פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מדריך הישרדות בנבכי העיצוב לילדים

לזרום עם הילד, לתת לאישיות שלו לצמוח ולא להגזים עם המינונים יעזרו לכם למנוע נזקים עיצוביים בחדרם של הקטנים. לגזור, לשמור ולהתחיל ליישם עוד כשהם עוללים

מאת: לימור קלר

16/05/2017

חדר הילדים הוא הממלכה הפרטית של עוללינו, אבל עיצובו תלוי בעיקר בהורים, ממש כמו בעיצוב הבית כולו. כשמדובר בתינוק, העיצוב מוטל על כתפי ההורה בבלעדיות, וככל שהילד גדל מתווסף גם טעמו של הפעוט. לכן חשוב להבין את טבעו של הילד ולבחור לחדר רעיונות דקורטיביים נוחים, שלווים ובטיחותיים. כך נמנעים מטעויות בחדר בעל רגישות כה גבוהה.

 

לא להקצות את החדר הקטן


אם קיימת אפשרות בחירה בין חדר קטן לחדר גדול, הנטייה הטבעית היא לחמוד את הגדול יותר ולהשאיר לילד את החדר הצנוע. דווקא בחדרי הילדים כדאי לנהוג הפוך, משום שילד יצטרך את המרחב יותר מכם. בחדר שלו ניתן להקצות אזורי פעילות שונים כמו קריאה, משחק ואירוח חברים, שקרוב לוודאי לא תרצו שיגלשו לחלל הציבורי בו אתם שוהים רוב הזמן. 

 

עיצוב: דפנה זומרפלד צילום אפרת סער

 

 

לא לעצב בשביל ההורים


חדר מגורים שמתחיל בעיצוב סופר קלאסי נגמר בקוביות, פעלתון ובימבה אם בבית מתגוררים ילדים. כדי לגרום לילד לשהות יותר בחדרו, שלא לומר ממש לאהוב אותו, אפשר לזרום עם ההעדפות והבחירות שלו, גם אם מדובר בדמות אהובה כמו חזרזיר או בילדה שאוהבת צבעים עזים במיוחד. יש לדאוג למינונים נכונים ולהימנע מקונטרסט חזק מדי. בחדר ילדה בת 8 עם ריהוט בצבעי שמנת הודבק טפט צבעוני, ושולבו קיר בוורוד וכיסוי מיטה בסגול, המתכתבים עם צבעי הטפט וממתנים את הניגודיות. 

 

סטיילינג וצילום: ציפי אבן טוב 

 

 

להימנע ממראה דביק מדי


חדר נסיכות, גיבורי על או אפילו גלידה עלול להפוך לדביק מדי אם יועמסו בו שפע של מוטיבים הקשורים לאותו נושא. ניתן להסתפק ברמיזה על הנושא ולשוות לחדר מראה "בהשראה" באמצעות איורים בודדים, חפץ דקורטיבי ואפילו צבע המקשר לנושא, למשל חדר בוורוד ולבן לבלרינה או שחור וצהוב לבאטמן. להם תמיד אפשר להוסיף איור, בובה או נעליים תלויות כדי לעבות את הרמז.

 

עיצוב: חיה חנן. צילום: הגר דופלט

 

 

לסלק רהיטים נדחפים 


ריהוט מבוגר מדי או נטול זיק כלשהו של ילדות, לא צריך למצוא עצמו בחדר הילדים. כורסה ישנה במראה עתיק לא תתאים ככורסת הנקה, וגם לא רהיט שאין לו מקום בסלון ומצא עצמו בחדר הפנוי יחסית של הילד. עדיף להרחיק מוטיבים כבדים ועייפים ולהתאים לילד ריהוט ואבזור לגילו.

 

עיצוב וצילום: לימור קלר

 

 

לא לנהור אחר טרנדים


נהירה אחר טרנדים מציבה את העיצוב במקום טוב באמצע, אבל עלולה לגרום לאיבוד הייחודיות. דווקא שילוב של פריטים ישנים או מחודשים יעניקו אופי לחדר. אפשר להוציא את הגלובוס של סבא, השמיכה שסרגה סבתא, זכוכית מגדלת, אוסף מכוניות, מפת עולם או אפילו לגו ששמרתם מהאח הגדול ויכול למצוא את עצמו על הקיר כלוח תלוי. כך למשל, חדר ילדים בבניין לשימור בתל אביב חודש בסגנון וינטג' תוך שילוב של ישן וחדש ושזירת הממד ההיסטורי.

 

עיצוב: ליאת עברון. צילום: אילן נחום

 

 

לעצור שינויים מהירים מדי


שינויים מהירים מדי בחדר הילדים יכולים להלהיב את המבוגרים, אך עלולים לגרום לחוסר נוחות בקרב הילדים. אם עיצבתם את החדר, אפשר לעצור למנוחה, ואת השיפורים הקטנים להכניס בצורה איטית כדי לאפשר להם הסתגלות איטית ונכונה.

 

עיצוב: אלה צייחר. צילום: איתי בנית

 

 


עוד טעויות שכדאי להימנע מהן:

הסלון בכה מאוד: 10 טעויות נפוצות בחדר המגורים

טעות, טועים, טעינו: טעויות עיצוב שכולנו עושים

8 טעויות שאסור לעשות בעיצוב תאורה לבית

 


 • 5.
  לא כל מילוי חדר ברהיטים וקישוטים הוא עיצוב...(ללא טקסט)
  יאללה יאללה | (05/26/2017)    
 • 4.
  דבר והיפוכו
  מגיבה | (05/24/2017)    
  כותבים שחדר ילדים לא יכול להכיל ״ריהוט נטול זיק ילדות״ כמו כורסא עתיקה ושמים חדר (די נחמד בעיני) שבו זה ממש עובד! חוץ מזה שזה לא נכון (כאשר מדובר בתינוק הריהוט יכול וצריך לשרת את המבוגרים שמטפלים בו), חדר ילדים לא חייב להיות ילדותי ובצבעים המזעזעים שבתמונות. אפשר לגדל ילדים עם טעם טוב (וזו סקאלה מאד רחבה!) לשתף אותם בעיצוב ולהגיע יחד איתם לחדר נעים שמשתלב בבית - ולא נראה כמו גימבורי שנחת בתוכו נחיתת אונס. אבל כשמדובר במאמר שהוא פרסומת סמויה, למה אפשר לצפות?
 • 3.
  כל האביזרים פשוטים ומוכרים מאיקאה...
 • 2.
  שוב הרהיטים מתכתבים?
  אלה | (05/24/2017)    
  רהיטים אינם מתכתבים.
 • 1.
  חדרים מכוערים אחד אחד(ללא טקסט)
  שני | (05/24/2017)