כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מוצרים מעוצבים  //  רשמים מתערוכת Maison and Objet בפריז

רשמים מתערוכת Maison and Objet בפריז

תפאורת הביתנים המושקעים הוסיפה לאווירה הכללית בתערוכה שהיה בה מן השילוב שבין טכנולוגיה מתקדמת לטבע

מאת: טלי בן-אבי, מגזין בניין ודיור צילום:


מארגני תערוכות עיצוב ורהיטים בינלאומיות נוכחו בחשיבותם של מעצבים צעירים כבר לפני שנים. תערוכות בינלאומיות באיטליה, בגרמניה, ביפן או בצרפת מהוות אבן שואבת לקהל לקוחות פוטנציאלים, סוחרים, יצרנים, אדריכלים ומעצבי פנים המחפשים תמיד בשורת עיצוב חדשה. אלה ממלאים את המעברים בין הביתנים ואת מרכזי התצוגה הנוספים הפזורים בעיר, כדי למצוא את הדבר הייחודי שיתאים לסגנונם ויהווה מקור לרעיונות שיועילו לעסקיהם.

רוב שטחה של תערוכת Maison&Objet, שהתקיימה בפאריס, בינואר האחרון, נתפס כרגיל על ידי חברות גדולות וקטנות שהציגו ריהוט ואביזרים לבית. תפאורת הביתנים המושקעים הוסיפה לאווירה הכללית בתערוכה שהיה בה מן השילוב שבין טכנולוגיה מתקדמת לטבע. הרבה ירוק נראה בתערוכה, על ידי הכנסת צמחייה לבית או לחילופין דשא מלאכותי, גם בגוונים שאינם בהכרח ירוק. ההתייחסות לנושא האקטואלי מאוד בשנים האחרונות של אקולוגיה וקיימות באה לידי ביטוי בחומרים מתכלים ובלתי רעילים וברהיטים מתפרקים הניתנים למיחזור.

ההתייחסות לנושאי אקולוגיה וקיימות באה לידי ביטוי בחומרים מתכלים ובלתי רעילים וברהיטים מתפרקים הניתנים למיחזור

מגמה אדריכלית חובקת עולם של שקיפות בין חוץ לפנים הביאה לתצוגה נרחבת של עיצוב המיועד לחוץ ומשתלב היטב עם הפנים.

המוצגים בתערוכה מתחלקים בהגדרה גסה לשניים, ולא בצורה שווה. ברוב שטחי התערוכה מוצגים רהיטים ואביזרים שימושיים המיועדים לקניינים, אך אלה הגורמים לחולפים במעברים להיעצר ולהקדיש עוד דקה מזמנם הם דווקא המוצגים שעוצבו כדי ליצור אסוציאציה מכוונת ולבשר על החדש. לרוב מוצגים אלה שייכים למעצבים מקצועיים שעדיין לא ביססו את מעמדם הכלכלי בעולם העיצוב, ולצד המעצבים שבתחילת דרכם גם מובילי דעה ובעלי שם עולמי ממשיכים להפתיע.

שניים מבכירי המעצבים העולמיים, פיליפ סטארק וגימי חיון, בחרו את עשרת המעצבים הצעירים שיצירותיהם מילאו את תערוכת !Now המוקדשת זה עשור לעיצוב צעיר וחדשני. לכבוד העשור לקיומה נבחרו עשרת המעצבים מתוך הרעיון שכל מעצב מסמל שנה. אוצר התערוכה הוא פיליפ סטארק, שגם הציג בה מעבודותיו.

 

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

השעה להתחדש: קולקציית השעונים שתשדרג לכם את הקיר


מבט אחד על קולקציית השעונים של טל מאיו הלוי מגלה ששעון קיר הוא לא רק פריט פרקטי, אלא אלמנט דקורטיבי שיכול להקפיץ כל חלל

מוצרים מעוצבים

מהסורבון לעלית הייצור: מפעל הספות שאתם חייבים להכיר


עם הידע, המקצועיות והפטנטים הסודיים שלמד עוד בצרפת, הקים ג'ורג' זרביב את מפעל הספות וחנות הריהוט "טופ האוס", כדי להתאים לכל אחד את מערכת הישיבה החלומית שלו

מוצרים מעוצבים

TUVAL-MINIMAL חדשנות בעולם קלאסי - הדור הבא של חלונות בלגיים מבודדים


כשברזל וטכנולוגיה נפגשים - נוצר חלון בלגי שהוא תכשיט על-זמני. בחלונות בלגיים מברזל, אסור להתפשר! חברת תובל מינימל פיתחה את הדור הבא של חלונות הברזל התרמיים. שילוב מוקפד של פיתוחים טכנולוגיים ואין סוף אפשרויות עיצוביות.

מוצרים מעוצבים

קיצור תולדות הרהיטים


פעם הם נחשבו חדשניים, היום הם נחשבים נצחיים. מבט על הרהיטים האייקוניים שמלווים אותנו כבר עשורים

תגובות

כתיבת תגובה