פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

סערה בתוך השקט: מותר לחדר השינה שלכם להיות צבעוני וסוער

לבן הוא צבע נצחי ומנצח, אבל אף אחד לא אמר שצריך ללכת לישון בחדר השינה נטול צבעים בכלל. הצעות הגשה קצת אחרות למי שאוהב לשטוף את העיניים בדרך למיטה

מאת: לימור קלר

27/12/2018

 

קולקציית מצעים מוסיפה אנרגטיות לחדר. צילום: iDecorate

 

 

חדר שינה, מטבעם, נועדו לגרום לנו לנמנם, אבל אף אחד לא אמר שהם חייבים להיות שקטים, שלווים ורגועים מבחינה עיצובית. למעשה, עיצוב חדר השינה יכול להמשיך עיצוב חי וצבעוני שקיים בבית, או לדבוק באינדיבידואליות ולייצר ייחודיות משלו. כך או כך, עזות בחדר יכולה להתקבל מקירות צבועים או מחופים, מרהיטים או מאביזרים. לכולם, אגב יש השפעות על מצב הרוח וההרגשה, כל אחד והעדפותיו.

 

 

עוד עיצובים צבעוניים:

רטרו צבעוני: שיפוץ מאסיבי לדופלקס במודיעין

חלומות צבעוניים: עיצוב חדרי ילדים בצבע

הכי צבעוני שיש: כך תעצבו את הבית בהשראת האייטיז

 

 

פול צבע


צבע היא אחת הדרכים הקלות והאפקטיביות ליצירת אווירה, ואם עושים זאת נכון, התוצאה תהיה הרמונית גם אם רוויה. קיר צבוע בגוון עשיר ואלגנטי של ירוק סובב את כל חדר השינה ועליו קרניזים באותו גוון, שמעניקים לו מראה קלאסי. המראה הכללי מאפשר לעין לנוח, משום שמדובר בשני צבעים דומיננטיים בסך הכול, אחד מהם אפור/לבן.

 

עיצוב: יוליה לגקוב. וילונות: אירופה דקור. צילום: ארתור דריגנט

 

וכך זה נראה עם אפקט הצבע על כל החדר. עיצוב: יוליה לגקוב. צילום: ארתור דריגנט

 

 

טפט ודי


טפט הוא אופציה נוחה לשימוש, מאחר שמדובר בהדבקה של אלמנט אחד לא מלכלך, ובזאת יכול להסתיים עיצוב החדר. אם הדוגמה שעליו דומיננטית, אין צורך בשום תמונה או אביזר שיקשט את הקיר המקושט ממילא. מצעים תואמים ברוח הג'ונגל וצבעוניות רהיטים הלקוחה מתוך הטפט משלימים חדר דמוי יער טרופי במעבה הג'ונגל.  אם מתכוונים למלא עם הטפט יותר מקיר אחד, רצוי לבחור לשאר החדר גוונים בהירים שלא יטרידו את העין ואת המנוחה.

 

יער טרופי כמעט בתוך הג'ונגל. צילום: Pixers

 

כשהטפט משתלט. טפט של Devon&Devon. צילום באדיבות HeziBank

 

 

קיר כוח


מצביעה של קיר גב המיטה כולו מתקבל אפקט מרשים שהופך אותו למעשה ל"קיר הכוח" בחדר. קיר גב מיטה נבחר בכחול עמוק ומעושן במטרה ליצור מראה מעט דרמטי לחדר, והוא נותן מעין מסגרת למיטה המרופדת, שהיא מרכז ההתרחשות. תמונת הציפורים והטקסטיל נבחרו בצבעוניות מעודנת על מנת לאזן ולאפשר גם תחושה רומנטית לחדר. 

 

עיצוב: נטע כץ גבאי. צילום: שירן כרמל

 

 

עושר ויזואלי


גם אם הגוונים שנבחרים לחדר השינה אינם כה נועזים, הסערה יכולה לנבוע מהתמונות ומהתאורה. לאוהבי הכחול, חדר שבו מיטה בריפוד כחול ומצעים תואמים בכחול ואפור שומר על צבעוניות מוגבלת על רקע קירות אפורים.

 

צילום: DelightFULL

 

 

הדגשה על רקע ניטרלי


שילוב מספר צבעים בחדר אינו נעשה כלאחר יד, ויש בצידו חשיבה מרובה. בחדר שינה של דיירת בעלת אופי שמח ביקשה המעצבת לתת חיות ולעצב את חדר השינה שלה בצבעים שמחים ונועזים, שחוזרים על עצמם בחדר –בכיסוי המיטה, בתמונות ובאביזרים. כשהצבעים מוצגים על רקע קיר בהיר וניטרלי, האפקט שלהם מודגש יותר.

 

עיצוב: רוני שני פלדשטיין. צילום: יואב פלד

 

רקע ניטרלי ומצעים מודגשים, golf&co. צילום: ערן סלם