כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  צאו מהסנדוויץ' !

צאו מהסנדוויץ' !

מכון התקנים קבע- סיבית ירוקה של EGGER היא החומר הטוב ביותר לייצור מטבחים!

מאת: תוכן שיווקי צילום:


  
אם תשאלו את יצרני המטבחים ואת והנגרים בארץ ממה הכי כדאי לייצר את ארון המטבח שלכם, סביר להניח שכולם ימליצו לכם פה אחד על סיבית ירוקה. למה? פשוט מאוד. כי  אנשי המקצוע בארץ יודעים היטב את מה שהבינו מזמן באירופה ובשאר העולם – שסיבית ירוקה היא החומר הטוב ביותר לייצור מטבחים וארונות קיר .
 
אבל בזמן שבכל העולם הפכה הסיבית הירוקה לבחירה הכמעט בלעדית של יצרני המטבחים והארונות, ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם, שבה אנשים עדיין "תקועים" בעידן הסנדוויץ'. 
האהדה של הצרכן הישראלי ללבידי הסנדוויץ' המיתולוגיים, מקורה בתדמית החיובית שדבקה בלוחות האלה לפי שנים. ועל אף שתהילת העבר הזו כבר חלפה מן העולם – הישראליים עדיין ממשיכים לדרוש, ואנשי המקצוע בלית ברירה נאלצים לספק, ולו מהחשש שלקוחותיהם שאינם ערים למהפך, עדיין רואים בסיבית חומר זול ואיכותי פחות. 
  
עלייתו ונפילתו של הסנדוויץ'
אבל הסנדוויץ' כאמור שייך להיסטוריה. בראשית שנות השבעים של המאה הקודמת היו לוחות הסנדוויץ' הלהיט החם של יצרני המטבחים והארונות בישראל. השוק נשלט אז על ידי מספר מצומצם של מפעלים מקומיים, ביניהם עץ לבוד, קלת אפיקים ולבידי אשקלון. ולמרות מחירו הגבוה, לוח סנדוויץ' כחול-לבן שנחשב איכותי מאוד, כיכב אז כמעט בכל מטבח ישראלי. 
בשנים שלאחר מכן, הורדת המכסים הגבירה את יבוא הלוחות מחו"ל, והתעשייה המקומית חוסלה בהדרגה, ומשם זה רק הלך והתדרדר. 
כיום כ – 90% מלוחות הסנדוויץ' המשווקים בישראל מגיעים מסין. איכות הלוחות האלה ירודה ביותר וגורמת בעיות קשות בתהליך הייצור ובתפקוד הארונות. הלוחות הסיניים מיוצרים מפיסות של יריעות שנכבשו בדבקים באיכויות נמוכות, והתוצאה היא לוחות לא מפולסים, עם הפרשי גבהים וחוסר רציפות. 
 
  
 
איפה זה פוגש אתכם?  
השימוש בלוחות הסנדוויץ' הנחותים המשווקים היום, דורש עבודה קשה ומורכבת יותר בזמן הייצור כדי לקבל מפלס לוח אחיד, וכדי למנוע תקלות בתפקוד המטבח. כך למשל, חיבור הפרזול ללוחות לא ישרים גורם לתקלות בתנועת המגרות על המסילות או בסגירת הדלתות, וכדי למנוע זאת הנגרים נאלצים להוסיף קושרות בתוך הארון. אבל זה לא נגמר בכך. 
בעיות נוספות נובעות מן העובדה שהסנדוויץ' הוא חומר "נושם". כלומר הלוחות מתכווצים ומתרחבים כתוצאה משינויי אקלים, שינויים ברמות הלחות והטמפרטורה ויש להם נטייה לתפוח במגע עם מים. בלוחות המיובאים מסין, שינויי התצורה קיצוניים עוד יותר, בעיקר לאחר הדבקת פורמייקה או פורניר בצד אחד. כך שעל מנת למנוע התעקמות יש לבצע הדבקה משני הצדדים או להוסיף  ללוח  מותחנים. 
זהו תהליך מסורבל ליצרני ארונות, אבל הכרחי, שכן שינויים מילימטריים שיתרחשו בחומר, ישבשו בעתיד את תנועת הדלתות והמגרות או לחלופין יגרמו לעיוות בתנוחת הארון. 
 
