כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  ערב רב מתוכנן היטב

ערב רב מתוכנן היטב

אריק בן שמחון מספר על חידושיו האחרונים – “גרנד-מאמא” ופרספקס

מאת: צילום:


למה פרספקס?

“זה התחיל מעיצוב מועדון. במועדון יש חדרי חושך. חשבתי ליצור קופסת זכוכית ולדחוס לתוכה עשן, כך שייווצר תא עשן, ואז להאיר את העשן באדום. לא עשיתי זאת שם ונשארתי עם הרעיון. רציתי לעשות מנורה שהיא נקייה (הרעיון המקורי היה לעשות אותה בקוריאן, אלא שזה עלה כמעט 6,000 שקל למנורה) מחומר אחד, ללא מפגשים – מקשה אחת”.

“הסדרה הזאת מתחברת אצלי לשני מקומות: האחד הוא מזוודת מסע. זה תיק שגדל. יש לרהיטים האלה ידיות ואבזמים. ועם זאת יש בהם משהו אנושי מאוד. הם כאילו מכריזים שהעולם לאו דווקא שייך לצעירים. זו לא שוודית עם רגליים דקיקות. זו אשה שנראית טוב גם בגיל 60 ,50"

מכל המנורות מביטות עיניים מלוכסנות.

“כמעט בכל הרהיטים שלי יש משהו אנושי. גם בסדרת הגרנד-מאמא. האמת היא, שהייתי צריך לקרוא לרהיטים בשמות דשנים… משהו כמו פורטונה או רגינה”.

הרהיטים האלה שונים ממה שעשית בעבר.

“הסדרה הזאת מתחברת אצלי לשני מקומות: האחד הוא מזוודת מסע. זה תיק שגדל. יש לרהיטים האלה ידיות ואבזמים. ועם זאת יש בהם משהו אנושי מאוד. הם כאילו מכריזים שהעולם לאו דווקא שייך לצעירים. זו לא שוודית עם רגליים דקיקות. זו אשה שנראית טוב גם בגיל 60 ,50. ראיתי שרוב הבתים שאני עושה הם מכופתרים ונוקשים מדי. הם אמנם יפים אך מלאי חשיבות עצמית. השילוב בין המנורות לכורסאות הוא שילוב של עולמות – הפרספקס הוא צעיר ופרחי והכורסאות מסורתיות, עשויות עור משובח. הן כמו טיפת קוניאק שנזלה”.

לאן אתה מכוון?

“אני מנסה לעשות דירה של סטודנטים או אוסף של אדם מבוגר, שזה אומר: בית שהוא ערב רב של דברים – מישהו מוצא ארגז ישן וצובע אותו בכחול, מין דירת חדר פשוטה אבל ברור שנורא נעים בה. וכשמנסים לפרוט ולהבין מה נעים, מגלים שזה העדר היומרה, החופש בבחירות. המבט המרצד על אלף אופנות ותקופות. אני גם מנסה ליצור בית שאני ממלא בבחירות שונות. לשמור על החן והחדווה של חוסר המקצועיות. להיות כל כך מקצוען שזה ייראה כמו אוסף בלי יומרה ובכל זאת זה ייראה קלאסי. בדירות שרוב האנשים עושים אין אוספים, כאילו אין ספר זיכרונות. מהמקום הזה המנורות האלה העשויות פרספקס הן חומר עתידני והכורסא.
 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

חם, אש: סוגי קמינים שתוכלו לאמץ לבית ולגינה


פה זה לא אירופה, אבל כדי להשיג לפחות את המראה, יש מי שלא מוותר על קמין מפנק בחלל האירוח. הגבירו את החום

מוצרים מעוצבים

אדריכלים, הניחו את הסרטוטים בצד: web3d יקימו אותם לתחייה


מוצרים מעוצבים

מטבחי חוץ מבטון אדריכלי יצוק מציבים סטנדרט חדש של עיצוב מתקדם


עבודת יד, 100 אחוז בטון יצוק אדריכלי והתאמה אישית יוצרים חמישה דגמים מנצחים ומהמרשימים ביותר למטבחי חוץ בווילות ודירות פאר

מוצרים מעוצבים

החידוש הלוהט למטבח: מהיום גם המגירות שלכם מוארות


טכנולוגיה חדשה מאירה את מגירות המטבח מבפנים ומעניקה לעיצוב המטבח חתימת תאורה אישית ייחודית ומראה עתידני שטרם הכרנו. בלעדי למטבחי סמל

תגובות

כתיבת תגובה