כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  נעלי גילדה

נעלי גילדה

הליך שבשגרה הוא לנעול נעליים לפני שיוצאים מהבית או להוריד את נעלי הבית לפני שנכנסים למיטה. הליך קצת פחות שגרתי הוא לביים את הנעליים בפוזות מחיי היומיום ולתת להן חיים משל עצמן. קובי לוי הולך על זה בגדול

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


בתמונה למעלה: Going Bananas

תחום העיצוב ממלא את חיינו לא רק בהקשר של עיצוב הבית והסביבה, אלא גם בהקשר הפיזי המיידי. עיצוב כסות לגוף, בין היתר כיסוי לכפות הרגליים, משרת ומייצג – בעיצוב כמו בעיצוב – את הפן הפונקציונלי כמו גם את הפן האסתטי, ולשניהם משקל שווה בתוצר הסופי.

לנעליים מקום של כבוד בעיקר אצל בנות המין היפה, שהוכח כבר בהרבה מקרים שהן ממהרות לאמץ, מבלי לחשוב על השלכות חברתיות או אחרות, טרנדים שמגלמים תעוזה, חדשנות ובעיקר רעננות וייחוד. לא פלא, אם כן, שהשמות הגדולים בעיצוב נעליים מוכרים כמעט לכל אישה, אך אולי מפתיעה מעט העובדה שמרבית המעצבים הבולטים בענף זה משתייכים דווקא למין הנגדי.

אחד המוכשרים שבהם, גאווה מתוצרת כחול לבן, הוא קובי לוי, בוגר המחלקה לאמנות ולעיצוב ב"בצלאל", שמציג תערוכת יחיד בשם Walkable בבית הספר לעיצוב נעליים "הגילדה".

לוי, שמעצב כיום את מותג נעלי הנשים "שולה" ומרצה בקורס לעיצוב, פיתוח והפקת נעליים בבית הספר לעיצוב, "הגילדה", מציג אוסף פריטים שעיצב משנת 2001, עת סיים את לימודיו הגבוהים.

בתערוכה תוצג התפתחותו האמנותית של המעצב, תוך התמקדות בקו ההומוריסטי המלווה את עיצוביו ובמנעד הרחב של החומרים בהם הוא עושה שימוש- מעורות מסורתיים ועד שילוב של מתכת, עץ ופלסטיק.

לוי מציין כי מקור ההשראה ליצירת הנעליים הוא במפגש שבין טכניקות העיצוב השונות לבין עולם הדימויים העשיר שקשור להתנהלות היומיומית שקשורה בפריט הפונקציונאלי. כך נולד והצטבר אוסף של דגמים אמנותיים שמציגים בצורה עשירה וציורית דימויים נפוצים ומוכרים כמו נעלי עקב גבוהות ומלאות שיק שנקלעו למאבק עם מסטיק, הכלאה בין האוייב מספר אחת של הנעליים (או בעצם בעליהן): הבננה, נעליים דמויות כסא נדנדה, נעליים שחורצות לשון ועוד.

לוי מוסיף כי ההתייחסות שלו אל הנעליים היא כאל פריט העומד בזכות עצמו ובהתאמה זוכה לחיים משלו. הדחף ליצירת דגם חדש מגיח אצלו משיטוט רנדומלי, היתקלות באובייקט מעניין (לעיתים פשוטו כמשמעו), או דרך בחינה ומתן פרשנות מחודשת לדיאלוג שבין הנועל לננעל. "התוצאה המתקבלת היא בגדר פריטים אומנותיים לבישים, אשר מקבלים חיים משל עצמם, עם או בלי רגליים שינעלו אותם", הוא מסכם.

התערוכה תיפתח ביום חמישי, ה-13/1 בשעה 20:00 והכניסה חופשית. ביום שבת, ה-15/1 יתקיים שיח גלריה בהשתתפות המעצב, בשעה 16:00. בנוסף, תיפתח סדנה מיוחדת לעיצוב נעליים בהנחייתו של לוי, ביום חמישי ה-20/1.

ביה"ס הגילדה

דרך מנחם בגין 25 ת"א
03-5163032/9

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

חם, אש: סוגי קמינים שתוכלו לאמץ לבית ולגינה


פה זה לא אירופה, אבל כדי להשיג לפחות את המראה, יש מי שלא מוותר על קמין מפנק בחלל האירוח. הגבירו את החום

מוצרים מעוצבים

אדריכלים, הניחו את הסרטוטים בצד: web3d יקימו אותם לתחייה


מוצרים מעוצבים

מטבחי חוץ מבטון אדריכלי יצוק מציבים סטנדרט חדש של עיצוב מתקדם


עבודת יד, 100 אחוז בטון יצוק אדריכלי והתאמה אישית יוצרים חמישה דגמים מנצחים ומהמרשימים ביותר למטבחי חוץ בווילות ודירות פאר

מוצרים מעוצבים

החידוש הלוהט למטבח: מהיום גם המגירות שלכם מוארות


טכנולוגיה חדשה מאירה את מגירות המטבח מבפנים ומעניקה לעיצוב המטבח חתימת תאורה אישית ייחודית ומראה עתידני שטרם הכרנו. בלעדי למטבחי סמל

תגובות

כתיבת תגובה