כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  טבע מלאכותי

טבע מלאכותי

עד כמה שזה נשמע פרדוקסלי, הבטון, מוצר תעשייתי מובהק, נועד לשמור על הטבע על פי העולם של קראפט

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: שי אפשטיין


ליצירותיה של חברת קראפט, המתמחה בייצור ובפיתוח של מוצרי בטון, יצא מוניטין של מוצרים עשויים בטון "מפונק". למה? כי כל פריט שיוצא מקראפט נהנה מליטוש עדין, מליטופים, מהברקה ומטיפול VIP.

רוני פריד והמעצב אבישי קרן פיתחו מוצר חדש, ויותר מעניין מזה, הם פיתחו סוג חדש של תבניות דינמיות

החברה היא בבעלותם של שלושה שותפים: רוני פריד, דוד שמלץ ויובל דישון, ופועלת משנת 2001. בשנה האחרונה פיתחו רוני פריד והמעצב אבישי קרן מוצר חדש, ויותר מעניין מזה, הם פיתחו סוג חדש של תבניות דינמיות המקנות לכל פריט, גם אם הוא מיוצר באופן סדרתי, מראה בלעדי שאין אחר דומה לו בדיוק.
הרעיון החל מתוך אידיאולוגיה של שמירה על הטבע. במקום לגזול ממקומות שונים בארץ סלעים ואבנים לגנים ציבוריים ופרטים, קראפט מציעה סלעים אמורפיים העשויים מחומר עמיד ויציב בכל תנאי מזג האוויר, שצורתם והגוון שלהם יכולים להישמר מאות שנים ואף להשתפר עם הזמן.

לאבנים המלאכותיות המיוצרות במראה טבעי יתרונות נוספים. ראשית, אפשר לגוון את הצבעוניות מתוך 40 גוונים שונים ולהתאים את האבנים למקום שאליו הן מיועדות. שנית, בתהליך היציקה אפשר לייצר מהאבנים רהיטים ואלמנטים אחרים המיועדים לגן או לפנים הבית, כגון ספסלים, מושבים, עציצים או שולחנות קטנים, פריטים שלא תמיד אפשר ליצור מאבנים שלקוחות מהטבע.

קראפט מציעה סלעים אמורפיים העשויים מחומר עמיד ויציב בכל תנאי מזג האוויר, שצורתם והגוון שלהם יכולים להישמר מאות שנים ואף להשתפר עם הזמן

מיזוג הגוונים – ירוק, כחול, ורוד ועוד – הנעשה במהלך הייצור, מקנה לאבנים מראה טבעי וייחודי, שמבטל את האפרוריות המאפיינת את הבטון.

כמו לאבנים מהטבע, גם לאבנים המלאכותיות יש בעיה מפני שמשקלן רב. היות ומדובר בפיתוח של מוצר מעוצב, ניתן לכך פתרון עתידי בצורת קולקציה שלמה הבנויה על גבי גלגלים, שתאפשר לנייד את הפריטים ממקום למקום, במיוחד את פרטי הריהוט.

 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

כסאות מעוצבים: הטרנדים החמים של 2021


עם היצע הכיסאות המעוצבים הקיים היום בשוק, קשה לבחור את הכיסא הנכון. הכתבה שתעשה לכם סדר

מוצרים מעוצבים

Art גלריה לריהוט מארחת אדריכלים ומעצבים


Art גלריה לריהוט מייצרת ומעצבת רהיטים בהזמנה אישית. אין פלא, אם כך, שטובי האדריכלים ומעצבי הפנים בארץ בוחרים לקחת את הלקוחות שלהם דווקא לשם. הצצה לפרויקטים נבחרים

מוצרים מעוצבים

מתחילים בטוב: שנה חדשה בעיונה


עונת החגים מתקרבת, ובמתחם הרהיטים עיונה כבר עובדים על קולקציית הסתיו החדשה שתבטיח שנה צבעונית, רעננה ומשמחת

מוצרים מעוצבים

גלריה לריהוט ועיצוב הבית שאתם חייבים להכיר


עם הידע, המקצועיות והפטנטים הסודיים שלמד עוד בצרפת, הקים ג'ורג' זרביב גלריה לריהוט ועיצוב הבית "טופ האוס", כדי להתאים לכל אחד את מערכת הישיבה החלומית שלו

תגובות

כתיבת תגובה