פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

טרנד: ארונות מטבח בכל צבעי הקשת

מטורקיז ועד צהוב, מתל אביב ועד ברזיל, ארונות עליונים או ארונות תחתונים - הצבע הלבן כבר לא שולט במטבח

מאת: אנה פלוט

26/06/2014

הטרנד שהכי מזוהה עם חלל המטבח הבית, הוא כמובן הצבע הלבן – הקירות הלבנים, הארונות הלבנים (עם ידיות או בלי, עם טריקה שקטה או בלי), מקרר לבן, תנור לבן ועוד ועוד. הכל לבן. ככה אנחנו אוהבים את המטבח שלנו, במראה של בית חולים סטרילי. אבל רגע, אנחנו מקבלים דיווח חם מהשטח, על פריצת דרך בתחום, ושיותר ויותר אנשים מוותרים על הלבן ועושים את הצעד לקראת מטבח צבעוני.

 

מעצבת הפנים ומנהלת פורום לעיצוב פנים דנה שקד, אומרת ש"כפי שהחללים הלבנים כבר פחות רלוונטיים בשאר הבית, כך גם המטבחים הלבנים מתחילים לשעמם. מכיוון שהמטבחים כיום חשופים לחלל המרכזי - לסלון ולפינת האוכל, והם כבר לא סגורים בחדר קטן, מן הסתם הם הופכים לאלמנט מרכזי בעיצוב הבית".

 

תכנון: דנה כהן-וישקין אדריכלים (צוות תכנון: דנה כהן וישקין, קרן שחר), צילום: שי אפשטיין

 

אבל לא מדובר כאן אך ורק בצעד אופנתי, אלא גם בהתפתחות טכנולוגית, "היכולת לתכנן חזית דלת מטבח בגמר צבע עם ידיות אינטגרליות, מעניקה לדלתות את הניקיון הצורני והאסתטיקה שלא היינו רגילים אליהם בדלתות פורמייקה ישנות" אומרת שקד, "ולכן הצורך האסתטי מסופק ואין צורך בשימוש בגוון הלבן. אפשר לראות בקלות כי גם גוונים צבעוניים יכולים לתת תחושה של חלל נקי".

 

בואו תראו איפה מצאנו לאחרונה את הטרנד הזה של ארונות מטבח צבעוניים:

 

בבית הזה בכפר תבור מאוד אוהבים צבע והרבה, ולכן לא מפתיע שגם ארונות המטבח שלהם רחוקים מלהיות לבנים. הצבע של הארונות הוא טורקיז או מה שנקרא בפי מבינות עניין "צבע טיפאני", ממש כמו צבע קופסת התכשיטים הנחשקת מניו יורק.

 

עיצוב פנים: תמי ברונפן, צילום: מושי גיטליס

 

הנה עוד מטבח עם צבעים בגוון דומה. הפעם מדובר במטבח בדירה בגבעתיים, שבה חלק מארונות המטבח הם כחולים, אחרים בהירים יותר ועוד קלאפה בצבע חום-עץ. ביחד זה מסתדר לא רע.

עיצוב פנים: מירב קצמן - MK DESIGN, צילום: אביבית וויסמן

 

נראה שצבעי כחול וסגול הם הצבעים הפופולריים למטבחים, כי גם בדירה הזו בתל אביב החליטו לאמץ אותו.

עיצוב פנים ואדריכלות: ארז סגלוביץ', צילום: גידי בועז

 

הנה עוד מטבח כחול בתל אביב. הפעם הצבע כהה יותר.

אדריכלות ועיצוב פנים: רחל צירין, צילום: גידי בועז

 

ולמי שמתחיל להימאס מהכחול, הנה צבע אדום עז, הפעם בדירה באשדוד ורק בארונות התחתונים. אמנם שאר המרחב הוא די לבן, אבל אי אפשר לפספס את הצבע האדום.

עיצוב פנים: מריה אוסטינט, צילום: אביבית ויסמן

 

אדום בוהק לכם מדי? ומה עם ירוק בהיר כמו בדירה הזו בתל אביב. אמנם רק צד אחד של המטבח הוא ירוק ש"נשבר" רק על ידי שיש אפור וצד שני לבן, אבל הירוק עדיין נשאר דומיננטי מאוד.

 

אדריכלות: שירלי נחמנה, צילום: שי אפשטיין

 

עוד צבע שעושה חיל במטבח הוא הצהוב, שמצאנו אותו בנתיים מככב בחו"ל.  הנה הוא בלונדרינה, ברזיל:

צילום: Denilson Machado (MCA Estdio), אדריכלות Guilherme Torres 

 

ועכשיו גם במדריד, ספרד:

 צילום: Pablo Zuloaga, אדריכל Alberto Marcos

 

איך מאמצים את הטרנד?

1. קודם כל, חשוב להבין שמדובר בטרנד יקר - כי החלפת החזיתות של ארונות המטבח או החלפת המטבח כולו זה עסק יקר, וכדאי לחשוב טוב-טוב אם זה משתלם לכם.

 

2.  לאחר מכן, אתם חייבים להחליט האם אתם אנשי ה"לבן" או אנשי ה"צבע". מאוד יכול להיות שאתם אוהבים בגדים צבעוניים וצעקניים, ודווקא בעיצוב פנים אתם יותר שמרניים.

 

3. אם אתם רוצים לבחור צבע, תנסו לחשוב איזה צבע אתם הכי אוהבים - תעברו על ארון הבגדים שלכם, על הנעליים, תעשו מבחני צבע באינטרנט וכל דבר אחר שיעזור לכם להחליט. תנסו לבדוק עם עצמכם איזה צבע לא ימאס לכם אחרי חצי שנה, כי נעליים צהובות אפשר להעביר הלאה, אבל מטבח לא כל כך.

 

4. כדאי להחליט האם כל ארונות המטבח ייצבעו בצבע או רק חלק מהם, כפי שראינו בדוגמאות למעלה. כדאי להיעזר במעצב שיכוון אתכם למינון הנכון.

 

5. אם אתם עומדים לפני התקנת מטבח חדש, תוכלו לבחור את הצבעים מתוך הקטלוגים של חברות המטבחים או נגרים פרטיים, ויש מיליון צבעים. ואם יש לכם מטבח לבן שאתם רוצים לשדרג, תוכלו לצבוע לבד (לפי הנחיות מדויקות ועם צבעים מתאימים) או לקחת לנגר לצביעה שיעשה עבורכם את העבודה הקשה. 

 

עכשיו היינו רוצים לראות ארונות מטבח בכמה צבעים שונים באותו חלל. מי מרים את הכפפה?

 

עוד טרנדים:

הטפטים שוב משתלטים על הבית

אותיות ומילים על קירות הבית

נורות חשופות וחוטים צבעוניים

פסים שחור-לבן בעיצוב הבית

כיסאות מעצבים שכולם רוצים