כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריך דלתות  //  דלת העתיד

דלת העתיד

תשכחו מכל מה שידעתם על דלתות ביטחון, כי מסתבר שהענף המפוהק הזה זוכה לזריקת מרץ חדשנית ומפתיעה. בחברת "הרמטיקס" החליטו לשנות את חוקי המשחק

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


כניסה מסעירה. בסך הכל ביקור חברתי לא מחייב אצל חברים ודלת כניסה מעוצבת לעילא שמקבלת את פנינו. נקישה, פתיחת בזק בנגיעה קלילה והדלת נפתחת. אנחנו נכנסים פנימה עם החברים. טריקת הדלת הבהירה לי בצורה ברורה, משהו בכניסה היה שונה מאוד, מוזר. משהו צד את תשומת ליבי. ענת הסבירה לי שזו הדלת, או כפי שציינה: "ההרמטיקס החדשה שלנו". אמיר מוסיף ואומר כי "עיצוב הדלת, יפה ככל שיהיה, תמיד התייחס רק לקליפה החיצונית שלה. זו לא דלת רגילה, זה האייפון של הדלתות". אנחנו צוחקים, כמעט שוכחים מהעניין.

"בזמן שעבר מאז אותו מפגש, כבר כמה פעמים תפסתי את עצמי מהרהר על הדלת של הרמטיקס. ממתי לעזאזל מישהו מהלך ומהרהר לעצמו על דלתות?"

בזמן שעבר מאז אותו מפגש, כבר כמה פעמים תפסתי את עצמי מהרהר על הדלת של הרמטיקס. ממתי לעזאזל מישהו מהלך ומהרהר לעצמו על דלתות? התחלתי להתעניין בתחום שעד כה נדמה היה לי כזניח וחסר כל מעוף.

כמה שבועות מאוחר יותר נתקלתי במאמר מקצועי מתחום הטכנולוגיה, בו הוזכרה שוב אותה דלת מוזרה. סופית נפל לי האסימון: הדלת הזו היא אחת ההברקות הטובות ביותר שראיתי מזה זמן רב. בתוך עולם הדלתות השמרני והמיושן, דלתות הרמטיקס מהוות מוצר מהפכני רענן ומתוחכם. הדלתות של הרמטיקס מצליחות פשוטו כמשמעו להניע את אמות הסיפים בתחום שהיה נדמה עד לפני רגע, כאילו נפח את נשמתו האחרונה.

כולנו נוסעים ברכב משנות ה-70
לתדהמתי גיליתי שמאז שנות השבעים שום דבר מהותי – אבל ממש שום דבר – לא השתנה בתחום דלתות הביטחון מבחינה טכנולוגית. התוצאה היא שלדלתות של כולנו, מתחת לעיצוב החדש שמציעות לנו חברות הדלתות, מתחבא למעשה אותו מנגנון מכני מיושן ומסורבל שפותח בשנות ה-70 וכזה שנפרץ בקלות ובמהירות. משחק ילדים עבור הפורצים המתוחכמים של שנות ה-2000.

"מתחת לעיצוב החדש שמציעות לנו חברות הדלתות,מתחבא למעשה אותו מנגנון מכני מיושן, ומסורבל שפותח בשנות ה-70"

אברהם אמגר, העומד מאחורי מיזם הרמטיקס, יודע דבר או שניים על דלתות, ביטחון ומה שביניהם. אמגר, ממציא מחונן, הוא מהוגי ומפתחי דלתות הביטחון הראשונות בעולם ונחשב לאורים והתומים בענף. אמגר אף שימש כיועץ למכון התקנים בכל הקשור לתחום דלתות הביטחון. בהסתמך על כך, אין זה פלא שהוא המוח שניהל את המחקר והפיתוח של דלתות "הרמטיקס".

לא עיצוב אלא עיצוב המוצר
הרמטיקס מציעה דלת בטכנולוגיה מתקדמת הנחשבת כיום לטובה בעולם. הדלת החדשה מציגה קפיצת טכנולוגית משמעותית, ומצליחה להגדיר מחדש את המושג "דלת". נדמה ששום אלמנט בדלת לא נשכח וזכה לטיפול מחדש. לדלת שלל חידושים המשפרים את נוחות השימוש האסטטיקה והביטחון. במקום שיתייחסו, כמו כולם, רק לעיצוב החיצוני של הדלת, הרמטיקס עיצבו בחוכמה את המוצר עצמו. כך לדוגמה, האלמנטים החיצוניים שפגעו עד כה במראה הדלת, כגון סגר הביטחון, מעצור הדלת והצירים – כולם כונסו פנימה לקבלת מראה אסתטי נקי של פתח הבית". 

"הדלת החדשה מציגה קפיצה טכנולוגית משמעותית, ומצליחה להגדיר מחדש את המושג 'דלת'"

דלת שעושה שכל
בדלתות של הרמטיקס, השימוש הפך נוח וקל יותר מאי פעם. כך לדוגמה פתיחת הדלת. תשכחו מסיבובי מפתח אינסופיים. הדלת אוגרת את האנרגיה שמושקעת בטריקת הדלת ובנגיעה קלה מנצלת אותה כדי לעשות את העבודה בשבילך.

