כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  אדום לבן

אדום לבן

פצע באבן לבנה רוח בחימר בגרגר קטן שנישא בהתחלה של רימון אחד ומדבר סוף. נילי לנדאו, לבן אדום כלים אוכל, שירים טלי הרדאבל, הוצאת מודן, 271 עמ'

מאת: דקל גודוביץ, מגזין בניין ודיור צילום:


שיר הייקו קצר, מלווה בתמונה או שתיים, די בו לתאר את ספרה הפיוטי והמקסים של נילי לנדאו. ספר זה הוא שיר הלל לאסתטיקה, לפשטות, לצבע הלבן, לכתם האדום, לקו הישר ולשטח העקום שברא הטבע. זהו ספר על מפגשים, ניגודים וחיבורים: אדם-טבע, חומר-רוח, אבן-מים, כתם-רקע, אוכל-כלי, סערה-שקט, מתכון-צלחת, תות-משקל, סכו"ם-כפית, וקורא- תמונה.

במדבר מוצאת לנדאו את ההשראה לעבודותיה ושם גם מקורו של החימר הלבן שתחת ידיה נהפך לכלי לפונדו אישי, מלחייה, קערה וכלים מיוחדים למאכלים מיוחדים, שהם הרבה יותר מעוד כלי מטבח; הם יצירת אמנות שהופכת את האוכל לתערוכה

כאן צריך לקרוא את התמונות, כמו שיר, וכמוהו רובן ארוכות וצרות, נמשכות מקצה הדף אל קצהו, ממך הקורא אל האופק שמולך. אפילו תוכן העניינים כתוב בתמונות ללא מלים, רק תמונה ומספר עמוד, ובהמשך תמונה ומתכון, תמונה ומתוק, תמונה ושיר, תמונה וקרמיקה לבנה, תמונה ומדבר.

במדבר מוצאת לנדאו את ההשראה לעבודותיה ושם גם מקורו של החימר הלבן שתחת ידיה נהפך לכלי לפונדו אישי, מלחייה, קערה וכלים מיוחדים למאכלים מיוחדים, שהם הרבה יותר מעוד כלי מטבח; הם יצירת אמנות שהופכת את האוכל לתערוכה. הספר המלווה אותה הוא ספק קטלוג, ספק ספר מתכונים, ספק קובץ שירים.

לכל ספר טוב יש בית, או במקרה הזה חנות. חנות הכלים של לנדאו (קרמיקאית זה 20 שנה) שוכנת ברחוב דיזנגוף בתל אביב ושותפה בה גם מעצבת התכשיטים יעל הרמן. זו חנות קטנה, יפה ומעוצבת בקפידה, במינימליזם לבן, נקי וטהור. היא משדרת משהו קצת אחר כלפי הרחוב התל אביבי האפור, המפויח והרועש. שקט שלא מכאן, אולי נווה מדבר. 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

השעה להתחדש: קולקציית השעונים שתשדרג לכם את הקיר


מבט אחד על קולקציית השעונים של טל מאיו הלוי מגלה ששעון קיר הוא לא רק פריט פרקטי, אלא אלמנט דקורטיבי שיכול להקפיץ כל חלל

מוצרים מעוצבים

מהסורבון לעלית הייצור: מפעל הספות שאתם חייבים להכיר


עם הידע, המקצועיות והפטנטים הסודיים שלמד עוד בצרפת, הקים ג'ורג' זרביב את מפעל הספות וחנות הריהוט "טופ האוס", כדי להתאים לכל אחד את מערכת הישיבה החלומית שלו

מוצרים מעוצבים

TUVAL-MINIMAL חדשנות בעולם קלאסי - הדור הבא של חלונות בלגיים מבודדים


כשברזל וטכנולוגיה נפגשים - נוצר חלון בלגי שהוא תכשיט על-זמני. בחלונות בלגיים מברזל, אסור להתפשר! חברת תובל מינימל פיתחה את הדור הבא של חלונות הברזל התרמיים. שילוב מוקפד של פיתוחים טכנולוגיים ואין סוף אפשרויות עיצוביות.

מוצרים מעוצבים

קיצור תולדות הרהיטים


פעם הם נחשבו חדשניים, היום הם נחשבים נצחיים. מבט על הרהיטים האייקוניים שמלווים אותנו כבר עשורים

תגובות

כתיבת תגובה