כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  עיצוב בארץ הפלאות: הסגנון הפסיכדלי מבלבל את הבית

עיצוב בארץ הפלאות: הסגנון הפסיכדלי מבלבל את הבית

נמשכים לצבעים זוהרים ולצורות מתעתעות? אוהבים לערער את תפיסת המציאות? בואו לגלות איך אפשר ליצור עיצוב פנים בסגנון פסיכדלי

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


כמו הרבה מילים יפות, גם המילה 'פסיכדליה' מגיעה מהיוונית, והמשמעות שלה היא 'לחשוף את הנפש'. נשמע רומנטי? אז זהו, שלא ממש. מהר מאד, יצא לפסיכדליה שם רע מאד שקשר אותה לשימוש בסמים מעוררי הזיות.
מה שכן, מעצבים רבים הבינו שאפשר לתרגם את ההזיות המיוחסות לכדי צבעים וצורות, ובכך ליצור עיצוב בסגנון פסיכדלי. מאחר שמדובר בסגנון מאד אינטנסיבי, הוא משמש בעיקר לעיצוב מקומות ציבוריים כמו מלונות וברים, אבל יש כמה נועזים שבחרו לעצב גם את ביתם הפרטי בסגנון פסיכדלי מתעתע.

צבעים

עצמו את העיניים ונסו לדמיין סגנון פסיכדלי. אם ראיתם הרבה מאד צבעים, זה משום שמדובר באחד הדברים החשובים ביותר בסגנון הזה. האמנות והעיצוב בסגנון הפסיכדלי מאופיינים בצבעים עזים וזוהרים, כאלה שיוצרים תחושה של עירוב חושים.
כדי לעצב מרחב פסיכדלי, צריך להעז עם בחירת הצבעים. לצד גווני הנאון המתבקשים, אפשר לשלב גם צבעוניות של שחור ולבן שיכולה ליצור קונטרסט מעניין.

עיצוב: Antonia Lowe, מהאתר: Antonia Lowe Interiors

מהאתר: Reno Guide

צורות

צורות הם מרכיב חשוב נוסף בסגנון הפסיכדלי. מאחר שהרעיון הוא ליצור תחושה של הזיה, חשוב לבחור בצורות ובזוויות לא שגרתיות שיעניקו למרחב כולו ממד פנטסטי.
אין צורות ספציפיות שמזוהות עם הסגנון הפסיכדלי. אפשר להשתמש גם בקווים מעוגלים ובקשתות וגם באלכסונים וזיגזגים, וכמובן שגם רצוי לגלוש לצורות אמורפיות נטולות כל הגדרה.

עיצוב: Fredrik Paulsen, צילום: Jonas Lindstrom, מהאתר: Financial Time

עיצוב: Amy Exton, צילום: Jo Bridges, מהאתר: The Guardian

תעתועים

כל הכיף בסגנון הפסיכדלי הוא לערער את תפיסת המציאות. חלל פסיכדלי אמיתי צריך להיות מתעתע ולבלבל את העין, ואת האפקט הזה אפשר להשיג דרך שימוש במראות שמונחות בזוויות משונות, או באמצעות אורות שמגיעים ממקורות לא ברורים.
דוגמה נהדרת לכך אפשר למצוא בחנויות השונות של פראדה, שבהן המראות משחקות תפקיד מרכזי, ומקשות על הבנת החלל.

חנות של פראדה. מהאתר: TamaramaStudios

ביתן התצוגה של ורסצ'ה במילאנו. מהאתר: IFDM

רהיטים

אחרי שביססנו מרחב הזייתי, זה הזמן להכניס לתוכו רהיטים שישלימו את הסגנון הפסיכדלי. בדומה לצורות, אין רהיטים ספציפיים שמזוהים עם הסגנון הפסיכדלי, אבל הרעיון הוא ללכת על דברים משונים. אפשר לבחור ברהיטים בעיצוב לא שגרתי, או ברהיטים שחורגים מהפרופורציות המקובלות שלהם. מעבר לזה, כדאי להימנע מסטים מובנים, ובמקום זאת לנסות לגבב ביחד כמה שיותר פרטי ריהוט שונים.

מסעדת Bent Chair. מהאתר: Architectural Digest

מהאתר: Telegraph

עוד בנושא

רעיונות והשראה

5 טעויות נפוצות בעיצוב חלל פתוח בבית – והדרכים להימנע מהן


יותר ויותר אנשים בוחרים לוותר על הקירות ולעצב קומות ואזורים שלמים בבית כחלל פתוח וזורם. אם גם אתם הולכים בכיוון, שימו לב שאתם עושים את זה נכון

רעיונות והשראה

מתוק לו מתוק: מעצבים את הבית בצבעי דבש


על הקירות, בריהוט או בפריטים המשלימים – שילוב של צבעי דבש בבית יבטיח לכם מראה מתקתק לאורך כל השנה

רעיונות והשראה

זמן מטאל: שילוב מתכות בעיצוב הבית


ידיות אלומיניום, מעקה ברזל ומדפים שעשויים מפליז – בואו לגלות כמה דברים נפלאים אפשר ליצור משילוב של מתכות בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

תגובות

כתיבת תגובה