כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  שיש זה לא רק שיש: שימוש בשיש בעיצוב הבית

שיש זה לא רק שיש: שימוש בשיש בעיצוב הבית

שיש יכול לשמש לא רק כמשטח עבודה במטבח, אלא גם כחיפוי קיר או ריצוף, ואפילו להשתלב ברהיטים. כל הדרכים לעשות שימוש בשיש בעיצוב הבית

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


כשאנחנו שומעים את המילה 'שיש', רובנו חושבים מיד על משטח העבודה במטבח – אותו חלק שעליו אנחנו חותכים את הירקות, מכינים סנדוויצ'ים ומניחים את הקניות מהסופר. למעשה 'שיש' הוא רק כינוי רווח, שכן משטח העבודה במטבח יכול להיות עשוי ממגוון רחב של חומרים. באופן דומה החומר שנקרא שיש גם יכול לשרת אותנו באופנים רבים שחורגים מגבולות המטבח.
לפני שנראה כיצד ניתן ליישם שימוש בשיש בעיצוב הבית, בואו נבין קצת מה זה אותו חומר מדובר. שיש הוא שם כולל למספר סוגים של סלעים גבישיים. השיש הטבעי מאופיין בעמידות גבוהה ובחוזק, ונשמר היטב במשך שנים – כמו שיכולים להעיד פסלים רבים מיוון העתיקה. מבחינת העיצוב, השיש נחשב לחומר יוקרתי, והוא מעניק מראה קלאסי ועל זמני.
נשמע לכם טוב? זה הזמן לגלות איך אפשר לעשות שימוש בשיש בבית, ולא רק בהקשר של משטח עבודה.

עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

עיצוב: שירלי דן, צילום: שי אדם

שימוש בשיש כריצוף

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לשימוש בשיש, היא בריצוף. רצפת שיש מיד תעניק לבית מראה מפואר ויוקרתי, ותעצים של אובייקט שיונח עליה. ריצוף שיש גם מאפשר לבדל אזורים מסוימים. כך למשל ניתן לרצף רק את הסלון בשיש, ובכך להעניק לו מעמד אחר משל יתר החללים בבית. גם מדרגות שמחופות בשיש יזכו לייחוד משל עצמן, ויהפכו לאלמנט פסולים בחלל.
עם זאת, יש לתת את הדעת לכך שרצפת שיש דורשת הקפדה על תחזוקה. ניקוי לא נכון של רצפת שיש עלול לגרום ליצירת כתמים, שריטות ומראה עכור.

עיצוב: שירלי דן, צילום: שי אדם

עיצוב: Fala Atelier, צילום: Fernando Guerra, מהאתר: Nonagon

לקוח מ-Pinterest

שימוש בשיש כחיפוי

דרך נוספת לעשות שימוש בשיש בעיצוב הבית, היא לנצל אותו לטובת חיפוי קירות ועמודים. אפשר לחפות בשיש חלל שלם כמו חדר רחצה, ואף לחבר את חיפוי הקיר לריצוף ובכך להרוויח מראה המשכי. אפשרות אחרת היא להתמקד בקיר אחד – למשל קיר הטלוויזיה או הקיר שמאחורי המיטה, ולייחד רק אותם עם חיפוי שיש. אם יש לכם עמודים בבית, חיפוי שיש בהחלט יכול להפוך אותם מגורם מפריע לאלמנט בעל נוכחות עיצובית.

עיצוב: אריאלה עזריה ברקוביץ, צילום: אלעד גונן

עיצוב: עמית ישראל, צילום: סוזי לוינסון

לקוח מ-Pinterest

באדיבות שיש פרביטל

שימוש בשיש ברהיטים

גם בעיצוב רהיטים אפשר לעשות שימוש בשיש. שולחן או קונסולה עם פלטת שיש, לדוגמה, יקבלו מעמד של רהיט יוקרתי וישפיעו מאד על מראה החלל שבו הם נמצאים. גם ספות או כיסאות שרגליהם מחופות שיש, יצרו אפקט דומה.
לצד הרהיטים, ניתן לחפות בשיש גם אלמנטים קבועים יותר שנמצאים בבית כמו קמין או בר משקאות מובנה.

מהאתר: Firstfurnitur

מהאתר: Furntastic

באדיבות שיש פרביטל

שימוש בשיש בכלים סניטריים

חדר הרחצה הוא אחד החדרים שבהם השימוש בשיש הוא הנפוץ ביותר. מלבד ריצוף וחיפוי קירות, ניתן לצפות בשיש גם את הכלים הסניטריים כמו האמבטיה, הכיור ואפילו האסלה.
שילוב של כלים סניטריים המחופים שיש יכולים לגרום גם לחדר רחצה קטן ופשוט להיראות כמו חדר רחצה מפואר שלקוח ממלון חמישה כוכבים.

מהאתר: Luxury Bath Rooms

עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

מוצרים מעוצבים

ממש כמו תמונה על הקיר


הדרך הארוכה שעברה הטלוויזיה מקופסה מגושמת ושחורה למסך תלוי על הקיר, מקבלת חיזוק נוסף עם טלוויזיית הגלרי החדשה של LG. הסרבול נעלם, הנוכחות שלה כמעט בלתי מורגשת ובמצבים מסוימים היא נראית כפריט אמנות שמחמיא לעיצוב הבית

מוצרים מעוצבים

אתם יושבים? כיסאות מעוצבים שעושים חשק לנוח


בין אם הם נמצאים במטבח, בפינת האוכל או פשוט ליד עמדת המחשב – כיסאות מעוצבים יכולים להשפיע על הנראות של כל החלל וגם למנוע מכם לרצות לקום

מוצרים מעוצבים

שיש זה לא רק שיש: שימוש בשיש בעיצוב הבית


שיש יכול לשמש לא רק כמשטח עבודה במטבח, אלא גם כחיפוי קיר או ריצוף, ואפילו להשתלב ברהיטים. כל הדרכים לעשות שימוש בשיש בעיצוב הבית

תגובות

כתיבת תגובה