כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי ריצוף וחיפוי  //  סודות של מעצבים: מעצבי הפנים חושפים את החיפויים הכי לא סטנדרטיים

סודות של מעצבים: מעצבי הפנים חושפים את החיפויים הכי לא סטנדרטיים

בריקים במטבח, צורות גיאומטריות על הקיר והכי מעורר קנאה – שילוב של פרקט ואריחים גיאומטריים, הם מן המראות המעוצבים שלא מיושמים כל יום בבית. אם גם אתם רוצים מראה כזה, הכתבה בשבילכם

מאת: לימור קלר צילום:


עיצוב: שני רינג, סטודיו desiring. צילום: אדריאן דודה

 

ריצוף סטנדרטי וחיפויים שגרתיים הם בחירות שגם אם קשה לנו לעשות, בסופו של דבר הקבלן ובעלי המקצוע יודעים ליישם ולהתמודד איתם. אבל מה קורה כשרוצים לשדרג את הסטנדרט ולבחור בריצוף או אריחים שאף קבלן לא נותן במפרט הרגיל שלו? כדי להפוך ריצוף רגיל לריצוף מיוחד שיקסים את בעלי הבית וידובר אודותיו ימים לאחר שהאורחים מבקרים, צריך לפנות למומחים. אלה כבר התמודדו עם דוגמת אריחים מעורבבת בחדר הרחצה או בשילוב של פרקט ואריחי קרמיקה על הרצפה. כך תוכלו לעשות זאת גם בדירה שלכם.

 

עוד על חיפויים וריצופים מעניינים

מחפים ומרצפים: המדריך לחיפוי וריצוף דירה שכורה

מהחוץ כלפי הפנים: בית שאוהב את הנוף סביבו

חיפוי רצפה: מדריך העיצוב

 

 

מהרצפה אל הקירות


השימוש באריחים מעוינים בשילוב של שלושה צבעים אפשר למעצבת שני רינג לייצר תיחום של חלל בתוך חלל – אם זה במטבח הפתוח לסלון ואם בחדר רחצה הפתוח לחדר השינה. אלא שהאריחים לא הסתפקו ברצפה, והמשיכו לטפס על הקירות, כדי ליצור מראה עשיר יותר. "פריסת האריחים נעשתה באופן מדויק ומדוקדק", אומרת רינג, "לא השארתי מקום לטעויות, ולכן הרצף עבד על פי תוכנית מוכנה מראש עם צבעים שונים, כדי שהפיזור שלהם יהיה מעניין ואופן ההתפשטות יהיה אסתטי". צורת ההתפשטות של האריחים מייצרת מעין זליגה בין החללים ונטמעת אל החלל השני. מנגד, הריצוף בחלל השני משתלב לתוכו במישור אחד, ללא ספים ובאופן נקי לחלוטין. רינג: "במטבח החיבור נעשה עם פרקט במבוק ובחדר רחצה החיבור נעשה עם אריחי קרמיקה 80X80 שנחתכו על פי הצורה שנוצרה".

 

 

עיצוב: שני רינג, סטודיו desiring. צילום: אדריאן דודה

 

 

בריקים במטבח


בביתה של המעצבת רוית כהן חופה קיר המטבח בבריקים שמקורם מפירוק בתים עתיקים. הבעיה שנוצרת בשימוש בבריקים באזור עבודה כזה היא הצטברות של שומן מעל הכיריים וכן כתמים שלא ניתן יהיה להסיר בשל מורכבות החומר. "גם אם הבריקים יטופלו בסילר (חומר נוזלי שקוף המשמש לאיטום והגנה על משטחים), עם הזמן הסילר ייספג והתחזוקה תהיה מאוד לא פרקטית", מסבירה המעצבת רוית כהן. הפתרון נמצא בדמות חיפוי נירוסטה נקודתי, שהוצב מעל הכיריים ובמלוא רוחבם. "כל זה התחבר בצורה מושלמת למראה שאליו שאפתי והוא עדיין פרקטי לעבודה ולניקיון ותמיד נראה נקי".

 

עיצוב: רוית כהן. סטיילינג: לימור אורן. צילום: אביב קורט

 

 

תלת ממד בחדר הרחצה


מעוינים בשלושה צבעים מרכיבים חיפוי בחדר הרחצה, כשלכל צבע ארבע טקסטורות שונות. מאחר שלא מצאה את הדרך לפרט את פריסת האריחים בתוכנית העבודה בצורה מושלמת שתמנע טעויות, החליטה מעצבת הפנים רינת בסן לפרוס בעצמה את האריחים בשטח. בהתאם לפריסה שלה, יישם הרצף את האריחים שורה אחר שורה על הקיר. גם אם נוצרת טעות במהלך היישום על הקיר, בסן ממליצה לפרק ולהתחיל שוב כדי לא לאבד את אפקט התלת ממדיות: "הנחה של אריח אחד בצורה לא נכונה, עלולה לגרום לטעות נגררת ואז לאיבוד אפקט התלת ממד. היה לי חשוב שמצד אחד לא תהיה הרגשה שהפריסה מתוכננת מדי ומצד שני לא רציתי מקבצים גדולים של צבע אחד".