 
 
העולם התקדם לסיבית ירוקה של EGGER, מה אתכם?
אז ברוב העולם, כפי שציינו, הסנדוויץ' כבר מזמן אינו אקטואלי. מטבחים מיוצרים זה שנים מסיבית ירוקה של EGGER, המיוצרת בתהליך אקולוגי על-פי תקני בריאות מחמירים, ונושאת "תו ירוק".
מדובר בלוחות שעשויים מ 100% משבבים של עץ מעובד המיוצרים מ – 80% שבבי  עץ אורן ו 20% שבבי עץ בוק, אשר נדחסים יחד עם דבק איכותי ידידותי לסביבה. את העיסה המתקבלת מחממים בטמפרטורות גבוהות במיוחד, והתוצאה היא לוח חזק, אחיד וקשיח בעל דחיסות גבוהה מאוד ואינספור יתרונות. 
בשונה מסנדוויץ', לוחות הסיבית אינם מושפעים משינויי אקלים, הם מפולסים לחלוטין, נוחים לעבודה ומאפשרים רמת גימור מושלמת ללא צורך בליטוש. ובנוסף, לוחות הסיבית הירוקה של EGGER  עוברים הדברה נגד תולעים וטרמיטים ואינם מהווים "מעדן" למזיקים כמו הסנדוויץ'. 
מעבר לכך, התכונה הבולטת של לוחות הסיבית והסיבית הירוקה בפרט, הוא עמידותם הגבוהה בפני לחות ומים, אשר הופכת אותם לחומר אידיאלי לייצור ארונות מטבח, ארונות קיר וחדרי רחצה. 
  
מכון התקנים קבע: סיבית ירוקה של EGGER היא הטובה ביותר לייצור מטבחים
בבדיקה השוואתית שערך מכון התקנים הישראלי בין סיבית ירוקה מתוצרת EGGER לבין לוח סנדוויץ' מצופה פורמייקה, נקבע כי הסיבית הירוקה היא חומר המתאים ביותר לייצור מטבחים וארונות קיר. 
 
בשני הפרמטרים שבדק מכון התקנים, התוצאות היו חד משמעיות. הסיבית הירוקה של EGGER הוכחה כבעלת עמידות גבוהה יותר במים ונמצא כי הכוח שנדרש לשליפת בורג מלוח סיבית היה גדול מאשר זה נדרש כדי לשלוף את הבורג מלוח הסנדוויץ'. 
 
  
 
מאז שנערכה הבדיקה הראשונית ועד היום איכות לוחות הסנדוויץ' ממשיכות להתדרדר ואילו לוחות הסיבית הירוקה של EGGER ממשיכים להשתכלל ולהשתפר בהתמדה. מכאן שתוצאות הבדיקות עדכניות שיפורסמו בקרוב עתידות להעיד על יתרון משמעותי עוד יותר של הסיבית הירוק ה על פני הסנדוויץ'.   
 
אז לסיכום, בפעם הבאה שאתם מזמינים מטבח, ארון קיר או ארון לחדר האמבטיה – בקשו מהיצרן רק סיבית ירוקה! התקדמו גם אתם לסטנדרט האירופאי ותרגישו בהבדל. 
 
 
  

EGGER

כנסו לאתר 

כתובת: האומן 12, אשדוד

דוא"ל: arc@lgegger.co.il

טלפון: 08-8682300/1

פקס: 08-8682299

  
object(WP_Post)#18282 (24) { ["ID"]=> int(283087) ["post_author"]=> string(1) "2" ["post_date"]=> string(19) "2019-06-19 03:07:31" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 03:07:31" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(3) "553" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(7) "553-143" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2019-06-19 03:07:31" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 03:07:31" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(283086) ["guid"]=> string(55) "http://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2019/06/553.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

עוד בנושא

חדשות העיצוב

הנה הוא בא – יריד צבע טרי


אחרי תקופה ממושכת, יריד צבע טרי חוזר להתקיים במתכונת פיזית, ומציע לקהל המבקרים עשרות תערוכות ומוצגים מרגשים שמשקפים את עולם האמנות של ימינו

חדשות העיצוב

התגעגענו אז באנו: חוזרים לאירועי העיצוב במילאנו


אחרי הפוגה כפויה וממושכת, אירוע העיצוב הגדול "סלונה דל מובילה" שוב איתנו וצפוי להיות מרגש מתמיד. עכשיו רק נשאר להחליט אם לטוס לאיטליה או להצטרף לפלטפורמה הדיגיטלית

חדשות העיצוב

עיצוב, שיתוף וקיימות – כל הסיבות לחכות ל"סופרסלונה"


אם תשאלו את המארגנים, אירוע הסופרסלונה נועד לסמל את הרנסנס של עולם העיצוב. אם תשאלו אותנו, הוא השיג את המטרה

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

תגובות

כתיבת תגובה