כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  בטון מפונק

בטון מפונק

חומר טבעי גס ופרקטי הופך, בעזרת כלים וטכניקות מיוחדות, למוצרים מעודנים, מעוגלים ורכים למראה –סטודיו "קראפט"

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


כותרת המשנה בלוגו של סטודיו "קראפט" – "בטון מפונק" היא, לכאורה, פרדוקס: מה לחומר גס ופרקטי כל כך, ולרכות מעוגלת ועדינה, עם מגע משי רך ונעים? בלתי אפשרי. במציאות זה קיים.

שני מעצבים, רוני פריד וסיוון רוזן, נחשפו לבטון במהלך עבודתם. לצורך יישום רעיונותיהם הם פיתחו כלים וטכניקות לעיבוד בטון, שמקנים להם יכולת ביצועים בלתי מוגבלת בחומר.

בשנת 2004 הקימו את סטודיו "קראפט", והחלו לייצר מגוון אלמנטים עיצוביים עבור אדריכלים ומעצבים, והיום, לאחר פחות מארבע שנים, פועלים בסטודיו 6 אומנים, העוסקים במלאכת הבטון המפונק, או ליתר דיוק – הבטון המפנק.

אחד היתרונות הבולטים ביצירות הבטון האומנותי הוא האפשרות ליצור יחידות הומוגניות של כיורים עם משטחים, כיחידה אחת, ללא החיבורים, המזמינים נזילות ומאגר עתידי של עובש ולחות. כמו גם ליצור מדרגות עם טקסטורות וצבעוניות מעניינת, חיפויים לקירות, דלפקים, שולחנות וספסלים. הידע והניסיון העיצובי של בעלי הסטודיו פותחים בפני קהל הלקוחות גם אופציות של ביצוע גופי תאורה מעוצבים, אלמנטים פיסוליים, ריהוט גן ופנים.

רוני וסיוון מלווים את לקוחותיהם מהשלב הרעיוני, דרך בחירת הגוונים  והגימורים הרצויים, עד הייצור, פתרון בעיות טכניות וההתקנה על ידי צוות הסטודיו. כל רעיון הופך למציאות יוקרתית, שאינה חושפת את המסה, המשקל והחוזק, הטמונים במוצרים המוגמרים. רמות הגימור הגבוהות מקנות למוצר המוגמר, העשוי מחומר טבעי, מראה של חומר מתועש ברמות ברק שונות על פי הנדרש.
העבודה עם הבטון מלווה בליטושים ופינוקים, ובסופו של תהליך, זוכה החומר הגס לעידון ורכות, המעבירים ללקוח את תחושת הפינוק, שהושקע בו.

סטודיו קראפט בע"מ, רחוב 3361 מספר 39 (פינת המחוגה) שכ' פלורנטין, ת.ד. 5329 תל-אביב   
טלפון: 03-6827655, www.studiocraft.co.il
studiocraft@studiocraft.co.il

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

השעה להתחדש: קולקציית השעונים שתשדרג לכם את הקיר


מבט אחד על קולקציית השעונים של טל מאיו הלוי מגלה ששעון קיר הוא לא רק פריט פרקטי, אלא אלמנט דקורטיבי שיכול להקפיץ כל חלל

מוצרים מעוצבים

מהסורבון לעלית הייצור: מפעל הספות שאתם חייבים להכיר


עם הידע, המקצועיות והפטנטים הסודיים שלמד עוד בצרפת, הקים ג'ורג' זרביב את מפעל הספות וחנות הריהוט "טופ האוס", כדי להתאים לכל אחד את מערכת הישיבה החלומית שלו

מוצרים מעוצבים

TUVAL-MINIMAL חדשנות בעולם קלאסי - הדור הבא של חלונות בלגיים מבודדים


כשברזל וטכנולוגיה נפגשים - נוצר חלון בלגי שהוא תכשיט על-זמני. בחלונות בלגיים מברזל, אסור להתפשר! חברת תובל מינימל פיתחה את הדור הבא של חלונות הברזל התרמיים. שילוב מוקפד של פיתוחים טכנולוגיים ואין סוף אפשרויות עיצוביות.

מוצרים מעוצבים

קיצור תולדות הרהיטים


פעם הם נחשבו חדשניים, היום הם נחשבים נצחיים. מבט על הרהיטים האייקוניים שמלווים אותנו כבר עשורים

תגובות

כתיבת תגובה