 

עיצוב: רינת בסן. צילום: עידן גור

 

 

חיתוך של אריחים סטנדרטיים


במקרה של המעצבת אפרת מידן, דווקא אריחים סטנדרטיים שימשו לחיפוי ולריצוף בשל אלתורים שהיה צריך לבצע בשטח. כדי לא לעכב את עבודת הקבלן בשל ריצוף שחסר לחדר השירותים והאמבטיה, החליטה מידן "לעבוד עם מה שיש". ברשותה היו שלושה אריחים בגדלים 20X20 בשלושה צבעים – אפור בהיר, אפור כהה ולבן. היא ביקשה לחתוך אותם בשטח למשולשים ויצרה מהמשולשים גרפיקה מקורית שעלותה זולה בהרבה. במקלחת ילדים תוכנן החיתוך מראש, כאשר האריחים נחתכו לשלוש רצועות שוות ומידן יצרה במקום פאטרן של פישבון (אדרת הדג). "את הפריסה אני מכינה בתוכנת השרטוט, ואז מעבירה לפוטושופ כדי ליצור את הפאטרן הצבעוני ומגישה לרצף", אומרת מידן.

 

עיצוב: אפרת מידן. צילום: אורן בירן 

 

עיצוב: אפרת מידן. צילום: אורן בירן 

 

 

כוורת בזרימה רעננה 


במסעדה הולנדית הממוקמת בבית כלבו De Bijenkorf עוצב אזור ההסעדה כך שייצר חוויה מעוררת השראה ותיאבון וישדר רעננות. בשל משמעות שמו של הכלבו – כוורת בהולנדית והלוגו המשושה שלו, עוצבה הקומה בדפוס של משושה עם אריחי משושה שחורים, שנראים כמו זרם שמוביל לאזורי הבר והדלפקים. 

 

מסעדת "The Kitchen". עיצוב: i29 interior architects. צילום: Ewout Huibers

 

 

עוד בנושא

מדריכי ריצוף וחיפוי

פשוט לעצב: לשפץ את הבית ולהישאר בחיים


רבים מאיתנו משתוקקים לערוך שינוי בעיצוב הבית, אך נרתעים מהקושי. על מנת להקל על תהליך השיפוץ, חברת "נגב" משיקה בימים אלה חבילה ייחודית המשלבת ייעוץ אישי עם מעצב פנים וחבילת מוצרים יוקרתיים מהמותגים המובילים באירופה במחירים אטרקטיבים ונוחים.

מדריכי ריצוף וחיפוי

הריצוף שגנב את ההצגה: חמש דרכים להפוך את הרצפה לדבר הכי מעניין בבית


אנחנו נוטים להאמין שהרצפה צריכה להיות ניטרלית, ולדרוש כמה שפחות תשומת לב – אבל לפעמים קצת העזה יכולה להעניק רצפה מיוחדת שתעצים את כל מראה הבית

מדריכי ריצוף וחיפוי

חקוק באבן: מנהלי חברת פארק האבן בראיון בלעדי


ישראל בר ואייל שליבובסקי, מגדולי המומחים בתחום מוצרי האבן הטבעית ומנהלי חברת פארק האבן, מנדבים מניסיונם העשיר

מדריכי ריצוף וחיפוי

אריח לרגע: כל מה שאפשר לעשות עם אריחים בבית


אנחנו רגילים לפגוש אריחים רק על הקירות בחדרים הרטובים ובמטבח, אבל למעשה ניתן לחפות באריחים אלמנטים שונים בכל החללים בבית. שימושים לא שגרתיים לאריחים מיוחדים לא פחות

תגובות

ציפוי ארונות חשמל מאחורי דלת כניסה
איך מצפים ארונות חשמל

איך משלבים קרמיקה עם פרקט בלי סף??

איפה קונים אריחים כאלו
הכתבה מצוינת ומעניינת, רק דבר אחד לא כתוב- מאיפה קונים אריחים גיאומטריים כמו שמופיעים בתמונות. מאיזה חברה, או מה השם של הדגם... משהו שיעזור כדי להשיג אריח כזה.

כתיבת תגובה