כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  על גג העולם

על גג העולם

להיות בתוך ההמולה אבל להשקיף עליה מלמעלה, לראות את הרעש אבל לא לשמוע אותו? או לראות רק עצים ופרחים ולשמוע ציוץ ציפורים? זה הזמן להחליט אם אתם "עכברי עיר" או "עכברי כפר"

מאת: צילום:


 

דירת פנטהאוז בניו יורק, להשקיף על העיר מלמעלה. צילום: Björn Wallander. מתוך אתר Architectural Digest

 

אם אתם בני מזל וכל מה שנותר לכם זה לבחור בין בית פרטי פסטורלי לבין פנטהאוז אורבני, מה תעדיפו? החלטה קשה. יש את האנשים האלו שיידעו מיד להגיד לכם אם הם "עכברי עיר" או "עכברי כפר". חייבת להודות שאני עדיין מתלבטת, ויש לי הרגשה שגם אם אתם עכברים מהסוג השני, אחרי שתקראו את הכתבה הזו תצטרפו גם אתם למועדון המתלבטים.

 

 

עוד דירות מעוצבות על הגג:

מצמצמים חדרים: שיפוץ דירת גג בבניין בוטיק

מתרחבים ובגדול: הצצה לדירת גג ברמת אביב

לישון באלכסון: עיצוב דירת גג משפחתית

 

 

גינה על הגג


דירות פנטהאוז יכולות להסתפק בשטחי דק רחבי ידיים, מרוהטים ברהיטי גן מותאמים, אבל במקרים רבים הרצון להשיג מעט חמימות כפרית מייצר גגות שנראים כמו גינות – כאשר הגג עדיין שומר על הצביון האורבני שלו, והנוף הנשקף מהגובה לא מאפשר לנו לשכוח איפה אנחנו באמת נמצאים. 

 

גינה אורבנית על גג בניו יורק. צילום: Joshua McHugh. מתוך אתר Architectural Digest


גג במסווה של גינה. צילום: Miguel Flores-Vianna. מתוך אתר Architectural Digest

 

 

גג על הגג


לפעמים לא מסתפקים בגג אחד בלבד. יצירת מפלסים של גגות נותנת תחושה של בית פרטי על גג העולם. אלו הם גג או גינה, שמהם ממשיכים למפלס נוסף, כאשר כל המפלסים מכוונים כלפי הנוף או העיר, ומשמשים כחללי אירוח שונים ומגוונים.

 

חשוב לראות את המבנה כולו כדי להבין את ההקשר של הבית. צילום: PIERO OTTAVIANO. מתוך אתר Divisare 


דירת גג ופנטהאוז בטורינו, איטליה. צילום: PIERO OTTAVIANO. מתוך אתר Divisare

 

 

גם לנו יש גגות יפים


בשנים האחרונות גדל מאוד הביקוש לדירות פנטהאוז בארץ. הן לא יותר זולות מבתים פרטיים (ולפעמים אפילו הרבה יותר יקרות), אבל הן הרבה פחות נפוצות, ומכאן הנחשקות הגדולה שלהן, כי הרי בקצהו של כל בניין רב קומות ודירות ניצב לו בסופו של דבר פנטהאוז אחד או שניים. בעקבות הביקוש הגבוה המציאו הקבלנים את ה"מיני פנטהאוז" – דירות נוספות בקומות נמוכות יותר, שמעניקות תחושה דומה של מרחב, רק שמעליהן ניצבות דירות נוספות, בדרך כלל דירות הפנטהאוז ה"אמיתיות".

 

נוף אורבני משלנו. אדריכלות: הלל אדריכלות. צילום: לירן שמש


שקט, נחים. אדריכלות: איריס אבנרי דביר. צילום: רן ארדה

 

 

לא מתפשרים על כלום


בגגות רבים ניתן לבנות גם בריכות. הדבר מצריך כמובן היערכות ואישורים מיוחדים, הנוגעים בעיקר לעניין הקונסטרוקציה, אבל בסופו של דבר אין ספק שמדובר בפינוק ובשדרוג רציני. 

 

פנטהאוז ללא פשרות בשכונת טרייבקה, ניו יורק. צילום: Cetra Ruddy. מתוך אתר Ideal home

 

 

רק תזכרו שכמעט תמיד יהיה מישהו שנמצא קצת מעליכם ויכול להשקיף גם עליכם מלמעלה.

 

עוד בנושא

רעיונות והשראה

זה זה או זה זה? דילמות בעיצוב הבית


עיצוב סימטרי או אסימטרי? לשים טלוויזיה בסלון או לא? אריחים מצוירים או חלקים? ומה עדיף - פינת אוכל עגולה או מרובעת? השאלות הגדולות של עיצוב הבית נפגשות לקרב ראש בראש

רעיונות והשראה

בוהו, סקנדינבי או אקלקטי? מדריך סגנונות העיצוב הגדול


בעידן של היום, כשאנחנו מוקפים בתמונות וברעיונות מכל עבר, קצת קשה להיסגר על סגנון העיצוב שמתאים לנו. בשביל זה ריכזנו עבורכם את המדריך הבא שיעזור לכם לנווט בין הסגנונות השונים

רעיונות והשראה

מנורות זה לא הכול: דרכים מקוריות להאיר בית חשוך


התאורה הטבעית היא לא הצד החזק של הבית? תמיד קיימים חומרים בהירים, גימורים מבריקים ורהיטים נמוכים שיעזרו לכם להאיר את החלל חשוך

רעיונות והשראה

איך עיצוב נולד? המדריך לעיצוב בהשראת קונספט


יש תמונה שאתם אוהבים במיוחד? חפץ שמדבר אליכם? רעיון שמשפיע עליכם? כך תוכלו להפוך את הדברים האלה לקונספט וליצור עיצוב בהשראה שנוגעת לכם באופן אישי

תגובות

כתיבת תגובה