בניין ודיור

מדריך דלתות  //  הוועדה המייעצת: כך תשדרגו את הכניסה לבית

הוועדה המייעצת: כך תשדרגו את הכניסה לבית

לשים לב לבטיחות ולמיגון, לדאוג לפתרונות אחסון נאותים, לחפות באבן או לשים שלט: המומחים שלנו מייעצים לכם איך לשדרג את הכניסה לבית

מאת: שי קפלנסקי צילום:


הכניסה לבית משמשת מעין כרטיס ביקור לבית כולו ולכן יש לשים דגש מיוחד על עיצובה כמו גם על הפרקטיות שלה. הרבה פעמים, בלי ששמים לכך לב, מדובר באחד המקומות החשובים והשמישים ביותר בבית שיש לו גם חשיבות בכל הקשור לביטחון הבית ולבטיחות. הנה הטיפים של המומחים שלנו בכל מה שקשור לכניסה לבית.

 

הוועדה המייעצת: טיפים לעיצוב הסלון הביתי

 

הוועדה המייעצת: טיפים לשדרוג האמבטיה

הוועדה המייעצת: טיפים לשדרוג המרפסת

הוועדה המייעצת: טיפים לשדרוג המטבח

הטיפ: בבחירת הדלת שימו לב קודם כל לבטיחות

 


היועץ: יובל נגל, מנהל פורום דלתות

"חשוב מאוד לבחור דלת נושאת תו תקן עם מנגנוני הגנה חדישים ואיכותיים שיבטיחו את המיגון של הבית ורק אחר כך לעבור לצד העיצובי. בשוק הדלתות קיימים פטנטים שמשלבים מנגנונים של פתיחה ונעילה זהירה מבפנים ומבחוץ וישנם מנגנונים שמאפשרים פתיחה מבוקרת לנושאי תפקידים – כלומר מאפשרים כניסה לבעל מפתח מסויים, כמו עוזרת בית למשל, רק בשעות שנקבעו מראש. חשוב גם להתייחס לחומרים מהם מורכבת הדלת שמעניקים לה עמידות תרמית ואקוסטית, אם לדוגמה, מדובר בדלת עץ, מומלץ שתהיה עשויה מעץ גושני מלא או מעץ דחוס מאוד. אם מדובר בדלת פלדה, מומלץ שתהיה מלאה בצמר סלעים איכותי ותיקני. במידה ומשתמשים בשילוב של זכוכית בדלת מומלץ שהיא תהיה זכוכית משוריינת או שמאחוריה יהיה מיגון מסורג להגנה נוספת".

יש לכם עוד שאלות בנושא? שאלו את יובל בפורום דלתות

דלת כניסה
שימו לב לאיכות החומרים ורק אחר כך לעיצוב.

הטיפ: הסוו את פתרונות האחסון


היועצת: נורית גפן, מנהלת פורום עיצוב פנים

"מבואת הכניסה היא המקום בו מקבלים את הבאים לבית ונפרדים מהם, מקום שמהווה חציצה בין פנים לחוץ. לכן, מבחינה עיצובית, חשוב שמבואת הכניסה תשקף את אופי הבית, ומבחינה פונקציונאלית, כדאי שתשמש את באי הבית להנחת מפתחות, דואר וכדומה. מומלץ שפתרונות האחסון יותקנו באופן מוסווה שלא יפגום בעיצוב באמצעות מגירה רחבה וסגורה או ארון שיקלוט לתוכו את כל התיקים,מעילים, והנעלים ויימנע אי סדר בכניסה לבית".

יש לכם עוד שאלות בנושא? שאלו את נורית בפורום עיצוב פנים.

מבואת כניסה
קשר בין פנים לחוץ – מבואת כניסה בעיצוב של נורית גפן.

 

הטיפ: הקפידו על כניסה נעימה ומזמינה


היועצת: איילת הלל, מנהלת פורום פנג שואי

"הכניסה לבית צריכה להיות נעימה ומזמינה ולשקף את אופיים של בני הבית. מומלץ להקפיד על שלט כניסה עם שם המשפחה שיש בו נימה אישית, להימנע מצבירה של חפצים בכניסה לבית ולהקפיד על פתיחה מלאה של הדלת ללא הגבלה של מעילים או חפצים מאחוריה".

