פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

יוצאים בחוץ

סיפוני העץ יוצרים סביבה טבעית ונעימה. הטיפול בהם פשוט, והם בעלי אפקט עיצובי מושלם - יתד

01/06/2010

חלום הבית הפרטי כולל, מן הסתם, גינה, שנעים לשהות בה לבד, עם המשפחה ועם אורחים. סיפון  עץ - DECK מהווה מרכז לקווי המתאר של הגינה. שטחו וצורתו מגדירים את האזור המיועד לאירוח, כשהוא ממוסגר ומשתלב בצמחית הנוי. הדק ממשיך את ריצוף הבית, מעליו פרגולה, המגינה מפני השמש היוקדת, לחות וגשם. כך נוצר מתחם אירוח נעים ומגונן, המחבר בין פנים לחוץ, ויוצר אווירה מזמינה.

גינה חסכונית

בשנים האחרונות קיימת מגמה ברורה לריצוף וחיפוי רוב משטחי החצרות בסיפוני עץ - דקים. באמצעות הדק ניתן ליצור חצר שימושית ,בעלת אווירה,קלה לתחזוקה, נקייה וחסכונית במים.
הגינה הקלאסית, הדורשת השקיה וטיפול, כדי למשוך את הלב לצאת אליה, הוחלפה בחצר מודרנית, אך לא פחות טבעית. שולט בה העץ, ואיתו אפשר ליצור פינות מנוחה, נישות גינה, ערוגות פרחים ותבלינים, מפלסים בגבהים שונים ומסתורים לאחסנה.
חברת 'יתד' מתמחה בבנייה בעץ, ועוסקת בתחום הבנייה כבר 20 שנה. ההתמחות בעץ התפתחה מתוך אהבה לחומר ולעיצוב, ועל בסיס הידע והניסיון הרב שנרכש בתחום הבניין במשך שנים ארוכות של פעילות. רוני, בעל החברה, נולד למשפחת קבלנים, ומגיל צעיר מאוד עסק בתחום הבניין על כל תחומיו. המוטו שלו הוא אכפתיות ומצוינות, תוך התייחסות אל העבודה כיצירה.

סיפון עץ במדרון

רוני אוהב להתמודד עם פרויקטים לא סטנדרטים. התוצר הסופי מותאם ללקוח על פי צרכיו, רצונותיו ובעיקר חלומותיו, תוך התחשבות באופי המבנה ומראהו. לדוגמה: חצר במדרון תלול על הר הכרמל, שהפרשי הגבהים בה נוצלו ליצירת מחסן דקורטיבי וקונסטרוקטיבי, כאשר הגג משמש כדק, וממשיך את קו מפלס היציאה מהסלון.

בריכה דו שימושית

ללקוחה אחרת, שחלמה על בריכה בחצר קטנה, מומש החלום על-ידי הפיכת החצר לדו-שימושית באמצעות משטחי דק קונסטרוקטיביים ניידים, שמגלים את הבריכה במצב פתוח, ובמצב סגור יוצרים חצר רגילה לכל דבר. היתרונות אינם ניתנים לויכוח: בטיחות מדרגה ראשונה שהיא הגורם הראשי בהחלטה לבנות בריכה,  כיסוי תרמי אטום לבריכה, השומר על הניקיון והטמפרטורה של המים, וכמובן, יתרון הדו-שימושיות.

איכות ללא פשרות

הסטנדרטים גבוהים מאוד, ומתבטאים בחומרי הגלם הטובים ביותר ובביצוע. בבניית הדק יש התחשבות בתשתית. התקנת סיפון עץ על גבי אדמה שונה מדק, שנבנה על גבי ריצוף או בטון. אם הדק נבנה על תשתית של אדמה קיימת, יש חשיבות רבה לאופן בו מונחת התשתית, הנושאת את הדק. זו ניכרת בגימור ובעמידות לאורך זמן של המוצר. צפיפות של 6 עמודונים במ"ר, מרווחים קטנים בין הקורות הנושאות, הדברת השטח ופריסת יריעות של בד פרליג למניעת עשבייה והתפתחות חרקים. תשתית הדק מורכבת כך, שהקורות נשענות על גבי עמודי העץ, ולא מצידם, באמצעות ברגי צד, הנוטים להיחלש, ולגרום לשקיעת הקורות במשך השנים. אופן ביצוע העבודה כולה עומד בסטנדרטים אירופאים מחמירים.

מגוון העצים בהם ניתן לעבוד הוא רב: החל מאיפאה "טאבקו" מקורי, אורן צרפתי, דקים מחורצים, המיוחדים לבריכות שחייה ולמקומות בהם קיימת סכנת החלקה, איטאובה, טיק בורמזי מקורי, עץ תרמי ועוד.
כל קורת דק עוברת קידוד ושיקוע, והחיבור נעשה אך ורק בברגי דק מקוריים מסוג  S-SPAX תוצרת גרמניה. התכונה הבולטת ביותר בברגים אלו, הרשומה כפטנט, היא טכנולוגיית הלהבים המשוננים, החודרים בקלות בזכות החוד והתבריג המיוחד. ברגי S-SPAX  יקרים יותר מברגים אחרים רגילים, אך לאיכותם יש השפעה מכרעת על איכות המוצר הסופי ויתרונותיו.

העץ הוא חומר שעובד, ולכן גם המרווחים בין לוחות הדק מדויקים. כמו כן, נלקחים בחשבון גורמים כמו עונות השנה, מיקום גיאוגרפי ומבנה החומר ממנו עשוי הדק. לכל אחד מגורמים אלו יש השפעה מכרעת על התוצאה הסופית לאורך זמן. הדגש על עיצוב, איכות ופונקציונאליות קיים גם בבניית הפרגולות. שימוש באביזרי פרזול, המיוצרים בעבודת-יד ומותאמים לכל פרויקט בנפרד, אופן ההתקנה, היוצר אפקט של קורה שתולה בתוך קיר המבנה, גילוף כותרות מעץ במוטיבים מקוריים במפסלות, חומרי אטימה מורכבים, שילובים של פלדה וזכוכית, עץ וזכוכית, נחושת ועוד.
כל פרויקט, גדול כקטן, מקבל את מלוא תשומת הלב. אחרי הבנייה מתדרכים אנשי החברה את הלקוחות לתחזוקה נכונה, ואף מספקים את החומרים לכך.

החברה עובדת עם לקוחות פרטיים, אדריכלים, מתכנני נוף וגם בתחום המסחרי-ציבורי. לדברי רוני, התמורה הגדולה ביותר לעבודה ולמסירות, היא הידיעה שיצרת לכל אחד את פיסת אלוהים הקטנה שלו, מקום שבסופו של יום יבלו בו בני המשפחה... וייהנו.

טלפקס: 03-9244401
נייד: 054-4352777/8
אתר אינטרנט:http://www.yated1.co.il//
כתובת אלקטרונית
info@yated1.co.il


סיפון עץ

סיפון עץ

כניסה

כניסה

בריכה

בריכה

סיפון עץ

סיפון עץ

סיפון עץ

סיפון עץ

סיפון עץ

סיפון עץ