כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  לילה לבן 2017: סיורים בעיר הלבנה

לילה לבן 2017: סיורים בעיר הלבנה

ליקטנו עבורכם את הסיורים המעניינים שיש ללילה הלבן להציע. הסיורים הם ליליים ומרתקים ויאפשרו הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים שיחד העניקו לעיר תל אביב את התואר העיר הלבנה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


ביום חמישי ה- 29 ביוני 2017 יתקיים הלילה הלבן של תל אביב, חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. ליקטנו עבורכם את הסיורים המעניינים שיש ללילה הלבן להציע. הסיורים הם ליליים ומרתקים ויאפשרו הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים שיחד הכנו לעיר תל אביב את התואר העיר הלבנה.

 

לכל אירועי לילה לבן 2017 – לחצו כאן

 

שכונות שבזי ונווה צדק, נוף לילי. צילום: Oddity Ina Pardo

 

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – בתור אתר מורשת תרבות עולמית. מרכז העיר מהווה את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבנים בסגנון הבין-לאומי (המוכר יותר בשם "באוהאוס"), שהקנה לתל-אביב-יפו את מעמדה הייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית. 

 

 שרונה בלילה. צילום: תמר הירדני


רשימת הסיורים המומלצים בלילה לבן 

 
שרונה המושבה הטמפלרית מתעוררת לחיים | 20:00 ׀ 22:00
סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד.
 
גרפיטי בדרום תל-אביב | 19:00 ׀ 21:00
איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל-אביב ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, ומה זה בכלל גרפיטי?
 
שדרות רוטשילד – לב ליבה של תל-אביב | 19:00 ׀ 21:00
סיור בעיר הלבנה ובשדרה הוותיקה של תל-אביב, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר. למעוניינים להביו קצת יותר מהו הסגנון הבינלאומי, מהן "המגירות הפתוחות" מיהו פטריק גדס ואיך קשור אונסק"ו לכל החגיגה. סיפורים על הבתים בשדרה ועל האנשים שגרו בה, נגיעה באדריכלות הבאוהאוס הידועה ובתהליכי השימור שעברו הבתים. 
 
בית אהרונוביץ בפינת רחוב בר-אילן
 
 
יצחק קלטר, סריקה מתוך הספר בתים מן החול רוטשילד
 
סיפורי אהבה בתל-אביב הקטנה | 19:00 ׀ 21:00
בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים- סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.
 
יפו לאור ירח | 19:00 ׀ 21:00
סיור מרתק אחר האנשים שפעלו ביפו והטביעו את חותמם. החל מסיפור האהבה של אנדרומדה ופיראוס, הצייר נחום גוטמן, יוסף מויאל ומגדל השעון, אריס סאן ותחילתה של המוסיקה הים תיכונית בארץ, נפוליאון כובש העיר, אבו נבוט בונה העיר ועוד רבים אחרים. לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך כיכר השעון, המסגד של אבו נבוט ועד גן הפסגה. 
 
ספינת הפיראטים מידברן צילום: שי קוט
 
scanned from Seward, William H. Travels Around the World (1873)
 
 
כנסיית סנט פטר בראש גבעת יפו. צילום: אבישי טיכר
 
סיפורים לשעת לילה מאוחרת | 19:00 ׀ 21:00
סיור לעת ליל בת"א המתעוררת לחיים. דרמות, אהבות, שנאות, קנאות, רציחות ורכילות בחיי העיר הצעירה. נתחיל בסמטה פלונית עם סיפור על גברת והאריה שהגן עליה, נחלוף בגן מאיר רדוף העטלפים רוחות של אוהבים ורצח אחד, דרך כיכר ביאליק אל ליבו של הסיור, בית הקברות הישן של העיר, הפנתיאון של ת"א. זהו מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות. הצצה מרתקת ונדירה מאחורי הקלעים של ההיסטוריה של העיר תל-אביב.
 
כרם התימנים | 20:00 ׀ 22:00
אם חשבתם שאתם מכירים את כרם התימנים תהיו מופתעים מכמה פינות נסתרות, ביוגרפיות של מייסדות ומייסדי השכונה יש שעוד לא שמעתם. בואו לגלות לעת ערב את הסיפורים שרק זקני השכונה יודעים ולגעת בתרבויות התימניות שהיו לאורך שנים בצללים של תל-אביב. סיור על אנשים, תרבויות ומקום שאין שני לו.
 
מתוצרת הארץ – בעקבות שירי אריק איינשטיין | 20:00 ׀ 22:00
נלך בסמטאותיה הציוריות של העיר הלבנה אשר כל רחוב ופינה בה הופכים לשורה משיר מוכר: מה התנגן בבית העם שכבר לא קיים, איזה שיר נכתב על האריה וההיפופוטם בגן החיות שנעלם, ומה הקשר בין תפוזי ג'אפה לכיכר דיזינגוף. לאורך הסיור נשמע את שיריו וזיכרונותיו של אריק איינשטיין ויחד נתחקה אחר הרגעים המיוחדים- הפרטיים והלאומיים- שהפכו לשירים המרכיבים את פסקול חיינו. 
 
הצד האפל של נווה שאנן | 19:00 ׀ 21:00
מכפר חקלאי לחצר האחורית של העיר. ומחר – אולי שכונה של בוהמה, מסחר והיי – טק.למה הוקמה השכונה ואיך הפכה למרחב עירוני שנוי במחלוקת. ומה צופן לה העתיד?נשמע איך ולמה הוקמה השכונה, קווי המתאר שלה, מבנים מיוחדים וסביבותיה. נחצה ונכנס לשכונה, נשמע על אירועים ביטחוניים ומסחריים., נתהלך במדרחוב הנעלים ונשמע ונראה את המציאות של מגוון הקהילות המאכלסות את השכונה.
 
מאחורי הקלעים של התאטרון | 19:00 
עולם התיאטרון הוא עולם שלם ומרתק: פרט למה שרואים על הבמה, קיים העולם של "מאחורי הקלעים". הצטרפו אלינו לסיור מיוחד בנבכי התיאטרון ולסקירה של תולדות התיאטרון בארץ. הסיור מלווה באנקדוטות פיקנטיות בין האולמות, התלבושות, האביזרים וכל הסודות הקשורים לעיצוב הבמה וניהול הצגה.
 
חזית בניין הבימה החדש בכיכר הבימה. צילום: פארוק
 
גרפיטי בתחנה המרכזית החדשה | 21:00
סיור ייחודי על עולמם המחתרתי של אמני הגרפיטי בתחנה המרכזית החדשה. בסיור נחפש ונמצא את היצירות הצבעוניות והגדולות, הכתובות השנונות, המחאה החברתית ואת זעקת הדור הצעיר- הכל מחכה לנו על הקיר. ננסה להבין מה אומרת הכתובת על הקיר, מי הם אמני הגרפיטי, מה הם מבקשים לחשוף ומה הם מעדיפים להסתיר. כולל סיור ייחודי על המבנה המעניין ביותר בעיר, התחנה המרכזית החדשה.
 
במקום בו ניצבת כיום התחנה המרכזית החדשה של תל אביב היה בעבר פרדס. צילום: רוי בושי
 
חיי הלילה של תל-אביב | 21:00 ׀ 23:00
הצצה מרתקת אל סצנת חיי הלילה של העיר ללא הפסקה, הסיור מתרחש בלב תל-אביב בשדרות רוטשילד. בואו לשמוע איך ההיסטוריה הידועה של השדרה, פוגשת את העידן החדש, סצנת הסטרטאפ, המסעדות, והברים האפלים.
הסיור כולל בירה/יין וצ'ייסרים | 80 ₪ 
 
יש לכם חברים תיירים? יש חיי לילה גם באנגלית! | White night Pub Crawl  | 21:00
The best way to celebrate with style. Join us and our guests from all over the world for a night you will never forget! save time, money and you skip lines all night at all bars & clubs.
You get  FREE Beer/Wine/Cava and chaser shot at meeting point. 
FREE chaser shot at each bar (at least 4 bars/clubFREE entrance to all bars/clubs) w/o waiting in line. See Tel Aviv as a local, and find out yourselves, why we are one of the best party cities in the world
*** 21+ *** 
 
סיורים בבית בן גוריון 
סיורים מודרכים בבית בן-גוריון יצאו בכל שעה עגולה (החל ב-  19:00 סיור אחרון ב- 23:00).
שעות הפעילות: 19:00 – 24:00. ללא תשלום.
בית בן-גוריון, שדרות בן-גוריון 17, תל-אביב. טל' 03-5221010 bghouse@bezeqint.net
 
ביקור מודרך במרכז המבקרים של שרונה-הקריה
ביקור מודרך במבנה של מרכז המבקרים שרונה-הקריה. המוזאון שוכן בבית משפחת באלדנהופר הטמפלרית שנבנה ב-1905 ושימש לאחר קום המדינה כלשכת שר המשטרה והמעוטים. במוזאון מוצג סיפור המושבה משלהי המאה ה-19 ועד היום. 
שעות הפעילות: 19:00 – 22:00, סיור יצא בכל שעה עגולה (סיור אחרון בשעה 21:00).  מוגבל ל- 50 איש בסיור. 
מחיר כניסה:15 ₪ . למחזיקי דיגיתל תינתן הטבה 1+ 1.
מרכז המבקרים שרונה, רח' אלברט מנדלר 14
 
סיור במנהרה הטמפלרית
סיורים קצרים במנהרה התת קרקעית, המתפתלת לאורך כ-100 מטרים ובעומק חמישה-שבעה מטרים מתחת לפני האדמה. המנהרה נחצבה בסלע כורכר על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה להעברת חביות יין בין אגפי היקב.
שעות הפעילות:  19:00 – 22:00, סיור יצא בכל חצי שעה (סיור אחרון ב-21:30). מוגבל ל- 49 משתתפים בסיור. 
 
מתחם שרונה דוד שאנקבונה
 
מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש, לפרטים ולהרשמה באתר  או בטל. 03-5166188 (שלוחה 1)   מחיר:  50 ש"ח לאדם (ייתכנו סיורים במחיר אחר, וכוללים הטבה למשתתפים). משך כל סיור: שעה וחצי. 
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

התגעגענו אז באנו: חוזרים לאירועי העיצוב במילאנו


אחרי הפוגה כפויה וממושכת, אירוע העיצוב הגדול "סלונה דל מובילה" שוב איתנו וצפוי להיות מרגש מתמיד. עכשיו רק נשאר להחליט אם לטוס לאיטליה או להצטרף לפלטפורמה הדיגיטלית

חדשות העיצוב

עיצוב, שיתוף וקיימות – כל הסיבות לחכות ל"סופרסלונה"


אם תשאלו את המארגנים, אירוע הסופרסלונה נועד לסמל את הרנסנס של עולם העיצוב. אם תשאלו אותנו, הוא השיג את המטרה

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

תגובות

לא ברור
האם הסיורים שלא רשום מחיר הם חינמיים? איל נרשמים לסיורים?

כתיבת תגובה