כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריך דלתות  //  דלת, דלת היפתחי

דלת, דלת היפתחי

לדלתות פנים וחוץ יש חשיבות רבה וכפולה, האחת – עיצוב והשנייה – פונקציונאליות

מאת: טלי בן-אבי, מגזין בניין ודיור צילום:


בתמונה למעלה: דגם "קפופרי", עץ אלון.

עצם המילה "דלת" מעוררת מחשבות המתקשרות עם פתיחות, עם מידה מסוימת של מסתורין, עם ביטחון, עם פרטיות ועם עוד תכונות ומצבים שונים בחיים.

בשנים האחרונות, בנוסף לתפקודה כחוסמת וכפותחת מעברים בין חללים פנימיים או חוץ ופנים, לדלת יש תפקיד מכריע וחשוב מאוד בנושא העיצוב. ההתייחסות לדלת, שאותה רואים מכל זווית בחדרי הבית, היא היום כמו לבחירת הרהיטים ואפילו יותר מכך, כי דלת קשה יותר להחליף מספה, משולחן או מכיסאות.

מאז הקמתה הייתה אופן גלרי פורצת דרך והביאה למהפכה אמיתית ולשינוי בתפיסת העולם שהייתה מקובלת עד אז בארץ

כאשר עומדים לרכוש דלתות, אם זה בעקבות שיפוץ או בעקבות בנייה, חשוב לשים לב לכמה עצות שקיבלנו מאושר דמתי, מנהלת השיווק של חברת אופן גלרי.

"קודם כול יש לדעת שאת הדלתות חשוב לבחור בשלבים הראשונים של התכנון", אומרת דמתי. "כי היום האפשרויות הן רבות ומגוונות, וחלקן גם מתייחסות למשקופים שסביב הדלתות ומחייבות התייחסות בשלב התכנון, עוד לפני שמתחילים בבנייה".
בחירת הדלתות מתחלקת לשניים, דלת כניסה ודלתות פנים. בכל אחת מהבחירות יש להתייחס לדברים שונים מעט.

דלת כניסה:

דלת הכניסה, העשויה עץ גושני שמותאם במיוחד לדלתות כניסה, היא אלמנט קובע במראה הכניסה לבית. הדלת חייבת להשתלב בסגנון עיצוב המעטפת. שיטת ה-Tailor Made מאפשרת התאמה מדויקת בין המראה החיצוני של הדלת לחזית הבית.

לנוחות מקסימלית מומלץ שדלת הכניסה תהיה רחבה ככל שחזית הבית מאפשרת זאת.

מבחינה פונקציונאלית, דלת הכניסה חייבת להיות בעלת תכונות בידוד אקוסטי ותרמי גבוהות במיוחד.

לדלת הכניסה, להבדיל מדלתות הפנים, יש ייעוד נוסף, ביטחון ושלוות הדיירים. דלת ביטחון מיוחדת, מאובזרת במיטב שיטות הנעילה, תמנע כניסה של אורחים בלתי קרואים.

דלת הכניסה חשופה לקרני השמש וללחות, וחשוב, במיוחד כאשר מדובר בדלת עץ, שהיא תהיה מוגנת מפני תופעות אקלימיות, אם זה על ידי הוספת גגון או על ידי תכנון הדלת במבואה חיצונית.

דלתות פנים:
בדומה לדלת הכניסה, גם בדלתות הפנים יש חשיבות רבה לרמת הבידוד האקוסטי. דלת המשמשת כחיץ בין חדרים וחללים בפנים הבית חייבת להעניק לדיירים את השקט הנדרש בכל חדר. מומלץ לרכוש דלת במילוי פלקסבורד, עם גומי אטימה בהיקף הדלת המאפשר גם סגירה שקטה.

יש מבחר גדול של סגנונות עיצוב שונים, המאפשר לבחור דלת פנים ההולמת את הסגנון השולט בבית.

למבחר הדלתות נוספים המשקופים, שגם בהם ניכרים ההבדלים: משקופים נעלמים המקנים לדלת מראה של המשך ישיר לקיר, או מסגרות במידות רוחב ועובי שונות ובעיצובים שונים, המשתלבים עם המראה של הקיר ועם צבעוניותו.

חשוב מאוד להתאים את רוחב הדלתות לצרכי הדיירים. דלת רחבה עדיפה תמיד, הן מבחינת נוחות והן מבחינת נגישות.

