בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  סתיו בהסוואה: פריטי הסוואה מעוצבים

סתיו בהסוואה: פריטי הסוואה מעוצבים

כשאתה דורך את הנשק מאחורי שיח באמצע המדבר, גוני ההסוואה מסייעים לך לא לבלוט בשטח. כשאתה צועד בעיר מודרנית בדרך לעבודה, לעומת זאת, הם יוצרים בדיוק את האפקט ההפוך

מאת: שרון קפלן צילום:


 כבר כמה שנים שאי אפשר להתחמק מהדפסי ההסוואה, הם מושלמים לעונת הסתיו, בשל השילוב שבין גוונים מאופקים לדוגמה עשירה ובולטת. ההתאהבות של עולם האופנה בגוני ההסוואה הגיעה לשיאה עם עלייתם של סרטי הפעולה הגדולים של כל הזמנים, אי שם באמצע שנות השמונים של המאה הקודמת ומשם בגדי ההסוואה פשוט סירבו לעזוב.

דווקא מכיוון שהשנה גווני ההסוואה לא כלולים בהדפסים הנחשבים לעונה ויצאו רק פריטים מעטים בו, השתדלו המעצבים לתת מראה חדש ומשודרג להדפס הוותיק.

רוץ בן סוסים

בית האופנה העילי ואנין הטעם הרמס, מציע פרשנות מרחיקת לכת לגוני ההסוואה. גם בלי לערער על הצבעוניות השמרנית והמאופקת של גוני החום והחאקי בהדפס המקורי, לוקחים בהרמס את צורת עלי השלכת והופכים אותם לסוסים דוהרים על תיק חוף.

(צילום: אתר החברה)
מלבד העובדה שהתיק לקוח דווקא מקולקציית הקיץ של הרמס ומאופיין באלמנטים ימיים קלאסיים כמו דוגמת הפסים על הרקע הלבן, הוא בהחלט אלגנטי, מעודכן והומוריסטי. סביר להניח שבגרסאות שונות גם ימשיך עם בית העיצוב לסתיו הקרוב.

 

הסוואת קוקטייל

המעצב הבריטי מת'יו וויליאמסון מציג פרשנות מעודנת מאוד על מושג בגדי ההסוואה. וויליאמסון מעקר מהם את הרכיב הקשוח, מרכך את הבד לכדי בד שמלה דקיק, מקטין מאוד את העלים וצובע אותם בגוני זהב מעודנים. איש לעולם לא ינחש שזו שמלת-הסוואה.

(צילום: אתר המעצב)
רק השרוולים עדיין משמרים משהו מהקשיחות המקורית של ההדפס, אבל גם שם הדוגמה עודנה ורוככה לסתוויות אפרפרה ומענגת. 
סוודר של חיילים

אם מת'יו וויליאמסון ריכך ועידן את ההדפס, בית האופנה הצעיר ACNE הלך לכיוון ההפוך והגדיל עלים בודדים ואף העניק להם עיבוד מחשב מודרני. התוצאה מפתיעה מאוד.
(צילום: brownsfashion.com)
הגרסה של ACNE מוציאה את ההדפס ממקומותיו הטבעיים והופכת אותו לבולט בסביבה במיוחד. דווקא ההגדלה מצעירה את גוני ההסוואה השמרניים ומקנה להם אמירה אופנתית מודרנית וחזקה.
 
כמעט כמו במארינס

קרל לגרפלד, האיש המזוהה מכל עם בית האופנה שאנל, יצא לא מכבר בקו עצמאי הנושא את שמו. את קולקציית סתיו 2012 בחר לגרפלד לכנות KarlLouflage, שם שמצביע על שני אלמנטים עיקריים: האחד, חיבתו של לגרפלד להדפסי הסוואה ומרכזיותם בקולקציה שלו. האחר, רכיב של הכרחיות, מעין "כולם לובשים KARL, בדיוק כפי שכל החיילים לובשים גוני הסוואה".
(צילום: net-a-porter.com)


לגרפלד שמר על צורת העלים על הגוונים המקוריים. עם זאת, עם בד מעודן וגזרה נשית מובהקת ומחמיאה עם חיתוך בגב, הצליח המעצב ליצוק אלגנטיות להדפס שנתפש באופן מסורתי כגברי ונוקשה.
 

אלאדין מנצנץ

מותג ההנעלה TOMS הוא אמנם אחד המותגים הנמכרים בבית הכלבו היוקרתי Neiman Marcus, אבל אין מדובר במותג יוקרתי במיוחד. המותג מפורסם בייצור דגמי Slip-On באינספור הדפסים ודגמים ובתרומה נדיבה לקהילה: על כל זוג שנרכש, תורמים במותג זוג לילד במצוקה. העונה הם מציעים שדרוג משעשע להדפסים מוכרים, כמו מנומרים וצבעי הסוואה: פייטים.
(צילום: neimanmarcus.com)
עם נעל בגזרה בנאלית, אין ספק שמה שמקנה לדגם הזה חן וקלילות לא רגילים הוא הגרסה ההומוריסטית והנוצצת במיוחד להדפס הקלאסי.
 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

פי 3: ההדפסה התלת ממדית משנה את זירת עיצוב הפנים


המדפסת התלת ממדית הולכת ומשתכללת, ועולם האדריכלות ועיצוב הפנים לא נשאר אדיש. חופש יצירתי, חיסכון בזמן, והוזלת עלויות, הן רק חלק מהסיבות שהופכות את ההדפסות התלת ממדיות לגורם שעתיד לחולל מהפכה של ממש

מוצרים מעוצבים

מאנדי וורהול ועד היום: הפופ-ארט בעיצוב הבית


תקראו לו ממוסחר, מלאכותי וחסר טעם – אבל סגנון הפופ-ארט ניצח במבחן הזמן. כ-70 שנים לאחר שהפופ-ארט הגיח לעולם, קולאז'ים של מרלין מונרו, הדפסי ענק של קומיקס וספות שפתיים הם עדיין חלק מחיינו

מוצרים מעוצבים

משהו קטנטן וטוב: הפריטים הזעירים שעושים את כל ההבדל


מכפתורים לחבקים לווילונות – המוצרים הקטנטנים שלא מתביישים לצאת באמירה עיצובית, ולהשפיע על כל החלל

מוצרים מעוצבים

עיצוב גבוה: מדרגות שמשדרגות את עיצוב הבית


סיור באולם התצוגה של קו נבון מדרגות, חושף מערכות מדרגות שלוקחות את העיצוב הכי גבוה שאפשר. כך הופכים את הגורם שמקשר בין קומות הבית לפסל מעוצב בחלל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *