כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי עיצוב פנים  //  אחסון משנה חיים: פתרונות אחסון לבית מבולגן

אחסון משנה חיים: פתרונות אחסון לבית מבולגן

הדרך לשמור על בית מסודר לא צריכה לעבור בחיפוש אחר דירה גדולה יותר. בעזרת פתרונות אחסון פשוטים ומשמעת עצמית אפשר לארגן יופי של דירה

מאת: לימור קלר צילום:


עיצוב: לילך וואנו-בן יצחק. צילום: ארתור דריגנט

אחסון נחבא בסלון בשתי קלפות

 

מטבענו, אנחנו מכניסים לבית יותר מאשר מוציאים ממנו, ובמקרים רבים מוצאים את עצמנו אוגרים ואוגרים ומייצרים בבית בלגן בלי יכולת לשלוט בסידורו. כדי להשליט היגיון בשיגעון יש לתכנן מראש מקומות אחסון לבית רבים ככל האפשר, שיהלמו את סגנון החיים ואת סגנון הבית. באין תכנון מקדים, ניתן להיערך עם פתרונות אחסון שמיוצרים במיוחד לצורך הפריטים שמסתובבים בכל מקום – מעגלות צד וקופסאות אחסון ועד ניצול נישות קיימות.

 

נישה מפתיעה בקיר

קשה למצוא לחפצים קטנים מקום מוגדר ומסודר לאחסון בבית, ולרוב הם מתערבבים במגירות, בכדים או בארגזים חסרי סידור הגיוני כלשהו. חשוב לחלק את החפצים רעיונית לכאלה שמיועדים לכניסה לבית, כמו מפתחות, וכאלה שמיועדים להמשך טיפול – למשל ניירת לחדר העבודה, פתקי ממו לקניות ליד המטבח ועוד. את אחד מפתרונות האחסון המיוחדים מצאנו כחלק מעיצוב של קיר, כשהפינה נוצלה למגרעת בה ממוקמת מגירה לפיצ'קעס – מפתחות, סוללות, אוזניות או כל פריט קטן אחר.

צילום מתוך www.purism.com

 

מדפים מעל הכול

אל תיתנו למגבלות השטח להשפיע על ניצול כל פינה בו. מדפים מעל שולחן עבודה או בחדר הרחצה יועילו לאחסון בבית של קלסרים או מגבות, בהתאמה. כשהמטבח קטן, אפשר להתייחס לחלק העליון של הקיר כדי להוסיף ארונות, ואם אין אפשרות לארונות בשל חלון שמפריע או תקציב לא מספיק, תמיד יהיה מקום למדפים. אלה ישמשו לא רק לאחסנה אלא גם לשילוב של דקורציה נאה ומקפיצה.

צילום: Pernillekaalund.dk

צילום: יניב שמידט

מדף עליון בחדר צר מאוד. עיצוב: תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול

 

יחידה המשכית

לא כל המטבחים מספקים שטח נרחב לאחסון בבית ושימוש יומיומי, ובמקרים כאלה כדאי לחשוב מחוץ לקופסה ובעיקר מחוץ לגזרה – ולהוסיף יחידות אחסון במקומות המאפשרים זאת. דלפק אכילה בקיר הסמוך, יחידת מדפים לאחסון תפוחי אדמה ובצלים בצד הארונות הנמוכים או יחידת כלים צרה באמצע המטבח ישתלבו בטבעיות בלי לקלקל את המראה הכללי ובלי להיכנס להוצאות קנייה של יחידת ארונות נוספת למטבח עם כל הכרוך בהובלה, התקנה ותוספות של שיש וידיות.

 

צילום: P. Wessel מתוך boligpluss.no

 

נישות נחבאות

כל מקום שבו יש קיר חשוף, ובמיוחד אם נוצרת בין הקיר לארון או לדלת שלידו נישה, יכול לשמש כנישת אחסון לבית. קחו, למשל, את המדרגה שמעל מיכל ההדחה, את המגרעת שמשאירים בדירות קבלן לארונות ולא תמיד נכנס שם ארון בגודל הרצוי או כל שקע אחר בקיר. זו ההזדמנות לחגוג על ה"מגרעת" ולהפוך אותה למקום אחסון לבית.

