כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  לתפוס את העין

לתפוס את העין

אירוע המעצבים "BLICKFANG" קורה 4 פעמים בשנה ב-4 ערים שונות. הפעם הרביעית לשנת 2007 התקיימה במוזיאון לאמנות עכשווית בווינה

מאת: רונה מיוחס קובלנץ צילום:


"תופס את העין" היא תערוכת עיצוב בעלת אוריינטציה מסחרית ייחודית, המציגה עבודות של מעצבים מתחומים שונים, החל מעיצוב מוצרים לבית וכלה בתכשיטים, אופנה וקרמיקה. 140 מעצבים הציגו עיצוב שימושי, חדשני ואקטואלי על פני שתי קומות במוזיאון לאמנות עכשווית בווינה, בהן ביקרו 12,000 איש במשך ארבעה ימים.

מה שמבדיל ומייחד  את "BLICKFANG", מתערוכות עיצוב אחרות, הוא הקשר הישיר בין המעצב למבקר, באופן שיוצר אינטימיות מסוימת, דו כיוונית והיכרות ישירה בין היוצר לרוכש.  הקירוב בין השניים יכול גם להוות אבן בוחן  שיווקית עבור מוצרים חדשים, שעדיין לא חדרו לשוק היצרני. דינמיות זו הכרחית להעשרת ניסיונם המקצועי של המעצבים, אשר חלקם חושפים בפעם הראשונה את מוצריהם לשוק הרחב.

מרגישים את האקלקטיות העיצובית שאינה כופה את עצמה על המבקר

מבין המציגים בלטה קבוצת PURE AUSTRIAN DESIGN אשר הציגה לראשונה בבירה האוסטרית לאחר הצלחות בפראג, ברצלונה, לונדון וניו – יורק. כיסא AXIOME שעוצב על ידי BUCHEGGER DENOTH FEICHTNER DESIGN, בלט במבנה הגאומטרי הכמעט ברוטלי שלו. הכיסא עשוי כולו מאלומיניום, מכופף וצבוע בתנור. השימוש בטכנולוגיה אחת ובאלומיניוםׁ(קל  משקל וקל למחזור) הופכת אותו לאקולוגי ופונקציונאלי.

"LUCY.D" הוא סטודיו לעיצוב שהוקם בשנת 2003 על ידי קארים סטיגלמאיר וברברה אמברוז והפך למותג וינאי. פילוסופיית העיצוב שלו היא ליצור מוצרים חדשים על ידי שימוש בישן תוך מתן מימד חדש. בתערוכה הוצג אוסף של  צלחות דקורטיביות, המזכירות את תקופת הארט נובו של תחילת המאה עם עיוות קל, המקנה להן מראה עבודת טלאי. על ידי שימוש באלמנטים גרפיים פשוטים, ציפוי חדש וגלזורת פלטיניום מוחזרו כלי הקרמיקה לסט מגוון ועשיר במראהו.

"PERFORMA MOBEL" יצרנית רהיטים, המשווקת את מוצריה ישירות לצרכן, פיתחה את SLIDBOARD SYSTEM- מודל של מכולה כפתרון יעיל ואסתטי לבעיות אחסון בבית. פיתוח הרעיון זיכה את החברה באות הרד-דוט לשנת 2008 בתחום עיצוב המוצר. ייחודו הוא במבנה העיצוב הדינאמי, בו למעשה חללי האחסון אינם מקובעים, אלא מחליקים זה על זה, כאשר מידות המכולה מותאמות לחלל בו היא נמצאת.

הקשר בין המעצב למבקר הוא ישיר ואינטימי, וזירת המכירה הופכת להיות אינטראקטיבית

בכל שנה מוקדשת פינה מיוחדת למעצבים ממדינה אחרת. השנה הוקדשה הפינה למעצבים מפורטוגל, אשר הציגו מכלול עיצובי אופנה, תאורה ותכשיטים, בשילוב אתני, שהאיר פן של צניעות לאומית ושאיפה לחשיפה בינלאומית. העיצוב האוסטרי העכשווי עדיין לא מיתג את עצמו בסצנת העיצוב העולמית, ואולי זו הסיבה, שמרגישים בתערוכה את האקלקטיות העיצובית, אשר אינה כופה את עצמה על המבקר.
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

התגעגענו אז באנו: חוזרים לאירועי העיצוב במילאנו


אחרי הפוגה כפויה וממושכת, אירוע העיצוב הגדול "סלונה דל מובילה" שוב איתנו וצפוי להיות מרגש מתמיד. עכשיו רק נשאר להחליט אם לטוס לאיטליה או להצטרף לפלטפורמה הדיגיטלית

חדשות העיצוב

עיצוב, שיתוף וקיימות – כל הסיבות לחכות ל"סופרסלונה"


אם תשאלו את המארגנים, אירוע הסופרסלונה נועד לסמל את הרנסנס של עולם העיצוב. אם תשאלו אותנו, הוא השיג את המטרה

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

תגובות

כתיבת תגובה