כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  100% Design שתי וערב מפלדה ונייר

100% Design שתי וערב מפלדה ונייר

המעצבים בתערוכת 100% DESIGN בלונדון הדגישו השנה את איכות הסביבה והמיחזור

מאת: עליזה ימיני צילום:


התערוכה השנתיית DEISGN 100% מארחת את מיטב המעצבים והיצרנים. ביריד הזה אפשר למצוא כל היבט הקשור לעיצוב ואדריכלות, ריהוט, מטבחים, סניטציה, טקסטיל, ריצוף, חיפוי קירות, אבזור ופרזול בית ומשרד. המגמה הבולטת היא קווים ישרים ונקיים. החומרים: פלסטיק, פלדת אלחלד, MDF – סינתטיקה לרוב.

עם משתתפי התערוכה השנה נמנו חברת Poltrona Frau מאיטליה, יצרנית הקריסטל Swarovski מאוסטריה, והמעצב טום דיקסון. Coexistence Cappelini ,SCP ועוד. יוצגו שם רון ארד, מתיו הילטון, קלאודיו סילברסטרין, פיירו ליסוני וגם מעצבים טריים.

בין מקבלי מענקים למעצב המציג בפעם הראשונה היתה מעצבת הזכוכית וונדי אליס. היא משלבת בעבודותיה תצלומים, התזת חול וסטנסילים ומחברת כמה שכבות זכוכית
 
שבעה מעצבים חדשים פתחו סדנאות עיצוב במסגרת פרויקט שנקרא “מא זורקה” המייצג מעצבים ממזרח לונדון – שם ריכוז גבוה במיוחד של אמנים ומעצבים. עם אלה נמנית, למשל, Luna Lighting, חברה של שתי מעצבות המתכננות תאורה קרמית, שתי נשים צעירות שלפני זמן קצר סיימו קורס ערב למבוגרים בחימר וקרמיקה, שכרו סטודיו ובתוך זמן קצר זכו לביקוש.

עם הצוות הבוחר את המציגים נמנים אוצר מחלקת הרהיטים של מוזיאון V&A ומעצבים כמו איימוס מרצ’נט ומתיו הילטון. כמו כן ניתנים פרסים על ידי גופים שונים, כמו העיתון “Blueprint”. בין מקבלי מענקים למעצב המציג בפעם הראשונה היתה מעצבת הזכוכית וונדי אליס. היא משלבת בעבודותיה תצלומים, התזת חול וסטנסילים ומחברת כמה שכבות זכוכית. בין עבודותיה: קירות זכוכית דקורטיביים, דלתות, מחיצות וגופי תאורה.

חברת Snaldero האיטלקית מציגה מטבח בעיצוב Piminfarina המתמחה בעיצוב מכוניות דווקא. כמו כן מוצג מטבח עגול המכיל כל מה שמטבח מצויד היטב צריך, מבלי שהטבח/ית יצטרך לגמוא מרחקים בין המקרר לתנור והכיור.

תצוגה מעניינת, מבחינת שימוש בחומרים, היא זו של חברת LLOYD LOOM המציגה רהיטי ראטאן – שבעצם עשויים נייר. זהו נייר דחוס המלפף חוטים עשויים פלדה שבתוכם ארוג חוט מנייר – שתי וערב ייחודי, ללא ספק. עיצוב הריהוט הוא קלאסי לראטאן ואנשי החברה מיהרו להסביר שהנייר ממוחזר או שבא מיערות שאינם בסכנת הכחדה.

טים היין בוחר במינימליזם כמעט מוחלט. החומרים הם צינורות דקיקים מפלדת אלחלד ועור. הריהוט נראה שברירי – כאילו תלוי באוויר, אבל כשהשתרעתי, לפי הזמנתו, על ספת היום שהציג – התחושה היתה שהיא חזקה ויציבה כמו ספה ויקטוריאנית

בין מעצבי הטקסטיל בלטה ג’נט סטויל באריגי מתכת יפים להפליא, שקופים, דקיקים ואפילו רכים. סטויל אינה מסתפקת בהסבר על תהליכי הייצור אלא שוטחת את הפילוסופיה שלה, שרבים מתהדרים בה השנה, בעניין איכות הסביבה ומיחזור. את האריגים, העשויים מתכת, אפשר למחזר. הם נצבעים בעזרת לייזר ואולטרסאונד כך שאין צורך בכימיקלים המזיקים לסביבה. סטויל מציגה בתערוכה אריגי וילונות עדינים, מחיצות, כיסויים וציפות לכריות דקורטיביות. ואילו המעצב היפאני טאצויה נאקאמורה, המציג כאן לראשונה, משתמש ב-MDF הבנאלי ליצירת ריהוט מעודן ואוורירי. הוא מעצב גם גופי תאורה מחומר אקרילי ואגרטלי קרמיקה.

טים היין בוחר במינימליזם כמעט מוחלט. החומרים הם צינורות דקיקים מפלדת אלחלד ועור. הריהוט נראה שברירי – כאילו תלוי באוויר, אבל כשהשתרעתי, לפי הזמנתו, על ספת היום שהציג – התחושה היתה שהיא חזקה ויציבה כמו ספה ויקטוריאנית.

חברת Qusenk המציגה כאן זו השנה השלישית, מתמחה בתאורה אנימטיבית, בעיקר לחדרי ילדים ונוער. ולראשונה מברלין – אבזור קרמי מדהים בפשטותו, אהילים, אגרטלים וכלים מחרסינה (פורצלן) בשריפה גבוהה ללא זיגוג, כמעט שקופים בדקותם – וזאת בעבודה ידנית.

עוד בנושא

חדשות העיצוב

התגעגענו אז באנו: חוזרים לאירועי העיצוב במילאנו


אחרי הפוגה כפויה וממושכת, אירוע העיצוב הגדול "סלונה דל מובילה" שוב איתנו וצפוי להיות מרגש מתמיד. עכשיו רק נשאר להחליט אם לטוס לאיטליה או להצטרף לפלטפורמה הדיגיטלית

חדשות העיצוב

עיצוב, שיתוף וקיימות – כל הסיבות לחכות ל"סופרסלונה"


אם תשאלו את המארגנים, אירוע הסופרסלונה נועד לסמל את הרנסנס של עולם העיצוב. אם תשאלו אותנו, הוא השיג את המטרה

חדשות העיצוב

מחפשים לאן לברוח? שבוע העיצוב ירושלים הוא האסקפיזם המושלם


תערוכות, מופעים, דוכני אוכל וקרקס אחד גדול שיחזיר אתכם לאמריקה של המאה ה-19. אירועי שבוע העיצוב ירושלים מתחילים

חדשות העיצוב

"אני תמיד מנסה לפרוץ את המקובל" - זוכרים את האמן דני קרוון


בשבוע שעבר נפטר האמן והפסל דני קרוון. העבודות הרבות שלו ימשיכו להשפיע על העיצוב הסביבתי בארץ ובעולם

תגובות

כתיבת תגובה