כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי ריצוף וחיפוי  //  סוף הפרק האפור

סוף הפרק האפור

אושר בן עזרי, מחברת ש.י.א עינב בע"מ קבלן הפרויקט, מתאר בפירוט את השלבים האחרונים של עבודות השלד. הכנות אחרונות לפני תחילת עבודות הגמר

מאת: צילום:


תהליך יציקת תקרת המרתף חזר על עצמו בתקרת קומת הכניסה, אלא שהפעם מהווה התקרה היצוקה רק שני שליש מהשטח, והיא, למעשה, רצפת עליית הגג. בשליש הנוסף מתגלה יופיו של מבנה הגג במלוא תפארתו.

על גבי התקרה היצוקה נבנה מעקה מעטפת, שיהווה את קירות עליית הגג. יציקת חגורת בטון משלימה את בניית המעטפת. במרכז הקיר הדרומי נבנה גמלון יצוק בטון, שקודקודו משמש משענת לקורה המרכזית של מבנה הגג, ובמרכזו נקרע חלון קשתי, שצורתו התקבלה על ידי תבנית, שנבנתה בנגריה.

משקופים "עיוורים"
בפתחים המיועדים לחלונות הותקנו משקופים "עיוורים", העשויים ברזל מגלוון, ומהווים בסיס להתקנת החלונות. זהו שלב  שחשוב מאוד לדייק בו. הדיוק הכרחי בשלושה ממדים: קו אופקי אחיד בין כל החלונות, גם אם החלונות שונים זה מזה בגודלם, יש להקפיד שכולם יהיו בגובה עליון אחיד.

עומק- החלונות חייבים להיות מיושרים עם הקיר הפנימי, ואם הקירות הפנימיים עשויים לוחות גבס יש לקחת בחשבון את עובי הקונסטרוקציה ולוחות הגבס. זוויות ישרות – ניצבי המשקוף העיוור חייבים להיות מקבילים לכל אורכם וישרים, והזוויות בין כל הצלעות חייבות להיות בדיוק 90 מעלות. למניעת חדירת מים בעתיד יש לבטן את מסגרות החלונות ולבצע פעולת איטום לפני הטיח האפור.

הכנת תשתיות
יש להקפיד על העברת כל הצנרת המיועדת לחשמל, תקשורת, גז, מים, בית חכם, מזגנים ושואב מרכזי על פי תוכניות בעלי המקצוע. כל הצינורות בהם יושחלו חוטי החשמל  והבית החכם מועברים דרך מרכזת בקומת הכניסה אל חדר החשמל שבעליית הגג. קצוות הצינורות של כל תפעולי הבית בולטים במקומות בהם יהיו קירות הגבס, שאליהם יחוברו המכשירים המיועדים.

התקנת מערכת האינסטלציה
:
מתקינים את מערכת הברזים שבתוך הקירות – אינטרפוצים וברזי ניל – ברז כיור תחתון. לאחר סיום התקנת מערכת המים מבצעים בדיקת לחץ לצנרת, שבה מבררים אם אין נזילות או סתימות בצנרת. בכל קומה יש מרכזיה, ובמקרה של תקלה סוגרים את הברז המרכזי של הקומה ואין צורך להשבית את הספקת המים לכל הבית.

טיח חיצוני
סביב המעטפת נבנו פיגומים. לפני תחילת הנחת הטיח יש ליישר את כל הבליטות שנוצרו במהלך הבנייה. בנקודות החיבור שבין בלוק ליציקת בטון מניחים פסי יוטה. בפינות הבית מרכיבים פינות טיח, העשויות ברזל מגלוון בציפוי פלסטיק, ומצמידים אותן על ידי בטון רך. בהנחת זוויות הפינה אין לסמוך על מראה עין בלבד. יש להקפיד על קווים ישרים, שנמדדים על ידי חוט בנאים, שנמתח מפינה לפינה ועובר דרך מסגרות החלונות.

הטיח מורכב מארבעה שלבים:
שכבה אוטמת המורכבת מחול, מלט וחומר אטימה. שכבה שניה- שכבה מיישרת עשויה טיח אפור, שכבה שלשית- חומר מקשר ושכבה רביעית- טיח דקורטיבי, שמתבצע בשלב הגימור.

מדה מתפלסת
לאחר העברת כל הצנרת והכנת התשתיות מתבצעת פעולת הבטון המוחלק, המהווה תשתית לריצוף כל הבית. על גבי מצע הבטון המוחלק יודבקו אריחי השיש או הפרקטים לפי תוכניות המעצבות. יציקת תשתית הרצפה נעשית בכל הבית בו זמנית, מלבד אזור החדרים "הרטובים", שבהם לאחר הנחתם הסופית של צינורות הביוב וחיבורם לביוב מרכזי, מתבצעת פעולת איטום המקדימה את יציקת הרצפה.
 
הגגן מסיים את שלד הגג ואז יוצקים את החיבורים בין הקורות, מסירים את הפיגומים, ונכנסים פנימה לעבודות הגמר, אותן יתאר לנו אושר בגיליונות הבאים.

אושר בן עזרי, מחברת ש.י.א עינב פלאפון: 050-5307741 
 

עוד בנושא

מדריכי ריצוף וחיפוי

אורבונד – עם גבס הכל אפשרי


צריכים פינת עבודה פרטית ושקטה בבית? בנו מחיצה בגבס בחצי הגובה על הריצוף הקיים. רוצים את מסך הטלוויזיה שקוע בקיר הסלון? שלבו חיפוי גבס על הקיר הקיים וקבלו יצירה תלת ממדית שלא תמצאו בשום חנות. עם גבס כל החלומות התכנוניים והעיצוביים יכולים להתגשם

מדריכי ריצוף וחיפוי

תקופת האבן המודרנית


כולם מדברים על ריהוט ואבזור, אבל מה לגבי חומרי הגלם שמרכיבים לנו את הבית? היכרות עם החומרים החדישים ביותר ועם המגמות העדכניות בתחום

מדריכי ריצוף וחיפוי

מעוצב יעיל וחסכוני - כל הסיבות לבחור בבטון מוחלק


אין הרבה חומרים שיכולים להתאים גם לווילות אלגנטיות וגם למוסכים משומנים. בחברת אדל פרויקטים מסבירים איך הפך הבטון המוחלק לכוכב העולה של עולם הריצוף והחיפוי

מדריכי ריצוף וחיפוי

יופיו של הבית מתחיל מלמטה


מראה הבטון מוחלק סוחף את בעלי הבתים, המשרדים ולא רק אותם. אומנות ובטון בע״מ מספקת מדריך לשלושה סוגים דקורטיביים אהובים במיוחד בתחום הריצוף

תגובות

כתיבת תגובה