כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  ששש שקט בצנרת: אקוסטיקה במערכות המוצרים הסניטריים

ששש שקט בצנרת: אקוסטיקה במערכות המוצרים הסניטריים

דישה ויפה ככל שתהיה, אם אין שקט סביב מערכות הצנרת בבית, בעלי הבית יסבלו. חברת Geberit מובילה את תחום המוצרים הסניטרים ומוצריה מבטיחים איכות עיצוב ושקט למשתמשים במוצרים שלה.

מאת: תוכן שיווקי צילום:


 

ראש שקט

 
כולכם וודאי מכירים את הסיטואציה. באמצע הלילה, כולם ישנים. השכן החביב מהקומה למעלה מדיח את האסלה שלו ואתה שומע רעש לא נעים של מי ביוב היורדים בצינור מעל מיטתך ויוצא מדעתך. צנרת שאינה מותקנת כהלכה או שאינה מתאימה לבניין, יכולה לגרום לרעש מטריד ולא מקובל, שיוביל לתלונות ולתיקונים יקרים. זהו נושא שאינו מדובר מספיק, אולם על ידי תכנון והתקנה מוקפדים של צנרת, מראש ניתן לשפר את איכות חייהם של דיירים בבניינים שונים והודות לכך את ערך הבניין. המודעות לרעש, העלייה ברמת החיים והמחיר הגבוה של הדירות,  מביאים אנשים להתעניין גם בנושא של אקוסטיקה, וכשמדברים על אקוסטיקה מדברים על הרעש שנגרם ממערכות שפכים ומערכות מים. הבעיה המדוברת בולטת בעיקר בשני סוגי בניינים. הראשון הוא מבנים ציבוריים, ובמיוחד בתי מלון. כמעט כל אחד מכיר את המצב שבו הוא נח בחדרו שבמלון, כאשר לפתע אורח מאחת הקומות העליונות מחליט לפתע להתרחץ, והמנוחה מופרת בשל הרעשים המתלווים. בעיה דומה קיימת בבנייני יוקרה שונים.
 
חברת Geberit היא החברה הגדולה באירופה לעיצוב וייצור מוצרים סניטריים. Geberit פועלת בכל העולם ומספקת ערך מוסף ייחודי בכל הקשור לטכנולוגיה סניטרית ומוצרים לחדרי רחצה. מטה הקבוצה ממוקם ב-Jona-Rapperswil ,שווייץ. בחברה פועלים כ-12,000 עובדים בכ-50 מדינות ובכ-30 אתרי ייצור. מתוך הבנה של חשיבות הנושא והצורך לייצר פתרונות לחיים ירוקים ובריאים יותר, Geberit משקיעה רבות במחקר ופיתוח. החברה הקימה את מעבדת האקוסטיקה הגדולה ביותר בעולם לחברה מסחרית, הממוקמת בשווייץ, ובה היא מבצעת בנוסף לבדיקות אקוסטיות ,גם בדיקות סטטיות ובדיקות עמידות באש.
 
נציגות Geberit בישראל הקימה לאחרונה במרכז ההדרכה שלה, חדר אקוסטיקה מיוחד באמצעותו מודגמים הבעיות והפתרונות האופטימליים לבעיית הרעש של מערכות צנרת בבנייני מגורים וזאת לאחר ביצוע בדיקות אקוסטיות לחדרי מגורים על פי שיטות ההתקנה הנפוצות בישראל. בחדר האקוסטיקה מקיימת החברה סמינר מקצועי המיועד ליזמים, חברות בנייה, אדריכלים, מתכננים ויועצי צנרת ואקוסטיקה, על מנת להעביר ידע לשוק הישראלי על הפתרונות הנכונים בנושא מערכות סניטציה שקטות במבנים.
 
הדגמה של הרעש המתקבל כתוצאה מכל אחת משיטות הבנייה
 
רועי גוטליב מהמשרד לאיכות הסביבה יחד עם שריג ועמית
 
הכירו את ה-GIS
 
אחד הפתרונות המובילים כיום בעולם לבעיית האקוסטיקה בבתי המלון  ובבנייני מגורים הוא הקיר הסניטרי (GIS). הקיר הסניטרי, המותקן כיום בבתי מלון ובבנייני המגורים המובילים בארץ ובעולם, הוא שיטת התקנת צנרת המתאימה במיוחד לבניינים רבי קומות, הכוללים  מאות חדרים "טיפוסיים". הקיר הסניטרי הוא מערכת אינסטלציה הכוללת את כל הצנרת הנדרשת, המורכבת מראש בבית המלאכה ומובאת לאתר הבנייה לצורך התקנה בלבד. השימוש במוצרים מתוצרת אחת לאורך כל המערכת מאפשרת, בין השאר, הקפדה מירבית על נושא האקוסטיקה ועמידה בערכים האקוסטיים המחמירים ביותר הקיימים בשוק. העובדה כי הקיר הסניטרי מורכב ב"חתיכה אחת", מאפשרת פיקוח ושליטה  קפדניים על נושא האקוסטיקה גם לאחר ההתקנה, בזכות הגישה הנוחה והיעילה למערכת.
 
הקיר הסניטרי מאפשר גישה פשוטה וזריזה לצנרת, המקלה באופן ניכר על תיקונים והתאמות הנדרשים לאורך השנים. השימוש בקיר הסניטרי מאפשר לבתי מלון ובנייני מגורים לתת לאורחים ולדיירים שירות איכותי גם בתחום האקוסטיקה, ומעמיד את בתי המלון ובנייני המגורים בחזית הקדמה ובשורה אחת עם המלונות  והבניינים המתקדמים בעולם. רשתות בתי מלון וחברות בנייה רבות בישראל  בוחרות כיום לעבור משיטת ההתקנה הקונבנציונלית לשיטת הקיר הסניטרי, בין אם בעת הקמת מלון או בניין חדש ובין אם באמצעות שיפוצים במלונות או בניינים קיימים. מעבר לשמירה על אקוסטיקה מיטבית, לקיר הסניטרי יתרונות נוספים: אחריות יצרן על כל המערכת בקיר, איכות עבודה גבוהה, תיאום בין כל המערכות, חיסכון בזמן העבודה, חיסכון יעיל בעלויות הביצוע, חיסכון מקסימלי בחומרים וכאמור, גישה נוחה למערכת האינסטלציה. חשוב להדגיש, כי הדאגה לאקוסטיקה נאותה של הצנרת בבניין, איננה אמורה להתקיים כ"התנדבות" או "אקסטרה מאמץ" מצד אנשי המקצוע הבונים את הבניין. ישנו תקן ישראלי מחייב, אשר נקבע על ידי מכון התקנים, בנוגע לרמת הרעש המרבית המותרת כתוצאה ממערכות אינסטלציה ושפכים.
 
 
 
 
קירות סניטריים של חברת Geberit
 
הבנייה השכיחה בישראל לא עומדת בתקן הרעש 
 
קיר אקוסטי
 
חמישה טיפים לקבלת שקט:
 
1. הגדר אזורים רגישים לרעש. למשל :אל תמקם חדרים שדורשים שקטי(לדוגמא: חדר ילדים) ליד קיר עם מתקנים סניטריים/ניקוז או מתחת לחדר רחצה.
2. התקן קיר סניטרי מודרני. בניית חדרי רחצה בעזרת קירות סניטריים היא הבסיס לפתרון אקוסטי חדשני ואיכותי.
3. המנע ממגע ישיר של הקיר הסניטרי והמערכות בקיר ורצפת הבניין. שימוש בחומרי בידוד רעשים במקום הנכון מונעים את התפשטות הרעש בבניין.
4. בחר במוצרים מושקטים. צינורות הניקוז ומערכות ההתקנה של Geberit משפרים את ספיגת הרעשים. השתמש בצינורות מי שפכים Geberit Silent-db20 בעלי ביצועים אקוסטיים גבוהים, במכלי הדחה סמויים  Doufix Geberit עם מסגרת לתליית אסלה ובאסלות תלויות.
5. שאל את המומחים של Geberit . ל-Geberit יש מגוון נרחב של מוצרים חדשניים המתאימים לתעשיית השרברבות.
 
  
 
 
  

עוד בנושא

חדשות העיצוב

קבוצת גולדשטיין מציגה: מהפכה בעולם עיצוב הבית


כיצד הפך מתחם 9Design, מתחם מוביל בארץ לעיצוב פנים, למקום המרכז בתוכו מגוון אדריכלים, מעצבי פנים, חנויות וספקים המובילים בעולם עיצוב הבית, ונהנה מאלפי מבקרים מדי חודש? התשובה לשאלה טמונה בהשראה, בהבנת הצרכים והרצונות של הלקוחות וביצירת מרחב מעצים עסקית, מקצועית ואישית לאנשי המקצוע בתחום

חדשות העיצוב

תרבות רחוב: מוזיאון הפופ-אפ התל אביבי מכה שלישית


יש לכם עשרה ימים לתפוס את תערוכת הפופ-אפ התל אביבית החדשה. אמני רחוב וגרפיטי, אינספור פרשנויות אמנותיות לעתיד ושני בניינים לפני הריסה

חדשות העיצוב

מפגש פרימיום: שיחה עם האדריכלית צביה קזיוף


לרגל הוצאת הספר "אדריכלים ומעצבים premium", נפגשנו עם האדריכלית צביה קזיוף באולם התצוגה של חברת ASKO, ושמענו ממנה על הערך שהומור מביא לעיצוב

חדשות העיצוב

מפגש פרימיום: שיחה עם המעצב ירון יפתח בן גרא


לרגל הוצאת הספר "אדריכלים ומעצבים premium", נפגשנו עם המעצב ירון יפתח בן גרא באולם התצוגה של חברת ASKO, ושמענו ממנו על החיבור שבין עולם התיאטרון לעיצוב

תגובות

כתיבת תגובה