יש לכם עוד שאלות בנושא? שאלו את איילת בפורום פנג שואי

מבואת כניסה
מבואת כניסה בעיצובה של המעצבת ליאת ניר בלזר – משקפת את אופיים של בני הבית.

הטיפ: רככו את תהליך הכניסה לבית


היועצת: אדריכלית אסנת ברש, מנהלת פורום אדריכלות

"הכניסה לבית היא תהליך שאני ממליצה לתת עליו את הדעת ולרכך אותו באמצעים שונים. בבתים פרטיים מומלץ שהכניסה תהיה מקורה בקירוי מלא או חלקי, כדי ליצור הגנה מפני גשם ושמש וכדי ליצור מעין מבואה חיצונית שמקבלת את פני הבאים. מיד בכניסה לבית חשוב ליצור מקומות אחסון יעילים כמו שידה עם מגירות לאחסון מפתחות ודברי דואר או ארון שבו ניתן לתלות מעילים, מטריות ותיקים. יש גם חשיבות גדולה למראה הראשון של הבית מהכניסה. כניסה לסלון, למשל, יוצרת תחושה מזמינה ומקבלת אורחים, ולעומתה כניסה שבה אתה נתקל בשירותי האורחים או באחסון פתוח – שמקובלת בבתים רבים – יוצרת תחושה של עומס לא נעים אצל הנכנס".

יש לכם עוד שאלות בנושא? שאלו את אסנת בפורום אדריכלות

מבואת כניסה
שימו לב לפונקציות שמקבלות את פני הבאים.

הטיפ: בכניסה לבית שלבו אבן טבעית


היועצת:  אתי ברד יצחקי, מפורום ריצוף וחיפוי

"קשה להתחרות עם יופייה של האבן הטבעית ועם תרומתה האסתטית העצומה ליצירה של מראה מקורי, אותנטי, ומזמין לבית. היופי של אבן הוא שניתן להתאים אותה על ידי סיתות ושינוי הגוון לכל סגנון עיצובי אפשרי. מצד אחד, היא מתמזגת נהדר בבית בניחוח כפרי ומאידך, היא מוסיפה נגיעה ייחודית לבית בסגנון היי טקי, קלאסי, או מודרני. בכוחה של האבן להעניק חזות מעניינת לחוץ, ניתן לשלבה בחיפוי קירות הכניסה בסגנון פסיפסים המורכבים מאבנים שונות או להדגיש מוקד נבחר כגון מסגרת הכניסה לבית.  האבן משדרת חמימות, משתבחת עם השנים ומפתיעה בעיצובים מחוספסים, מלוטשים, עיטורים וצבעים המעניקים לה אופי מרענן במיוחד".

יש לכם עוד שאלות בנושא? שאלו את אתי בפורום ריצוף וחיפוי

חיפוי אבן
חיפוי אבן בכניסה לבית עושה את ההבדל ומעניק לו חיבור בין עבר להווה.
 

עוד בנושא

מדריך דלתות

איך בוחרים דלת? המדריך המלא לפניכם


על מה צריך לחשוב כשרוכשים דלתות, ואיך בוחרים בסגנון אחד מתוך כל השפע הקיים? הטיפים לבחירה מוצלחת של דלתות כניסה ופנים, באדיבות חברת רשפים

מדריך דלתות

השנייה הראשונה: הרושם שעושה דלת הכניסה


הדלת היא כרטיס הביקור של הבית, ומרמזת על אופיו וסגנונו עוד לפני שנכנסים. הצצה לדלתות מרהיבות שמבינות שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני

מדריך דלתות

אפשר קצת שקט? הדלתות של חמדיה עושות מהפך באיכות החיים


עם בידוד מרעש, עמידות למים ורטיבות, ואפשרות למגוון עיצובים בהתאמה אישית – הדלתות של חמדיה הן פתרון מושלם בכל בנייה או שיפוץ

מדריך דלתות

תוך כדי תנועה: חמדיה "פרימיום" הדור החדש של דלתות הזזה על הקיר – הדלת שחיכינו לה


סוף סוף הן כאן! חברת דלתות חמדיה גאה להציג את הדור חדש של דלתות הזזה על הקיר – חמדיה "פרימיום" מעוצבות, אלגנטיות ופרקטיות, בעלות יתרונות רבים.
דלתות הזזה מתפתחות ללא הפסקה. כיום, תוכלו למצוא אותן משולבות במקומות וחדרים שונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *