כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  חלוצה בחדשנות ובקדמה כאן בישראל

חלוצה בחדשנות ובקדמה כאן בישראל

האם הטכנולוגיה והקדמה פסחו על תחום של תכנון ערים, אדריכלות ובנייה? האם החלום של דירה מרווחת בעיר יישאר כחלום בלתי ניתן להגשמה? האם עלות החיים בעיר תמשיך לעלות על אף זיהום האוויר, פקקי התנועה, מערכות חינוך ובריאות טעונות שיפור? לכל השאלות הללו ועוד רבות אחרות יש פתרון אחד המכיל את כל התשובות: עיר חכמה - חלוצה בתכנון ואדריכלות ערים

מאת: דב יהלומי צילום: The Venus Project


תכנון עירוני חכם המיועד לספק לתושבים איכות חיים גבוהה, כולל דיור בר-השגה שיבוצע באמצעות בנייה חכמה, עמידה ומהירה, תפעול אקולוגי וזול יחסית, אספקה שוטפת של מזון אורגני, מרחבים ירוקים, נגישות, אוויר נקי, מערכות חינוך ורפואה מתקדמות ועוד, ניתן למימוש, ועכשיו הוא הזמן הנכון.

בעיר אשר בה יהיו אזורים מותאמים לסוגי אוכלוסיות שונות, יתבצע הניהול במתכונת אוטונומית על ידי התושבים בצורה שקופה ודמוקרטית. נשמע לכאורה כמו חלום בדיוני, אך למעשה חלום זה ישים לכל מי שרוצה ורואה את עצמו כחלק מהאבולוציה הגלובלית. כל המבנים ויחידות הדיור של תושבי העיר העתידית, שהוענק לה השם חלוצה, הן בשל האופציה למיקומה, חולות חלוצה, שלוש מאות אלף דונמים דרומית לרצועת עזה, מזרחית לגבול ישראל מצרים (או כל מקום אחר בארץ שיענה על דרישות השטח ומגמת התרחבות העיר), והן מעצם היותה חלוצה – בתפישות תכנוניות, אדריכליות וכלכליות, יחוברו לרשתות תקשורת ואינטרנט, מערכת פינוי אשפה תת קרקעית, חשמל סולרי, מערכות למחזור מים וניצול מי תהום מותפלים ולמערכות מתקדמות לבקרת אקלים.

עיר ירוקה מבט על

עיר ירוקה חכמה מבט על

בנוסף יסופקו שיפורים נוספים לדיירים במחירים נמוכים משמעותית מהמקובל היום בישראל. בפן החברתי, קהילתי וסביבתי, יושם דגש על תכנון ופיזור עירוני חכם, שיצמצם את המרחק בין אזורי המגורים לבין אזורי עסקים ושירותים חיוניים. הצורך בנסיעה ברכב פרטי ישאף לאפס בשל מערכת תחבורה ציבורית חשמלית ונקייה ומאגר של אופניים וכלי רכב קטנים חשמליים שיתופעלו במתכונת שימוש משותף (Shared Use). נוף עירוני ירוק, אוויר נקי ונטול רעשים, פיח ופקקי תנועה, יאפשר לילדים ולמבוגרים תנועה חופשית ונעימה במרחבי העיר.

ואם בירוק ובבריאות עסקינן, בתכנון העיר ישולבו תוכניות חקלאיות מתקדמות הבנויות, בין היתר, על הידרופוניקה, גידולים על מים ללא שימוש באדמה ועל אקוופוניקה, גידול ירקות בשילוב עם דגים. החוות לחקלאות אורגנית, בחלקן אוטומטיות, ייבנו לגובה, בשיטה החוסכת במקום, במים ובעלויות הובלה. יתרונות אלה יאפשרו לתושבים לרכוש אספקה אורגנית טרייה וזולה. בהתאם לתוכניות כלכליות שיותאמו למבנה העיר, יתוכננו מקומות לעסקים מסובסדים שיעמדו בתנאי איכות גבוהים ויספקו את צורכי התושבים. ייצור עצמי של אנרגיה נקייה, סולרית ורוח, יהפוך את העיר לנקייה מפליטת פחמן "100% Carbon Neutral" וימזער את התלות באנרגיה מתייקרת ומזהמת. במידה שהעיר החכמה תוקם כמתוכנן על שטחי חולות חלוצה, גם לנושא המים יהיה פתרון קל, זול ואיכותי, מכיוון שמתחת לפני השטח של חולות חלוצה ממוקם מאגר גדול של מי תהום מלוחים, כך שמערכות התפלה ומחזור מים ימלאו את כל צורכי המים של תושבי העיר והחקלאות המקומית ויהפכו את חלוצה לנווה מדבר ירוק.

