ולהדגיש את העיצוב היוקרתי.
בין החומרים המקובלים של הסגנון נראה זכוכיות, מתכות ועצים כהים. לצד כל אלה רצוי לשלב חומרים שמשדרים יוקרה כמו שיש, שנהב, ואפילו עורות אקזוטיים. מבחינת הצבעים, כל דבר שיכול לתרום לעיצוב יוקרתי ולתחושה של זוהר ופאר יתקבלו בברכה – כסף, זהב, אדום חזק וכחול מלכותי. כמו כן רצוי מאד ליצור משחק של ניגודים בעזרת שחור ולבן.

מהאתר: Momocca

מהאתר: Decoraid

ריצוף

כשחושבים על ריצוף בסגנון הארט דקו, מיד עולות לנגד עינינו מרצפות גיאומטריות בשחור ולבן. אמנם מדובר בריצוף שאכן מאפיין סגנון זה, אך גם רצפה או פרקט בעלי גימור מבריק יוכלו להתאים בהחלט ולהעניק לכם עיצוב יוקרתי ומפואר.
אם אין באפשרותכם להתאים את הריצוף לסגנון הארט דקו, תוכלו תמיד לפרוש על הרצפה שטיחים גדולים עם צבעים עזים ודוגמאות גיאומטריות.

מהאתר: Best Design Ideas

מהאתר: Inspiration Design Books

רהיטים

בשביל ליצור עיצוב יוקרתי וסגנון ארט דקור אמיתי, בחרו ברהיטים גדולים ובעלי נוכחות. רהיטי הארט דקו יהיו עשויים לרוב מעץ כהה בשילוב חומרים מפתיעים כמו זכוכית ושנהב. אם מדובר ברהיט מרופד כמו כיסא או ספה, כנראה שתמצאו שם גם שימוש בבדי קטיפה מרשימים.
בנוסף, הרהיטים של הסגנון הזה יהיו מעוטרים לרוב בדוגמאות גיאומטריות שונות, ולעיתים גם יהיו בעלי מראה סימטרי.

מהאתר: Project One

מהאתר: Small Design Ideas

טקסטיל

סגנון הארט דקו אמנם מאופיין במראה עשיר, אבל זה לא אומר שצריך לגדוש את הבית בטקסטיל מעוטר ובכריות פרחוניות. למעשה, הטקסטיל שמאפיין את הסגנון הזה יהיה לרוב בצבע אחיד או יקושט במספר דוגמאות גיאומטריות.
לריפוד של רהיטים גדולים כמו ספה, מומלץ לבחור בבדים עשירים כמו קטיפה. באשר למוצרי טקסטיל אחרים כמו וילונות וכריות, כאן מומלץ לבחור בצבע עז אחד או בדוגמה גיאומטרית קלאסית. אלה יבטיחו לכם עיצוב יוקרתי ומוקפד.

מהאתר: Houzz

לקוח מ-Pinterest

תאורה ואקססוריז

כדי להשלים את מראה הארט דקו וליהנות מעיצוב יוקרתי מהמעלה הראשונה – חשוב להקדיש תשומת לב לגופי התאורה ולחפצים הדקורטיביים.
המנורות בסגנון הארט דקו יהיו לרוב גדולות ונוצצות, מה שאומר שגם שנדלירים יתאימו כאן בהחלט. מעבר לכך, כדאי לקשט את הבית עם אלמנטים נוספים שייתרמו ליצירת עיצוב יוקרתי, כמו מראות מוזבהות, ידיות מעוטרות, תמונות במסגרות מפוארות, וכן אגרטלים ופסלים.

מהאתר: Yandex

מהאתר: Fullhousedesign

לקוח מ-Pinterest

עוד בנושא

רעיונות והשראה

התחום האפור: כוחו של בטון בעיצוב הבית


לפני שאתם קוראים לו קר ומנוכר ומחפשים איך להסתיר אותו - בואו לגלות את כל הדברים הנפלאים שאפשר לעשות עם בטון בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

תגובות

כתיבת תגובה