כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  חזון לעיצוב

חזון לעיצוב

סדנה לשילוב בין פעילות אקדמית בתחומי העיצוב, הנדסת המוצר והטכנולוגיה לבין צורכי התעשייה וההתפתחות העתידית שלה – חזון של סמי סגול שהתממש לפני חמש שנים

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום:


תערוכת "on/off" היא פרויקט עיצוב גופי תאורה ייחודי, שזכה להצלחה בתערוכת העיצוב De Mobile Salone, מילאנו 2010. זהו אחד הפרוייקטים המציינים חמש שנים להקמתה של סדנת d-vision, פרי יוזמתו של סמי סגול, הבעלים של חברת כתר.

"on/off" הוא פרויקט ייחודי המדגיש אופנים שונים של תאורה עתידית ומתמקד בנורות לד. אחת העבודות בפרויקט אף מציינת את מותה של נורת הליבון,  שהולכת ונעלמת מהעולם מטעמי אקולוגיה. השימוש בגופי תאורה "קרים" ִאפשר שילוב של חומרים שעד כה אף מעצב או יצרן לא ניסו לשלב אותם בייצור בתחום. ניכר שמרבית מקורות ההשראה לגופי התאורה המוצגים בתערוכה לקוחים מהחיים: משחקי ילדות, האבץ הטמון בעגבניות וחיבורו לנחושת, נשיקה מדליקה, בועות סבון עדינות ועוד רעיונות, שבכולם בולט השילוב של חומר, תאורה, הומור עדין וחשיבה בוגרת ומקורית.

אחרי ההצלחה במילאנו הוזמנו מעצבי on/off להציג את הפרוייקט גם בתערוכת העיצוב הנחשבת Dutch Design Week שהתקיימה בעיר איינדהובן בהולנד באוקטובר 2010.

השם d-vision נוצר מחיבור המילים Design ו- Vision וניתן לאחד הפרויקטים הייחודיים בעולם, שהוא גם הראשון מסוגו בישראל. משתתפת בו קבוצה נבחרת של בוגרי האקדמיות לעיצוב והנדסה, שמוזמנים להשקיע את כישוריהם וזמנם בהתמחות בפיתוח מוצרים ייחודיים.

הפרוייקט נולד מתוך חזונו של סמי סגול, הבעלים של קבוצת כתר, שביקש לשלב לאורך זמן בין פעילות אקדמית בתחומי העיצוב, הנדסת המוצר והטכנולוגיה ובין צורכי התעשייה והתפתחותה העתידית. הפרוייקט משלים את החוליה החסרה בין האקדמיה לתעשייה, ומטרתו היא להצמיח דור חדש של מעצבים ישראלים צעירים ומצטיינים, המשלבים יצירתיות מתפרצת עם יכולת יישומית טכנולוגית.

מדי שנה נבחרים להשתתף בפרוייקט 15 הבוגרים המצטיינים ביותר של האקדמיות לעיצוב בישראל – בצלאל, שנקר והמכון הטכנולוגי בחולון ומכללת הדסה בירושלים. במשך שנתיים הם עוברים תהליך התמחות מקצועית בפיתוח מוצרים, ברמה הגבוהה ביותר בעולם. הסדנה מצוידת בכלים חדישים ביותר של תכנון ממחושב. בראש התכנית עומד פרופ' עזרי טרזי מבצלאל, ומנהלת התוכנית היא ציפי קונדה.

הפרוייקט כולל מלגות לתואר שני, סיורים מקצועיים של המתמחים והצגת עבודותיהם בתערוכת עיצוב בארץ ובעולם. הפרוייקט ממוקם באחד האתרים היפים בארץ – על צוק המשקיף לים, בהרצליה פיתוח.
 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

חם, אש: סוגי קמינים שתוכלו לאמץ לבית ולגינה


פה זה לא אירופה, אבל כדי להשיג לפחות את המראה, יש מי שלא מוותר על קמין מפנק בחלל האירוח. הגבירו את החום

מוצרים מעוצבים

אדריכלים, הניחו את הסרטוטים בצד: web3d יקימו אותם לתחייה


מוצרים מעוצבים

מטבחי חוץ מבטון אדריכלי יצוק מציבים סטנדרט חדש של עיצוב מתקדם


עבודת יד, 100 אחוז בטון יצוק אדריכלי והתאמה אישית יוצרים חמישה דגמים מנצחים ומהמרשימים ביותר למטבחי חוץ בווילות ודירות פאר

מוצרים מעוצבים

החידוש הלוהט למטבח: מהיום גם המגירות שלכם מוארות


טכנולוגיה חדשה מאירה את מגירות המטבח מבפנים ומעניקה לעיצוב המטבח חתימת תאורה אישית ייחודית ומראה עתידני שטרם הכרנו. בלעדי למטבחי סמל

תגובות

כתיבת תגובה