מפה של חלוצה

מפה של חלוצה עיר חכמה

כעיר הטומנת בחובה מחשבה ואחריות לעתיד חדש וטוב יותר, יהוו שני נושאים חשובים נוספים חלק בלתי נפרד ממבנה העיר ומתפעולה, והם: חינוך ובריאות. בתחום החינוך, כחלק מפעילותם המשותפת של התושבים, ייקלטו בעיר אנשי חינוך מיומנים במערכות חינוך מתקדמות, לפי מודל החינוך הפיני המצליח המותאם אישית לכישוריהם של כל ילד וילדה. מבנים של גנים ובתי ספר מותאמים לתוכניות לימוד והעשרה, יצוידו במערכות מחשוב ומדיה, ומבני הכיתות יותאמו ללימודים בקבוצות קטנות. אנשי חינוך, מורים ומדריכים, יעדכנו את החומר הלימודי בהתאם לדרישות עכשוויות ועתידיות עם דגש על השכלה כללית, מדעית והתנהגותית. בריאות – תכנונה האקולוגי של חלוצה-עיר העתיד, יהווה בסיס איתן לפיתוח מערכת בריאות מונעת המציעה דרך חיים בריאה הכוללת תזונה נכונה, פעילות גופנית ושיטות טיפול מתקדמות במסגרת רפואה משלימה. שירותי רפואה מערבית קונבנציונלית יינתנו לתושבים בסבסוד מקסימלי.

מפה של חלוצה

עיר עתידנית על מגש ביד

עיר עתידנית על מגש יד

את הרעיון להקמת עיר חכמה בישראל הגה, לפני מספר שנים, שמואל דריילינגר, יזם בתחום הבנייה, שהיום גם מכהן בהתנדבות כשגריר "ביטקוין" בישראל. לנגד עיניו קמה עיר חדשה, מתוכננת ומבוססת על טכנולוגיות מתקדמות של בנייה ותפעול, ובמטרה לממש את חלומו הוא הקים עמותה שלא למטרות רווח והתחיל להפיץ את חזונו. פעילים ומתעניינים רבים הצטרפו אליו בהתלהבות רבה, אך בשלב מסוים, לאחר שנתיים של פעילות אינטנסיבית והשקעת כל ממונו בעמותה, הוא הבין שהזמן עדיין לא מתאים ועקב גורמים שאינם קשורים ליכולותיו, אשר מנעו ממנו להמשיך, הוא החליט להקפיא את ההליכים לתקופה מסוימת. שמואל לא זנח את רעיונותיו לרגע, הוא המשיך לחקור, ללמוד ולהתייעץ, ובמקביל, בזכות הארה שנקלעה במקרה בדרכו, הוא הצטרף לקהילת ה"ביטקוין" וכך שיקם את עצמו מבחינה כלכלית, הגיע למעמד של שגריר וחיכה לרגע המתאים להחייאת העמותה. היום, איתן בדעותיו ובמשאביו, כשהוא מודע לנעשה בעולם בו מנשבות רוחות של קדמה וחדשנות, ולצורך המיידי לפיתוח פתרונות דיור בארץ, חידש שמואל את פעילות העמותה שמטרתה ממוקדת בהקמת עיר חלוצה – תרתי משמע.

ידיים מול השמיים

ידיים חיבוק שמיים עתיד

ההשראה להרחבת תוכניותיו נבעה מפרויקטים דומים שתוכננו ובוצעו במקומות שונים בעולם. האישיות הראשונה שהשפיעה עליו היה ז'אק פרסקו, סופר, הוגה דעות, מעצב, אדריכל ויזם, שבמשך שנים ארוכות, עד יום מותו, טען שאדריכלות ותכנון ערים המבוססות על משאבי טבע יובילו את העולם לדרכי שלום ולעתיד בר-קיימא. ערים חכמות יפתרו את רוב הבעיות של ימינו, לא עוד קיפוח, מהומות, סכסוכים פנימיים ובין לאומיים שנגרמים לא אחת מבעיות מימון מקורות אנרגיה יקרים, עוני ופגיעה בזכויות האדם. פרסקו הקים עמותה שגייסה לבין שורותיה אנשי מקצוע בתחומים שונים, חוקרים ומדענים ששקדו יחדיו על תוכניות וביצועים.

כך נולד פרויקט 'ונוס' הממוקם בפלורידה ארצות הברית. פרויקט 'ונוס' הינו תהליך מחקרי וביצועי של הקמת עיר חדשה שלא דומה לשום עיר אחרת. תכנונה נועד לעזור ולהוביל לשלב הבא באבולוציה החברתית של האנושות. הפרויקט מציג את החזון החיובי של האנושות בעולם, בו כל המשאבים והמאמצים יתועלו לשיפור חברתי. 'ונוס' מהווה בסיס בדיקה לגיוס חסר תקדים של המדע והטכנולוגיה העדכניים ביותר, תוך התמקדות בשיקום ובהגנה על הסביבה העולמית, כי כלכלה המבוססת על משאבים טבעיים שאינם פוגעים במעטפת כדור הארץ והאקלים, מציעה כלכלה אמיתית שנועדה לשפר את תנאי חייו של האדם ללא מטרות רווח.

עיר חלוצה בבנייה

עיר חלוצה בנייה
איכות סביבה בתוך מנורה

נורה חשמלית ירוק איכות סביבה

בתקופתנו, בפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית, באמצעות אוטומציה וסייברציה ניתן ליצור סביבה של שפע, ביטול ההשפעות של מחסור, עוני, מלחמות כוח ואף סכסוכים טריטוריאליים. פרויקט 'ונוס' מהווה מודל לניצול הפוטנציאל של המדע והטכנולוגיה, ומכוון להשבחה חברתית, כולל, תחום החינוך שיתמוך במערכות בר-קיימא. התנאים הקיימים היום, שרק הולכים ומתפתחים, מאפשרים לאנושות להתאחד תחת כיוון משותף שיוביל למערכת ערכים חדשה.

במעקב אחר אמצעים ונכונות להקמת ערים חכמות, נחשף שמואל בין היתר לעיר סונגדו בדרום קוריאה, עיר שנמצאת כ־65 ק"מ מהבירה סיאול. בעיר שנחשבת לאחת מהערים החכמות בעולם, אכן ניתן למצוא מערכות לטיהור מים ולשאיבת האשפה מהבתים, במרכזה פארק גדול ויתרונות טכנולוגיים נוספים, אולם, מתכנני העיר לא השכילו למצוא פתרונות כלכליים שיהפכו את העיר מפרבר שינה של הבירה לעיר המבוססת על קהילתיות וכלכלה אוטונומית. שמואל, במחקריו חובקי העולם, מעבר לכך שנחשף לאידיאולוגיה גלובלית הקוראת להקמת מערכות סוציו-אקונומיות חדשות ומתקדמות המבטיחות איכות חיים גבוהה, יצר קשר הדוק עם BSB, חברה סינית לטכנולוגיית בנייה מתקדמת היחידה בעולם. בזכות ייחודיות מוצריה והודות ליותר משמונים פטנטים בינלאומיים הרשומים על שמה, יש באפשרותה של החברה, במספר שבועות בלבד, להקים בניין רב קומות, מבוסס על שיטות בנייה מתקדמות ואקולוגיות הכוללות מערכות מיזוג וטיהור אוויר, עמידה בתקני אש מחמירים ורעידות אדמה. בחברה שנוסדה בשנת 2009 כחברת בת של קבוצת BROAD, הושקעו קרוב ל-700 מיליון דולר במחקר ופיתוח. כל הטכנולוגיות שפותחו על ידי BROAD מתמקדות ביעילות אנרגטית, שימור חומרים, ניקיון, עמידות ואינטליגנציה. BROAD, שבסיסה בצ'אנגשה, סין, מעסיקה מעל 3,000 עובדים ברחבי העולם.