צילום: Suzie CL

נישה שכוסתה במראה. עיצוב: אורית לביא. צילום: Suzie CL

עיצוב וצילום: לילך וואנו-בן יצחק

ארון אחסון שקוע בפתיחת טאץ' מעל מיכל ההדחה, מחופה באותו אריח

צילום: Roberto Rui

נישה בנויה לאחסון ספרים כחלק מהמיטה. עיצוב: Colombo and Serboli Architectur. סטיילינג: CaSA

צילום: Roberto Rui

כך זה נראה מהצד

 

השכל שבתוך הארון

קיומו של ארון, ועדיף כמה שיותר גדול ומכיל, הכרחית לבריאותם הנפשית של אוהבי הסדר, אבל הסידור הפנימי שלו הכרחי לקיומם של אושר ושמחה בלב. בכך מאמינה שרית סלע, יועצת בשיטת קונמארי, המעודדת אותנו להיפרד מחפצים שלא גורמים לנו שמחה – בגדים, מצעים, מגבות, ניירת ועוד ולקפל אותם אופקית כדי לחסוך מקום. "ישנה תפיסה שגויה ששיטת קיפול הבגדים האופקית של קונמארי אינה מתאימה לארון של הישראלים כי אין לנו הרבה מגירות בארון", אומרת סלע, אבל מדגישה שכל מה שצריך כפתרון אחסון לבית הוא קופסאות: "בגדים שעשויים מבדים רכים או עבים וגם מצעים ומגבות יכולים להיות מקופלים לפי שיטה זו לאחר שעשינו סינון ונפרדנו מכל מה שאנחנו לא באמת צריכים".

קיפול אנכי. עיצוב וצילום: שרית סלע

 

גם טלוויזיה עשויה להפריע

יש מי שגם טלוויזיה יוצרת לו בלגן בעיניים, והיה רוצה לראות אותה מכוסה כשהיא אינה בשימוש. לצורך כך קיים פתרון אחסון פרקטי ועיצובי גם יחד, של ארון הזזה עם דלת אחת או שתי דלתות. כשצופים – פותחים, וכשמסיימים – סוגרים, מסתירים את המסך ונותנים לארון ולכל האחסון לבית מראה רגיל.

צילום: אידיאל

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

פוג'יטסו - המאסטר של עולם המיזוג


חם לכם? הכירו את מותג היוקרה היפני פוג'יטסו שמוביל בתחום מערכות מיזוג האוויר, ומביא אליכם מזגנים מתקדמים ומעוצבים

מדריכי עיצוב פנים

סודות מהמזווה: כך תסדרו נכון את אחד המקומות הכי חשובים במטבח


אמנם מדובר בחדרון קטן, ולעיתים רק בארון - אבל המזווה הוא אזור חשוב בהחלט. האופן שבו המזווה מאורגן משפיע על העבודה ועל ההתנהלות במטבח כולו, אז הנה כמה טיפים לסידור מזווה נגיש ונוח במיוחד

מדריכי עיצוב פנים

החיים הם לא ולנטיין-דיי: שלושה משברים זוגיים סביב עיצוב הבית


דווקא ביום האהבה הבינלאומי חשוב לזכור שלא הכל תותים מצופים שוקולד, במיוחד לא כשניגשים לעצב את הבית. מעצבת הפנים שחר הכט משתפת בשלושה סיפורים על משברים זוגיים ותהפוכות משפחתיות, כדי שעיצוב הבית הבא לא יסתיים על מדרגות הרבנות

מדריכי עיצוב פנים

הכול פתיר: עיצוב בתים לאוכלוסיות מיוחדות


תכנון בית לאדם או למשפחה עם צרכים מיוחדים יכול להיות עניין מאתגר למדי, אך לכל הבעיות ניתן למצוא פתרונות ראויים - ובכתבה הבאה נציג לכם כמה מהם

תגובות

כתיבת תגובה