פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

חנות התכשיטים שלא מפחדת ממתכת

עיצוב פנים של עסק צריך לייצר אמירה ברורה ומיידית של כל מה שעומד מאחורי המקום, אבל כשמדובר במתכת האתגר אפילו הופך לקשה יותר

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

07/03/2013
צילום: איתי סולינסקי

יש משהו במתכת שמשדר יציבות וחוזק ולא מעט גם טוענים שכמו במגנט, יש משיכה מוזרה בין בני אדם לבין החומר הקשה והגולמי הזה. חנות הבוטיק לתכשיטים של המעצב איתי לפיד בתל אביב, אותה תכנן האדריכל הצעיר איתי פלטי, מנסה ליצור הומאז' לאותו חיבור בסיסי בין המתכת לבין האדם. החנות, שזכתה לכינוי "גורמט", ומייצגת את המונח באופן מושלם עושה שימוש משמעותי במתכת וחומרים מטאליים כדי להדגיש את כל מה שמוכרים בה וכך למעשה "מדברת" באותה שפה עיצובית קשוחה.

 
לוחות אלומיניום מוקצף אחראים על ההפרדה בתוך החלל ויוצרים גם רקע למקום כולו, יחד עם שימוש בפלדה ואפילו נירוסטה. מעבר לרקע של החנות, נעשה כאן גם שימוש באלמנטים קטנים אבל ברורים להצגת התכשיטים, החל משימוש בכלי עבודה תלויים על הקיר ועד קליפסים עשויים מתכת ועליהם תלויים המוצרים. 
 
 
 
מעצבי עסקים: לכל בעלי המקצוע בתחום
 
 
החנות כולה מוגדרת באמצעות זויות חדות וטקסטורות ברורות מאוד כשגולת הכותרת כאן היא שלוש בובות גוף עשויות רשת מתכת שנעות על מתקן מסתובב ומציגות חלק מהמוצרים. אם זה לא מספיק, אז בשעות שבהן החנות סגורה ועוברי אורח מציצים בחלון – מופעל מנגנון שמזיז את הבובות שנמשכות מהתקרה אל עבר מי שעומד בחוץ. ממש כמו שלפי התזה של המקום – האדם נמשך אל המתכת. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
עוד חנויות מעוצבות:
 
 

 • 2.
  מקסים!(ללא טקסט)
  ניר | (03/16/2013)    
 • 1.
  עיצוב מדהים, מרעננן לראות
  אלי | (03/13/2013)    
  עברתי השבוע ליד החנות בטשרניחובסקי והצצתי. העיצוב באמת נפלא ולא שגרתי. גם התכשיטים מרהיבים. יופי לראות מעצבים צעירים בתל אביב