פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

500 מ"ר של פיוז'ן: ביקור במסעדת טאיזו

קשה להישאר אדישים אל מול המסעדה התל אביבית שתכנן ועיצב פיצו קדם, יחד עם האדריכליות סיגל ברנוביץ' וגלי אמית. סיור בין החללים השונים במסעדה הכי חדשה בעיר

מאת: אנה פלוט

צילום: עמית גרון

12/12/2013

 

כולם מדברים על מסעדת Taizu (טאיזו), כאילו היא קיימת כבר שנים רבות, אבל האמת היא שהמסעדה נפתחה רק במרץ האחרון, וכבר הצליחה לייצר סביבה באז. אז על מה כולם מדברים? על האוכל ועל העיצוב, כמובן.

 
Taizu, מסעדת הקונספט האסייתית של השף יובל בן נריה, נפתחה במגדל לוינשטיין בתל אביב לאחר שנה וחצי של תכנון ובנייה. השף מציג במסעדה את פרשנותו למאכלי רחוב מחמש מדינות בדרום מזרח אסיה: הודו, סין, תאילנד, קמבודיה וויטנאם, כשמחירי המנות נעים בין 15 שקלים ללחמניות מאודות ועד 128 שקלים עבור לברק שלם מטוגן.
 
מעבר לאוכל, מה שדווקא משחק תפקיד חשוב במסעדה הוא העיצוב הייחודי שלה, עליו אחראי האדריכל פיצו קדם, והאדריכליות סיגל ברנוביץ' וגלי אמית, שיצרו יחד חלל גדול של 500 מ"ר עם תקרות שמתנשאות עד לגובה 6 מטרים.
 
הקונספט העיצובי שעומד מאחורי טאיזו שואב השראה מהמיתולוגיה הסינית, עם אלמנטים של מים, עץ, אש, אדמה, מתכת, שמתבטאים במסעדה בבטון חשוף, רצפת טרצו, סבכות עץ במבוק ומתכת שיוצרים אזורי הסעדה שונים, שמתפזרים על פני 150 מקומות ישיבה. האזורים מחוברים אחד לשני, אך גם מופרדים על ידי מחיצות דקורטיביות - חלל מרכזי ופורמלי יותר, בר אוכל שוקק, כיכר גדולה הפונה לרחוב טיומקין, ולאונג' המתפקד כחלל המחבר בין אנשים בשולחן משותף. 
 
"המסעדה שוכנת בין שני עולמות מנוגדים", אומר פיצו קדם על הפרויקט, שהושקעו בו יותר מ- 8 מיליון שקל, "בין תל אביב האורבנית והסואנת, לבין תל אביב האינטימית, השכונתית. חלל המסעדה פרוס לאורך אותו ציר ומנקז לתוכו את כל המולת העיר". אז אם אתם אוהבים להתענג על מטעמים מהמזרח הרחוק ורוצים לדלג בין האזורים השונים של המסעדה, מכאן לא תצאו רעבים או משועממים.
 

החלל המרכזי במסעדה
 
מבט נוסף לחלל המרכזי
 

הלאונג' של המסעדה
 

מבט אל החלל המרכזי דרך סבכת עצים
 

מקרר המשקאות יוצר קיר צבעוני בחלל
 

חדר שף פרטי
 

מבט מחדר השף אל החלל המרכזי
 

  • 1.
    אוי.
    מיש | (12/24/2013)    
    חבל. אני מתה על אוכל פיוז'ן אסייתי, אבל במקום מאיים שכזה לא אלך לאכול. עיצוב עצוב. לא חייבים עיצוב "מיוחד" בכל מחיר.