כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  ערב רב מתוכנן היטב

ערב רב מתוכנן היטב

אריק בן שמחון מספר על חידושיו האחרונים – “גרנד-מאמא” ופרספקס

מאת: צילום:


למה פרספקס?

“זה התחיל מעיצוב מועדון. במועדון יש חדרי חושך. חשבתי ליצור קופסת זכוכית ולדחוס לתוכה עשן, כך שייווצר תא עשן, ואז להאיר את העשן באדום. לא עשיתי זאת שם ונשארתי עם הרעיון. רציתי לעשות מנורה שהיא נקייה (הרעיון המקורי היה לעשות אותה בקוריאן, אלא שזה עלה כמעט 6,000 שקל למנורה) מחומר אחד, ללא מפגשים – מקשה אחת”.

“הסדרה הזאת מתחברת אצלי לשני מקומות: האחד הוא מזוודת מסע. זה תיק שגדל. יש לרהיטים האלה ידיות ואבזמים. ועם זאת יש בהם משהו אנושי מאוד. הם כאילו מכריזים שהעולם לאו דווקא שייך לצעירים. זו לא שוודית עם רגליים דקיקות. זו אשה שנראית טוב גם בגיל 60 ,50"

מכל המנורות מביטות עיניים מלוכסנות.

“כמעט בכל הרהיטים שלי יש משהו אנושי. גם בסדרת הגרנד-מאמא. האמת היא, שהייתי צריך לקרוא לרהיטים בשמות דשנים… משהו כמו פורטונה או רגינה”.

הרהיטים האלה שונים ממה שעשית בעבר.

“הסדרה הזאת מתחברת אצלי לשני מקומות: האחד הוא מזוודת מסע. זה תיק שגדל. יש לרהיטים האלה ידיות ואבזמים. ועם זאת יש בהם משהו אנושי מאוד. הם כאילו מכריזים שהעולם לאו דווקא שייך לצעירים. זו לא שוודית עם רגליים דקיקות. זו אשה שנראית טוב גם בגיל 60 ,50. ראיתי שרוב הבתים שאני עושה הם מכופתרים ונוקשים מדי. הם אמנם יפים אך מלאי חשיבות עצמית. השילוב בין המנורות לכורסאות הוא שילוב של עולמות – הפרספקס הוא צעיר ופרחי והכורסאות מסורתיות, עשויות עור משובח. הן כמו טיפת קוניאק שנזלה”.

לאן אתה מכוון?

“אני מנסה לעשות דירה של סטודנטים או אוסף של אדם מבוגר, שזה אומר: בית שהוא ערב רב של דברים – מישהו מוצא ארגז ישן וצובע אותו בכחול, מין דירת חדר פשוטה אבל ברור שנורא נעים בה. וכשמנסים לפרוט ולהבין מה נעים, מגלים שזה העדר היומרה, החופש בבחירות. המבט המרצד על אלף אופנות ותקופות. אני גם מנסה ליצור בית שאני ממלא בבחירות שונות. לשמור על החן והחדווה של חוסר המקצועיות. להיות כל כך מקצוען שזה ייראה כמו אוסף בלי יומרה ובכל זאת זה ייראה קלאסי. בדירות שרוב האנשים עושים אין אוספים, כאילו אין ספר זיכרונות. מהמקום הזה המנורות האלה העשויות פרספקס הן חומר עתידני והכורסא.
 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

השעה להתחדש: קולקציית השעונים שתשדרג לכם את הקיר


מבט אחד על קולקציית השעונים של טל מאיו הלוי מגלה ששעון קיר הוא לא רק פריט פרקטי, אלא אלמנט דקורטיבי שיכול להקפיץ כל חלל

מוצרים מעוצבים

מהסורבון לעלית הייצור: מפעל הספות שאתם חייבים להכיר


עם הידע, המקצועיות והפטנטים הסודיים שלמד עוד בצרפת, הקים ג'ורג' זרביב את מפעל הספות וחנות הריהוט "טופ האוס", כדי להתאים לכל אחד את מערכת הישיבה החלומית שלו

מוצרים מעוצבים

TUVAL-MINIMAL חדשנות בעולם קלאסי - הדור הבא של חלונות בלגיים מבודדים


כשברזל וטכנולוגיה נפגשים - נוצר חלון בלגי שהוא תכשיט על-זמני. בחלונות בלגיים מברזל, אסור להתפשר! חברת תובל מינימל פיתחה את הדור הבא של חלונות הברזל התרמיים. שילוב מוקפד של פיתוחים טכנולוגיים ואין סוף אפשרויות עיצוביות.

מוצרים מעוצבים

קיצור תולדות הרהיטים


פעם הם נחשבו חדשניים, היום הם נחשבים נצחיים. מבט על הרהיטים האייקוניים שמלווים אותנו כבר עשורים

תגובות

כתיבת תגובה