עיר עתידנית עם מנוף

עיר עתידנית בנייה מנוף

ייחודה של BSB חברת הבת בקבוצת BROAD, מתבטא בעיקר בחומרי השלד המהפכניים העשויים פלדת אל-חלד, מותאמים לתקני בנייה מחמירים וקצב הבנייה מדהים, גם כשמדובר במגדלים, לדוגמה: המלון Mini Sky city בן 57 קומות נבנה במשך 19 ימים בלבד. הבנייה המהירה מתאפשרת בזכות טכנולוגיה מתקדמת המספקת 90% מהמבנה בשיטת 'תוצרת מפעל'. הטכנולוגיה, יעילות הייצור, ההתקנה, לוגיסטיקה מתקדמת ופסולת חומרים אפסית, הקנו לחברה שלושה יתרונות משמעותיים: מהירות הקמת מבנים בשטח המיועד, שמירה על הסביבה מבחינה אקולוגית והפחתת עלות הבנייה ב-20%-40% בהשוואה למבנים קונבנציונליים. שמואל מאמין ובטוח שאם ייווצר הד ציבורי הולם, ללא כל התחייבות, שרק יהווה כוח משפיע, הוא, כמי שיזם והקים את העמותה ומעצם השתייכותו לקהילת הביטקוין, מטבע בינלאומי נוח לעסקאות בינלאומיות וקשרים עם בעלי ממון ומובילי דעת קהל, יתאפשר לו ליצור את הקשרים הנכונים לקידום פרויקט חלוצה, כולל הקמת מפעל לבנייה מתקדמת שיספק אלפי מקומות עבודה.

שמואל, שפרויקט חלוצה זורם בעורקיו, רואה ביזמות אפשרות לגיוס משאבים הדרושים למימושה של פעילות אנושית חדשה שתיטיב עם השותפים לה.

חממה בית זכוכית ירוק

חממה בית זכוכית ירוק
בניינים עתידניים

בנייני מגורים עתידני ירוק
object(WP_Post)#18365 (24) { ["ID"]=> int(536416) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:36:31" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:36:31" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(46) "עיר חכמה חדשה עתיד עתידני" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(16) "header-special-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:37:09" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:37:09" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(69) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/header-special-2.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16272 (24) { ["ID"]=> int(536417) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:38:37" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:38:37" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(41) "ידיים חיבוק שמיים עתיד" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "5image-4" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:39:27" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:39:27" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/5image-4.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16271 (24) { ["ID"]=> int(536418) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:39:43" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:39:43" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(47) "בנייני מגורים עתידני ירוק" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(7) "9more-4" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:10" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:10" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(60) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/9more-4.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16270 (24) { ["ID"]=> int(536419) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:35" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:35" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(37) "חממה בית זכוכית ירוק" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(7) "8more-3" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:55" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:40:55" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(60) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/8more-3.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16269 (24) { ["ID"]=> int(536421) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:49:13" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:49:13" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(38) "עיר ירוקה חכמה מבט על" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(7) "1more-1" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:49:39" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:49:39" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(60) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/1more-1.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16268 (24) { ["ID"]=> int(536422) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:50:56" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:50:56" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(38) "מפה של חלוצה עיר חכמה" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "2image-1" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:20" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:20" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/2image-1.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16267 (24) { ["ID"]=> int(536423) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:12" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:12" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(24) "שדה ירוק חסות" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "3image-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:31" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:31" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/3image-2.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16266 (24) { ["ID"]=> int(536424) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:45" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:52:45" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(38) "עיר עתידנית על מגש יד" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "4image-3" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:53:08" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:53:08" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/4image-3.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16265 (24) { ["ID"]=> int(536425) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:53:53" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:53:53" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(28) "עיר חלוצה בנייה" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "5image-5" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:54:11" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:54:11" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/5image-5.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16264 (24) { ["ID"]=> int(536426) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:54:42" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:54:42" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(52) "נורה חשמלית ירוק איכות סביבה" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(8) "6image-6" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:55:25" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:55:25" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(61) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/6image-6.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16263 (24) { ["ID"]=> int(536427) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:55:50" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:55:50" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(41) "עיר עתידנית בנייה מנוף" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(7) "7more-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:12" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:12" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(60) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/7more-2.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#16262 (24) { ["ID"]=> int(536428) ["post_author"]=> string(2) "12" ["post_date"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:36" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:36" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(7) "8more 3" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(9) "8more-3-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:36" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-05-23 08:56:36" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(536415) ["guid"]=> string(62) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/05/8more-3-1.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

תגובות

כתיבת תגובה