בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  שחור, לבן והצבע שביניהם

שחור, לבן והצבע שביניהם

רוצים לעצב בשחור ולבן אבל חוששים שייצא משעמם? חמש שיטות - מהפשוטה אל המורכבת - לזרוק צבע בתוך עיצוב שרובו שחור-לבן

מאת: מורן מוזס צילום:


עיצוב: חגית גולן, צילום: עודד סמדר

העיצוב השחור-לבן הוא קלאסי ומודרני באותה נשימה. הניקיון שהוא משדר יוצר תחושה הרמונית ושלווה, שהופכת אותו לסגנון שמתאים לכל מקום ולכל זמן. עם זאת, עיצוב כזה יכול גם להיות משעמם מאד – וכאן נכנס הצבע. זריקה נכונה של צבע יכולה להפוך גם חלל שחור-לבן לבולט ונועז, ואלה השיטות לעשות את זה.

ריאה ירוקה
השיטה הזאת היא הפשוטה ביותר, אך גם זו שדורשת את מירב התחזוקה. שילוב של צמחים בתוך עיצוב שחור-לבן, ייתן לכם נגיעות צבע עדינות וגם יוסיף צורניות מעניינת. היתרון הגדול של צמחים הוא שקל לנייד אותם ממקום למקום ובכך לרענן את העיצוב בקלות. החיסרון הוא שצריך לזכור גם להשקות אותם כמובן.

עיצוב: חגית גולן, צילום: עודד סמדר

עוד בנושא

רעיונות והשראה

הכינו את הקורונה: עיצוב מקסיקני בשבעה צעדים


הסגנון המקסיקני עושה טוב על הלב, אז למה לא להכניס אותו הביתה? שבעה עקרונות לעיצוב באחד הסגנונות הכי שמחים בעולם

רעיונות והשראה

שעת כושר: מכניסים את הספורט הביתה


כל חובב כושר מכיר את הקושי להתלבש, לצאת מהבית ולהתחיל להתאמן. עם חשיבה יצירתית ניתן ליצור פינת אימונים נוחה בתוך הבית, שאפילו תכניס אופי לעיצוב הכולל

רעיונות והשראה

מעבר לקשת: קשתות באדריכלות המודרנית


כשאנחנו חושבים על קשתות באדריכלות, מיד עולה בראשנו מבנה רומי עתיק ושבור למחצה – אבל זה ממש לא מסתכם בכך. הקשתות כבר מזמן מצאו וביססו את מקומן באדריכלות המודרנית, והן יפות ומרגשות מתמיד

רעיונות והשראה

רואים שקוף: שובם של הבריקים מזכוכית


שנים לאחר שיצאו מהתודעה, מעצבים רבים חוזרים לעשות שימוש בבריקים מזכוכית. בואו ללמוד על החומר והטכניקה, ולגלות את הדרך הנכונה לעשות שימוש באלמנט הזה

תמונה אחת
עוד דרך קלה להפוך את העיצוב השחור-לבן לנועז, היא באמצעות תמונה מלאת צבע. במקרה כזה חשוב לבחור בתמונה עם נוכחות ולמקם אותה על קיר משמעותי. המעצבת יעל שביט, למשל, בחרה לשלב בסלון כבשה צבעונית של קדישמן.

עיצוב פנים: יעל שביט, צילום: רז רוגובסקי

עיצוב פנים: Lera Katasonova, מהאתר: Home Designing

תוספות קטנות
באופן דומה, ניתן לשלב בחלל שטיחים, מנורות, פסלים או כל חפץ קטן אחר שבולט בצבעו. בחדר שינה שעיצבה ליז זומר, כרית אחת ושעון מעורר הספיקו כדי להכניס טאץ' צהוב שמקפיץ את העיצוב הכולל. יעל שביט, מצדה, הכניסה מנורה כתומה ומיוחדת ששברה את השחור והלבן. מהלך דומה עשו ליאת וטל מסטודיו טולה, שהכניסו שטיח צבעוני למטבח אפור.

עיצוב פנים: ליז זומר, צילום: יואל אליווה

עיצוב פנים: יעל שביט, צילום: רז רוגובסקי

עיצוב פנים: סטודיו טולה, צילום: אלעד גונן

רהיט בודד
למי שמעז יותר, אפשר לבחור בפריט ריהוט משמעותי כמו ספה או שולחן, ולהשתמש בו כדי להכניס צבע למרחב. כך למשל, השתמשה המעצבת ליז זומר בכיסאות בר צהובים במטבח שכולו שחור-לבן. השיטה הזאת עדיין הפיכה, אך יש לקחת בחשבון כי רהיטים שכאלה משמשים לרוב למספר שנים.

עיצוב פנים: ליז זומר, צילום: יואל אליווה

עיצוב פנים: Tracy Murdock Allied, מהאתר: Decoist

כאן כדי להישאר
לאמיצים ממש – נסו לשלב צבע באלמנטים קבועים כמו ריצוף, עמוד או חלון. בסטודיו טולה, לדוגמה, יצרו חיפוי קיר שמשלב משושים אדומים. השיטה הזאת אמנם פחות הפיכה, אבל היא גם מעניקה אמירה עיצובית משמעותית.

עיצוב פנים: סטודיו טולה, צילום: אלעד גונן

קיר בירוק תפוח, מהאתר: Bestdesignideas

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *