כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  ירוק עולה

ירוק עולה

בפסטיבל הירוק בעין הוד יבדקו אמנים שונים מה יכול האדם לעשות למען הדורות הבאים

מאת: טלי שואבה צילום: יח"צ


פסטיבל "אקוספרה", הפסטיבל הירוק הגדול ביותר לאמנות וסביבה בישראל, יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 12-14 באפריל, במרחב הפתוח בטבע, בין כרמי זיתים עתיקים סביב כפר האמנים עין הוד.

מארגני הפסטיבל הציבו כמטרה את קידום המודעות למושג "קיימות", מושג אקולוגי שעיקרו אחריותו של האדם לחייו ולסביבתו תוך מחשבה על גורלם של הדורות הבאים אחריו.
במרכז אירועי "אקוספרה" תתקיים התערוכה "על המקום" –תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית העוסקת ביחסי אדם וסביבה. התערוכה תתקיים במטע הזיתים, תחת כיפת השמיים למרגלות כפר האמנים עין הוד. הכפר ממוקם במרחב של שמורה ביוספרית (שמורת טבע המגלמת איזון בין האדם לסביבה הטבעית), היחידה בישראל ואחת מ- 500 בעולם.

את התערוכה אוצרת: דנה תגר שאצרה תערוכות בארץ ובחו"ל. התערוכה תשתלב עם שביל ישראל העובר במטע כשלאורכו ובסביבתו ימוקמו  עבודות אמנות ומיצגים. התערוכה מבקשת להביא את המבקר לטיול בטבע ולחוויה של עבודות העוסקות בשאלות של קיימות, סביבה ואקולוגיה כהצעה למחשבות והרהורים על הנושא.

בתערוכה יציגו אמנים מהארץ ומחוצה לה העוסקים במדיומים מגוונים כמו ציור, פיסול, וידיאו, מיצב, סאונד ופרפורמנס. בין האמנים המשתתפים: יוקו אונו (ארה"ב), רן סלוין, מירוסלב בלקה (פולין), ארז ישראלי, אנג'לו פטרונלה (איטליה), רימה ארסלנוב, נטי שמיע עופר, נדב ויסמן, בני אפרת, אברהם אילת, ז'אן-לוק וילמוט (צרפת), אפרת קליפשטיין, קבוצת תו ועוד.

אלמנט נוסף בו תעסוק התערוכה יהיה נושא המקום והמעמד הפוליטי/חברתי של אזור עין הוד וקרבתו לכפר הערבי עין-חוד אל ג'דידה. הנגיעה בו מעלה שאלות אצל יוצרים יהודים וערבים כאחד. הטקסט אשר ילווה את התערוכה מבקש לעסוק  בתכנים הללו, כך אף חלק מן העבודות ומהפעולות בתערוכה.
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

התגעגענו אז באנו: חוזרים לאירועי העיצוב במילאנו


אחרי הפוגה כפויה וממושכת, אירוע העיצוב הגדול "סלונה דל מובילה" שוב איתנו וצפוי להיות מרגש מתמיד. עכשיו רק נשאר להחליט אם לטוס לאיטליה או להצטרף לפלטפורמה הדיגיטלית

חדשות העיצוב

עיצוב, שיתוף וקיימות – כל הסיבות לחכות ל"סופרסלונה"


אם תשאלו את המארגנים, אירוע הסופרסלונה נועד לסמל את הרנסנס של עולם העיצוב. אם תשאלו אותנו, הוא השיג את המטרה

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

תגובות

כתיבת תגובה