כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  ערבוביה: מעצבים בסגנון אקלקטי

ערבוביה: מעצבים בסגנון אקלקטי

הסגנון האקלקטי הוא כאוס – אבל כאוס שנמצא תחת שליטה. חמישה עקרונות לעיצוב שלא חושש לקחת השראה ממגוון מקורות, אבל שומר על איזון

מאת: מורן מוזס צילום:


בלגן מבוקר | מהאתר: Smalldesignideas

רבים חושבים שהסגנון האקלקטי הוא שילוב חסר מחשבה של חפצים שלא קשורים זה לזה, אך למעשה מדובר בסגנון שדורש הרבה מאד תשומת לב. עיצוב אקלקטי נכון הוא שילוב שלושה-ארבעה סגנונות לכל היותר, שמסודרים באופן מאוזן והרמוני. כדי להיטיב לעשות זאת יש ללמוד כל סגנון נבחר, ולדעת אילו צבעים, חומרים ורהיטים מאפיינים אותו. לאחר מכן מתחיל משחק מוקפד של שיווי משקל, שבו מוחלט כמה מקום יקבל כל סגנון, ומה יונח ליד מה.

הסגנון האקלקטי נולד כבר במחצית הראשונה של המאה ה-19, כאשר אנשים החלו למאוס בסגנון הקלאסי וביקשו לערער על עקרונות שנתפשו כקנוניים. מאז ועד היום הסגנון מתאים לאנשים שמוכנים להעז, לחשוב מחוץ לקופסה וליצור משהו חדש ומקורי. אז איך עושים את זה? חמשת עקרונות המפתח לפניכם.

עיצוב: Eric Piasecki | מהאתר: Elledecor

עוד בנושא

רעיונות והשראה

בית בניחוח אסיאתי: עקרונות לעיצוב ברוח הפנג שווי


אנחנו שומעים הרבה על פנג שווי – אבל איך באמת מעצבים ברוח התורה הסינית? הטיפים שיכניסו לכם הרמוניה לבית

רעיונות והשראה

משחקי ספסל: כל התפקידים שיש לעיצוב ספסלים בתוך הבית


על הספסל ישבנו, נדנדנו רגליים או הנחנו חפצים – כי יש שימושים שונים למקום הישיבה המאורך במטבח, במבואת הכניסה, בחדר השינה או באמבטיה. עיצובי ספסלים שתאהבו

רעיונות והשראה

האנוי והנוי: חמישה עקרונות לעיצוב הבית בנוסח וייטנאם


וייטנאם מציעה לנו הצצה לעולם אותנטי, שמחובר לטבע ולמלאכת היד. עם חומרים טבעיים, בדים ארוגים, גופי תאורה ייחודיים, קרמיקה מסורתית וצמחים, תוכלו להכניס אופי וייטנאמי גם בבית שלכם

רעיונות והשראה

אריח לרגע: כל מה שאפשר לעשות עם אריחים בבית


אנחנו רגילים לפגוש אריחים רק על הקירות בחדרים הרטובים ובמטבח, אבל למעשה ניתן לחפות באריחים אלמנטים שונים בכל החללים בבית. שימושים לא שגרתיים לאריחים מיוחדים לא פחות

1. אל תתפתו לקנות סט
מאד מפתה לרכוש סט אחיד של מיטה, שידות לילה וארון – אבל באופן הזה הבית שכם יראה כמו גרסת חיקוי של אולם התצוגה בחנות. השלב הראשון בדרך לעיצוב אקלקטי הוא לדחות את הדחף לקנות רהיטים מאותה הסדרה, ולהבין שניתן ליצור חלל מאוזן גם בשיטות אחרות. ספה וכורסה שונות לחלוטין יכולות להתאים זו לזו אם תניחו עליהן כריות דומות, למשל.

הכריות מחברות | מהאתר: Homepolish

2. תכננו פלטת צבעים
כדי להבין מה הוא עיצוב אקלקטי, עליכם להבין מה הוא לא – והוא לא קרקס. האקלקטיות אמנם מאפשרת חופש, אבל זה לא אומר שהכול הולך. אחד העקרונות החשובים בסגנון זה הוא לבחור במספר גוונים או במשפחת צבעים מסוימת, ולדבוק בזה. הצבעים הנבחרים יבואו לידי ביטוי בריהוט, בטקסטיל ובפריטים המשלימים. כיוון שמדובר בעיצוב עמוס, מומלץ להותיר את הקירות והריצוף בגוון בהיר וניטרלי.

פלטת צבעים אחידה | מהאתר: Homepolish

3. שלבו תקופות שונות
במידה מסוימת העיצוב האקלקטי הוא מסע בזמן. היופי שבו שאוב משילוב של תקופות שונות בהיסטוריה של העיצוב. ניתן לבחור, למשל, כיסאות מודרניים, ולמקם אותם לצד שולחן בסגנון הארט-דקו. באופן דומה, פסל ראש במראה רומי עתיק יכול להשתלב על מזנון ויטנאג'.

מיקס זמנים | מהאתר: Homepolish

4. צרו שכבות של מרקמים
ברגע שמשלבים סגנונות שונים, משלבים גם מגוון רחב של חומרים, ובתוך כך גם יוצרים חגיגה של מרקמים. תנו מקום גם למרקמים גסים של מתכות או עץ כפרי, וגם למרקמים רכים של מוצרי טקסטיל שונים. כדי ליצור מראה אחיד, מומלץ לחזור על המרקמים ועל הדוגמאות השונות במספר מקומות. אם יש לכם וילון מבד מיוחד, למשל, השתמשו באותו בד גם עבור אחת הכריות בחדר; אם יש לכם שולחן מעץ עתיק, השתמשו בעץ דומה גם עבור הספרייה.

משחק טקסטורות | מהאתר: Smalldesignideas

גם פלסטיק וגם עץ | מהאתר: Smalldesignideas

5. עצבו באופן אישי
כל הרעיון של הסגנון האקלקטי הוא ליצור חלל שלא דומה לתמונה שמצאתם בקטלוג או למשהו שראיתם בבית של השכנים. זאת ההזדמנות שלכם לחבר אלמנטים שמדברים אליכם, ולהשיג מראה שמתאים לכם באופן אישי. כדי לעשות זאת, אתם צריכים בראש ובראשונה להבין מה אתם אוהבים, ואז להתמקד בזה ולא בפיתויים כאלה ואחרים שקיימים סביבכם. בנוסף, מומלץ מאד לשלב בבית חפצים בעלי ערך אישי כמו אוספים, מזכרות, פריטים שירשתם או דברים שיצרתם בעצמכם.

תנו מעצמכם | עיצוב: Rita Konig , מהאתר: Elledecor

עיצוב: Rita Konig, מהאתר: Elledecor

תגובות

עומס עומס עומס, מחנק בעיניים, "בלגן" של קישוטים שונים ומשונים, לטעמי זה "מחניק" ויוצר "בלגן" יותר מאשר יופי

כל מעצב חובב וגיבוב של סגנונות מקבל כותרת אקלקטית. זו אמנות ורק יחידי סגולה מגיעים להרמוניה אקלקטית ולא בלגן ...

כתיבת תגובה