"מסתבר שזו הדלת היחידה שזכתה אי פעם בתקנים המחמירים ביותר נגד פריצה שהציב מכון התקנים"

אם בדלתות הרגילות, בכניסה וביציאה מהבית, נדרשנו תמיד לשלוף את המפתח מהתיק ואחר כך לנסות ולהיזכר האם נעלנו או לא נעלנו את הבית (מה שנראה די מובן מאליו, כי אף אחד לא אמר לנו שאפשר גם אחרת), הרי שבדלתות החדשות אין יותר צורך להסתבך: טריקה קלה והדלת, מלווה בקול מגניב "שלק שלק", ננעלת אוטומטית. מעבר לממשק המתקדם המציג נוחות שימוש מצטיינת, מסתבר שזו הדלת היחידה שזכתה אי פעם בתקנים המחמירים ביותר נגד פריצה שהציב מכון התקנים.

לסיכום. מדהים שמאז המפגש עם הרמטיקס אני מוצא את עצמי מתלבט בין אם לקנות  לעצמי מחשב חדש או דלת חדשה. אז מה המסקנה? סוף סוף לא נצטרך יותר להתפשר על דלתות מיושנות ומסורבלות שמתיימרות לספק לנו ביטחון. סוף סוף יש לנו אלטרנטיבה אמיתית – דלת מדהימה עם הבטחה מדהימה.

להסבר ממצה מומלץ להיכנס לאתר החברה, המהווה בעצמו חוויה טכנולוגית מרשימה (www.hermetix.co.il). שם תוכלו להתרשם מהקטלוג המתקדם המציג שלל עיצובים מרהיבים, ללמוד לעומק על מנגנוני הדלת המתקדמים, ואולי אפילו להתפנק באיזו חוויה הרמטית חדשה.
 


הסודות של הדלת
דלת ביטחון רגילה מכילה מערכת נעילה המבוססת על מנעול בריחים גליליים לנעילה ישרה. בריחים אלו סובלים משתי נקודות תורפה עיקריות: הם מתכופפים בקלות ונשלפים מן המשקוף. זהו מנגנון שפותח בשנות השבעים, הוא זהה בכל החברות וישנן שיטות רבות לפרוץ אותו. לעומת זאת, דלתות "הרמטיקס" מציעות מערכת נעילה בשלושה ממדים: 3D Lock. מגנון ייחודי שבו הבריחים הופכים ליחידה אחת עם המשקוף כך שלא ניתן לכופף או לשלוף אותם. גם לצירים יש חשיבות עצומה בעניין הביטחון: דלת רגילה כוללת צירי מוט חשופים. הם גלויים, ממוקמים חיצונית לדלת ועלולים להיתלש בקלות יחסית. לעומת זאת, "הרמטיקס" מציעה צירי מנעול נסתרים (METAGRIP). בעת סגירת הדלת, כל ציר מהווה למעשה שלושה בריחים חסינים לכל שיטות הפריצה. מנגנונים חדשניים נוספים כוללים א"משקוף ממשיך קיר" מתקדם שלמעשה הופך את הדלת לחלק מהקיר, סף אקטיבי, האוטם באופן מוחלט את החלק התחתון של הדלת ואף משמש כמעצור אוטומטי, מגן צילינדר עוצמתי, סגר ביטחון נסתר ועוד. אלמנט ראוי לציון נוסף הוא מנגנון בטיחות המונע טריקה לא רצונית של הדלת ומגן על אצבעות ילדים.

 

object(WP_Post)#18287 (24) { ["ID"]=> int(304300) ["post_author"]=> string(1) "2" ["post_date"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(17) "hermetix_door_234" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(17) "hermetix_door_234" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(304299) ["guid"]=> string(69) "http://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2019/06/hermetix_door_234.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

object(WP_Post)#18288 (24) { ["ID"]=> int(304301) ["post_author"]=> string(1) "2" ["post_date"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(17) "hermetix_door_403" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "inherit" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(17) "hermetix_door_403" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2019-06-19 07:18:16" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(304299) ["guid"]=> string(69) "http://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2019/06/hermetix_door_403.jpg" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(10) "attachment" ["post_mime_type"]=> string(10) "image/jpeg" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

עוד בנושא

מדריך דלתות

הופכת רעש גדול לקטן: דלתות חמדיה הן הפתרון לבית שקט


החיים הקדחתניים בישראל גורמים לאנשים רבים להימשך לרעיון של בית שקט ונינוח. מעבר להיותן יפות ומעוצבות, דלתות הפנים של חמדיה גם מבודדות רעשים במגוון רמות של בידוד אקוסטי.

מדריך דלתות

מי הזיז את הדלת שלי? דלתות ההזזה השקטות של חמדיה


דלתות הזזה הן פתרון מצוין לחללים קטנים וצפופים, אבל רבים מאתנו חוששים שהדלת לא תאטום רעשים או תיפגע בעיצוב הבית. עם הפתרונות החדשים והמשוכללים של דלתות חמדיה, כבר אין ממה לחשוש

מדריך דלתות

מודרנית, כפרית או יפנית? כך תבחרו דלת בסגנון שמתאים לכם ביותר


כפי שקיימים סגנונות עיצוב רבים, כך גם יש מגוון רחב של דלתות. אם אתם ניצבים בפני רכישה של דלת, הנה כמה טיפים ששווה לקרוא

מדריך דלתות

בטוחות בעצמן: הדלתות של רשפים מובילות בתחום הבטיחות


אנחנו משקיעים כל כך הרבה בעיצוב הבית ובבחירה של כל פרט וחפץ שאנחנו מכניסים לתוכו – אז למה שלא נשקיע בגורם שמבטיח לשמור לנו על כל זה? דלת הכניסה מוכרחה להיות איכותית ובטוחה, כדי לספק לנו את רמת ההגנה לה אנחנו מצפים בבית

תגובות

כתיבת תגובה