בבחירת דלתות פנים מזוגגות חובה לשים לב לבטיחות, מומלץ מאוד שהזכוכית תהיה טריפלפלקס. היום, עם התקדמות טכנולוגיית ההדפסה, אפשר לגוון את הזכוכיות בהדפסים שונים המשלימים את מראה החלל ומוסיפים לאופיו.

על אופן גלרי
דמתי מייצגת את חברת אופן גלרי, יצרנית הדלתות הוותיקה והגדולה בישראל, השייכת לקונצרן Masonite. אופן גלרי היא חברת בת של מזונייט (מפעלי עץ כרמיאל בע"מ), שהוקמה בשנת 1996. מאז הקמתה הייתה אופן גלרי פורצת דרך והביאה למהפכה אמיתית ולשינוי בתפיסת העולם שהייתה מקובלת עד אז בארץ בענף הדלתות. היא זאת שריכזה לראשונה מגוון רחב של דלתות פנים וחוץ באולם תצוגה אחד. אופן גלרי, הקשובה לצורכי לקוחותיה, הוסיפה לאחרונה להיצע הדלתות הגדול שלה גם דלתות ביטחון המצוידות במערכות נעילה משוכללות.

המודעות לכך שהדלתות הן פרט חשוב מאוד בעיצוב הבית הגדילה לאין שעור את היקף המכירות, והחברה פתחה עוד סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניף הראשון שהוקם ברשפון. היום, יש לאופן גלרי סניפים פעילים במפרץ חיפה, ברשפון, ברחוב הלח"י ברמת גן-בני ברק, בראשון לציון, באשקלון ובאילת. במרכז הלוגיסטי, התומך במערך המכירות, נמצאת גם מחלקת ההזמנות ושירות הלקוחות.

דלתות אופן גלרי הפך לשם המצביע על עיצוב עדכני ואיכות ללא פשרות. לאיכויות המוצרים שהחברה מציעה מתווספת פעילותה של מחלקת שירות הלקוחות, המחויבת לסטנדרטים הגבוהים שאופן גלרי הציבה לעצמה.

סניפי אופן גלרי
חיפה, שדרות ההסתדרות 09, מפרץ חיפה. טל' 04-8408070.
רשפון, החרוב 81, רשפון. טל' .09-9503354.
בני ברק, הלח"י 82, בני ברק. טל' 03-5793070.
ראשון לציון, בן צבי 34, ראשון-לציון. טל' 03-9419977.
אשקלון, החרש 11, א.ת. דרומי, אשקלון. טל' 054-2488815.

עוד בנושא

מדריך דלתות

הופכת רעש גדול לקטן: דלתות חמדיה הן הפתרון לבית שקט


החיים הקדחתניים בישראל גורמים לאנשים רבים להימשך לרעיון של בית שקט ונינוח. מעבר להיותן יפות ומעוצבות, דלתות הפנים של חמדיה גם מבודדות רעשים במגוון רמות של בידוד אקוסטי.

מדריך דלתות

מי הזיז את הדלת שלי? דלתות ההזזה השקטות של חמדיה


דלתות הזזה הן פתרון מצוין לחללים קטנים וצפופים, אבל רבים מאתנו חוששים שהדלת לא תאטום רעשים או תיפגע בעיצוב הבית. עם הפתרונות החדשים והמשוכללים של דלתות חמדיה, כבר אין ממה לחשוש

מדריך דלתות

מודרנית, כפרית או יפנית? כך תבחרו דלת בסגנון שמתאים לכם ביותר


כפי שקיימים סגנונות עיצוב רבים, כך גם יש מגוון רחב של דלתות. אם אתם ניצבים בפני רכישה של דלת, הנה כמה טיפים ששווה לקרוא

מדריך דלתות

בטוחות בעצמן: הדלתות של רשפים מובילות בתחום הבטיחות


אנחנו משקיעים כל כך הרבה בעיצוב הבית ובבחירה של כל פרט וחפץ שאנחנו מכניסים לתוכו – אז למה שלא נשקיע בגורם שמבטיח לשמור לנו על כל זה? דלת הכניסה מוכרחה להיות איכותית ובטוחה, כדי לספק לנו את רמת ההגנה לה אנחנו מצפים בבית

תגובות

כתיבת תגובה