כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי ריצוף וחיפוי  //  יפה כמו פרקט, חזק כמו אבן

יפה כמו פרקט, חזק כמו אבן

רוצים ליהנות מריצוף פרקט אבל בלי החסרונות והצורך בתחזוקה השוטפת? בחברת "חרש" מציעים אריחי פורצלן דמויי פרקט שגם לאחר שנוגעים בהם אי אפשר להיות בטוחים שלא מדובר בדבר האמיתי

מאת: טלי מור צילום: יח"צ


כל מי שעיצוב הוא אחת התשוקות שלו נחשף לטרנד "החזרה אל הטבע" שנכנס לבתינו. את מקומו של העיצוב הנקי תופס עיצוב אחר, שמושפע לא מעט מהמודעות האקולוגית הגוברת ואספקטים כלכליים שונים. את מקומם של הפלסטיק, המתכת הקרה הויניל וחומרים תעשייתיים אחרים תופסים חומרים אחרים וטבעיים כמו עץ, במבוק, רטאן, אבן ועוד.

אחד התחומים שבהם בולט השינוי העיצובי המבורך הוא תחום הריצוף. בתחום זה ראינו בשנים האחרונות כניסה הולכת וגוברת של חומרים טבעיים שמשמשים לריצוף הבית בעיקר אבן ושיש טבעיים, פרקט עשוי עץ ורצפות עץ שמעניקים לבית מראה חם וטבעי אך גם אלגנטי ועשיר.
אך למרות היתרונות הבולטים של חומרים אלה יש להם חסרון בולט אחד – הם מצריכים תחזוקה שוטפת וקבועה ושימוש בהם מחייב זהירות מפני מכות, שריטות או מפני שימוש בחומרים חומציים ומזיקים אחרים.

מוצר חדשני שנכנס לשוק הריצוף נותן מענה הן לאלו שמבקשים לרצף את ביתם בפרקט והן אלו המבקשים לעשות שימוש בחומר חם המקנה לבית תחושה אינטימית ומזמינה. חברת חרש מציגה באלומות התצוגה שלה אריחי פורצלן במראה דמוי פרקט. למרות שהוא מעורר איזושהי הרמת גבה וחשדנות בסיסית, המוצר החדש דווקא מצטיין בלא מעט יתרונות כגון עמידות בפני ספיגה של נוזלים ומכות, אך הילי פרויד, מנהלת תחום קמעונאות ברשת "חרש" מספרת שהדבר הבולט באריחים הוא דווקא המראה שלהם.
"זה כמובן תלוי ברמת האיכות של כל מוצר ומוצר אבל לקוחות שמגיעים לאולמות התצוגה שלנו ונחשפים לחומר פשוט נדהמים מהמראה ה'עצי' של החומר ומבקשים לגעת באריחים ולמשש אותם כדי לנסות להבין אם מדובר בעץ או בפורצלן, ולרוב גם אחרי שהם נוגעים בחומר הם לא בטוחים שלא מדובר בעץ".

אבל לעץ יש תכונות ייחודיות כמו שמירה על חום ומרקם משתנה וייחודי, מה קורה במקרה של האריחים האלה?
"זה נכון מאוד אבל האריחים מתוכננים כך שהם מחקים בצורה כמעט מדוייקת את התכונות של עץ טבעי. האריחים אינם שטוחים והמגע שלהם מחוספס מעט, יש להם עיניים בדיוק כמו לעץ, ואפילו ניתן להשיג אותם בגימורים כמו אלה שנהוגים בעולם הפרקטים – מוברש ולא מוברש, ובמגוון שתואם לסוגי העץ השונים – אורן, אגוז וכדומה".

וכמה מסובכת ההתקנה שלהם?
"ההתקנה של האריחים כמעט זהה לזו של התקנה של אריחי פורצלן אחרים וכל רצף יכול לעשות אותה. למעט העובדה שהאריחים הללו הם מוארכים ומגיעים בגדלים של 15/60 ס"מ ועד 100/20  ס"מ, אין הבדל בינם לבין אריחים סטנדרטיים. היישום שלהם מצריך רצפה מפולסת ותו לא".

והמחיר?
"מדובר במוצר פריים ומיד-פריים שלאט-לאט יוצא מהתחום של יודעי סוד כמו אדריכלים ומעצבים ונכנס ליותר ויותר בתים, כך שהמחיר שלו הוא מעט יותר יקר מזה של אריחי פורצלן באיכות דומה ונע בין 80 ש"ח ל-280 ש"ח למ"ר. אם מוסיפים לכך את החיסכון בחידוש של הפרקט מדובר אפילו בהשקעה משתלמת".
 


להשיג באולמות התצוגה של "חרש" ברחבי הארץ. לבירור הסניף הקרוב לביתכם לחצו כאן.

עוד בנושא

מדריכי ריצוף וחיפוי

אורבונד – עם גבס הכל אפשרי


צריכים פינת עבודה פרטית ושקטה בבית? בנו מחיצה בגבס בחצי הגובה על הריצוף הקיים. רוצים את מסך הטלוויזיה שקוע בקיר הסלון? שלבו חיפוי גבס על הקיר הקיים וקבלו יצירה תלת ממדית שלא תמצאו בשום חנות. עם גבס כל החלומות התכנוניים והעיצוביים יכולים להתגשם

מדריכי ריצוף וחיפוי

תקופת האבן המודרנית


כולם מדברים על ריהוט ואבזור, אבל מה לגבי חומרי הגלם שמרכיבים לנו את הבית? היכרות עם החומרים החדישים ביותר ועם המגמות העדכניות בתחום

מדריכי ריצוף וחיפוי

מעוצב יעיל וחסכוני - כל הסיבות לבחור בבטון מוחלק


אין הרבה חומרים שיכולים להתאים גם לווילות אלגנטיות וגם למוסכים משומנים. בחברת אדל פרויקטים מסבירים איך הפך הבטון המוחלק לכוכב העולה של עולם הריצוף והחיפוי

מדריכי ריצוף וחיפוי

יופיו של הבית מתחיל מלמטה


מראה הבטון מוחלק סוחף את בעלי הבתים, המשרדים ולא רק אותם. אומנות ובטון בע״מ מספקת מדריך לשלושה סוגים דקורטיביים אהובים במיוחד בתחום הריצוף

תגובות

כתיבת תגובה