כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  זה תלוי: אלמנטים מעוצבים שתלויים מהתקרה

זה תלוי: אלמנטים מעוצבים שתלויים מהתקרה

לא רק מנורות, עציצים ופעמוני רוח – היום אפשר לתלות מהתקרה גם ברזים, מיטות ואפילו קירות. בואו לגלות ריהוט ואלמנטים דקורטיביים תלויים שהופכים את העיצוב על פיו

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: decorpad

הקירות שלנו התרגלו לקבל כמעט כל דבר: תמונות, מראות, ספריות, ארונות, והרשימה עוד נמשכת. התקרות, לעומת זאת, שומרות את עצמן באופן כמעט בלעדי רק למנורות. אמנם מדי פעם יש מי שמתפרעים עם עציצים שתלויים מהתקרה, מוביילים או פעמונים,  אך עדיין – ברוב הבתים התקרה רחוקה ממימוש הפוטנציאל העיצובי שלה.

מכיסאות תלויים, דרך מיטות מרחפות, ועד לקירות מחיצה שיורדים מהתקרה – הצצה לרעיונות ופריטים מפתיעים, שמעצבים את הבית מלמעלה למטה.

מהאתר: devolkitchen

מהאתר: decorpad

כיסאות וספות

רוב מערכות הישיבה שאנחנו מכירים נמצאות עם הרגליים על הקרקע, אבל בשנים האחרונות יש יותר ויותר כיסאות וספות שדווקא מבקשות להיות תלויות מהתקרה. צורת ישיבה כזאת מכניסה הביתה אווירה של חוץ, ויוצרת תחושה קלילה וצעירה.

עיצוב: Serena & Lily, מהאתר: elledecor

מהאתר: housemag

מיטות

מיטה נתפסת כפריט ריהוט פרקטי, שכל מטרתו להתאים למזרן שבחרנו, ואם אפשר אז גם לספק לנו מקום לאחסון המצעים. מיטות שתלויות מהתקרה מוכיחות שגם להן יש כוח עיצובי, ויכולת להיות מרכז החלל. למי שזקוק בכל זאת לתחושת יציבות מסוימת, ניתן להצמיד חלק מהמיטה לקיר.

מהאתר: decoration.gr

מהאתר: remingtonavenue

מראות

מראה, בהיותה פריט קל יחסית, היא דבר שנוח מאד לתלות מהתקרה. צורת תלייה כזאת לא דורשת לוגיסטיקה מיוחדת או חישובי משקל מסובכים, ויש בכוחה להפוך גם מראה בעיצוב פשוט לאלמנט ייחודי שמשפיע על כל עיצוב החלל.

עיצוב: david tsay, מהאתר: goodhousekeeping

מהאתר: atticmag

ברזים

ומכאן לפריט שדווקא דורש תכנון לא פשוט – ברז תלוי. ברזים שתלויים מהתקרה הם אלמנט עיצובי יפיפה, אך נדרשים כאן תכנון מקצועי של מערך הצנרת והתחשבות במידות מדויקות. הברזים התלויים יכולים להתאים גם לכיורים גם לאמבטיות.

מהאתר: hgtv

עיצוב: gessi, לקוח מ-pinterest

תמונות

תמונות תולים על הקיר? לא בהכרח. עם קצת יותר השקעה ניתן לתלות את התמונות גם מהתקרה, ובכך לשוות לחלל מראה מוזיאלי. הכיף שבדבר הוא שניתן בקלות להחליף את התמונה שבתוך המסגרת, ובכך לשמור על עיצוב ייחודי ומגוון בלי הרבה מאמץ.

מהאתר: westgarthsocial

לקוח מ-pinterest

מדפים ושידות

יצירת מקומות אחסון היא אחת הדרישות הבסיסיות בעיצוב הבית. אדריכלים ומעצבים משקיעים אנרגיה רבה כדי למקסם את שטח האחסון בבית – אבל רק מעטים מבינים שהפתרון יכול לרדת אלינו מהתקרה. הנה כמה מדפים וצורות אחסון שתלויים מהתקרה.

עיצוב: Baba Architects, צילום: Tim Bies, מהאתר: houzz

לקוח מ-pinterest

מחיצות

אנשים רבים בוחרים שלא לחסום את החלל עם קיר, ובמקום זאת להשתמש בפרגוד, משרבייה או כל צורת מחיצה אחרת. לפעמים המחיצה היא מהרצפה עד התקרה, לפעמים היא מהרצפה עד לגובה חלקי, ולפעמים היא בדיוק להפך – תלויה מהתקרה ומרחפת באמצע החדר.

לקוח מ-pinterest

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

ספריות רבותיי ספריות: הפריט שהפך לאלמנט מפתח בעיצוב הבית


ספרייה היא לא רק מקום אחסון לספרים. היום יש ספריות מעוצבות שמשמשות גם כמחיצות, כקירות טלוויזיה, כבסיס למדרגות – וזאת רק ההתחלה של הסיפור

מוצרים מעוצבים

חוזרים על עצמם: רהיטים ממוחזרים בעיצובים מרתקים


כולם מדברים על משבר האקלים ועל חשיבות השמירה על הסביבה – אז למה לא להשתמש ברהיטים ממוחזרים? טובי המעצבים בארץ ובעולם כבר אימצו את חומרי הגלם הירוקים ואת שיטות המחזור, והתוצאות שמתקבלות הן לא פחות מנפלאות

מוצרים מעוצבים

סבון מוסיף המון: הפריטים הקטנים שמשדרגים את חדר הרחצה


רוצים לשדרג את חדר הרחצה? לפני שאתם רצים לפרק אריחים, אולי תנסו לרענן את האביזרים המשלימים. דיספנסר חדש לסבון, מתקן מעוצב לנייר טואלט ווילון אמבטיה צבעוני, הם לפעמים כל מה שצריך כדי ליהנות מחדר רחצה עם אופי

מוצרים מעוצבים

עיצוב ביום אחד: מהפך בסלון עד הפרט האחרון


רוצים לעצב חלל מרכזי בבית? הבית של עידה הוא המקום להתחיל ולסיים בו את העיצוב. כאן תוכלו לבחור את הצבעים והסגנון ולרכוש את כל הרהיטים והאקססוריז, והכול בליווי מעצבת וביום אחד בלבד

תגובות

כתיבת תגובה