כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: בעד ונגד ייבוא מסין

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: בעד ונגד ייבוא מסין

כולם סביבכם מדברים על ייבוא של תכולת הבית מהמזרח הרחוק? לפני שאתם מזמינים כרטיס טיסה, כדאי שתדעו מה הם היתרונות והחסרונות של השיטה הזו

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


המודעות ההולכת וגוברת ליבוא תכולת הבית מסין מעלה איתה גם את הדילמה לגבי כדאיות הנסיעה. האם המסע הזה באמת משתלם והאם כדאי להעדיף לרכוש את כל המוצרים השונים בארץ? כדי להחליט מה נכון לכם חשוב שתדעו ותכירו את היתרונות ואת החסרונות ומכאן ההחלטה תהיה, בתקווה, קלה יותר.
 
היתרונות בייבוא מסין:
 
חסכון במחיר: יבוא תכולת הבית מסין יכול להביא לחיסכון של כ-40% מעלות החומרים בארץ, חיסכון שכולל בתוכו את הוצאות הנסיעה וכל ההוצאות הנוספות מסביב.
 
החלטות מהירות ופשוטות יותר: הצורך להגיע להחלטות מהירות בזמן המסע מצמצם התלבטויות ארוכות שכולנו מכירים ועוזר לקצר תהליכים שיכולים לקחת זמן רב יותר בארץ.
 
היצע רחב יותר: המבחר העצום של המפעלים, חנויות ויצרנים שבסין מאפשרים לקונים למצוא כל רעיון עיצובי בקשת רחבה של אפשרויות ומחירים. המבחר הזה בעצם מאפשר כמעט לכל אחד למצוא את העיצוב שמתאים לו במסע שכזה.
 
איכות גבוהה במחיר נוח: רמות המחירים השונות של המוצרים בסין מאפשרות לקונים ליהנות ממוצרים באיכות גבוהה יותר מרמת המוצרים שירכשו באותו הסכום בדיוק כאן בארץ וכך לשדרג את רמת הגימור והעיצוב של הבית.
 
קפיצה למזרח: המסע לסין הוא חוויה תרבותית מעניינת בפני עצמה שמציגה עולם שונה לחלוטין מזה שאנחנו רגילים אליו בארץ. מלבד הזמן שמשקיעים בבחירת החומרים לבניית הבית כדאי להשקיע זמן נוסף בקניות כלליות של מבחר מוצרים שונים וכמובן, איך לא, בטיול איכותי למזרח.
 
 

(צילום: cc)
 
 

 
החסרונות בייבוא מסין:
 
קנייה קטנה לא תמיד משתלמת: חשוב לקחת בחשבון שהחיסכון מתקיים רק במצבים בהם מביאים כמה שיותר מוצרים, מכל הקטגוריות של בניית ועיצוב הבית, וככל שהקנייה גדולה יותר היא משתלמת ורווחית יותר. לכן, אם אתם מעדיפים להשאיר פריטים גדולים וחשובים כמו ריהוט, מטבח וגופי תאורה לרכישה בארץ צריך לשקול היטב את כדאיות הנסיעה.
 
עומס קבלת החלטות: קבלת ההחלטות המהירה בזמן הנסיעה היא לא תהליך פשוט, ההיפך הוא נכון. הזמן הקצר, כמות ההחלטות שצריך לקבל בו והמשקל שלהן יוצרים לחץ רב אצל הקונים ולא כולם מסוגלים לעמוד בעומס הרב של הנסיעה ולא תמיד כל עבודת ההכנה יכולה לעזור ברגע האמת.
 
נסיעה שמחייבת פשרות: נסיעה לסין לא מתאימה לאלו שיודעים בדיוק מה הם רוצים ולא מוכנים להתפשר על שום אלמנט בעיצוב הבית. למרות המבחר הרב שיש בסין לא תמיד ניתן למצוא את הפריט המדויק שאנו מחפשים ויש צורך לעשות התאמות לאורך התהליך.
מרגע שקניתם – אין שינויים: לא תמיד אפשר להתכונן להכל וישנן הפתעות במהלך תהליך הבנייה שיכולות להפתיע כל אחד, ולכן המצב בו כל המוצרים שרכשתם נמצאים במכולה בלב ים לא ממש משאיר לכם מקום לשינויים, תוספות או ביטולים.
 
אין אחריות: יש יתרון גדול בהכרות אישית עם היצרנים שעובדים על המרכיבים השונים של בניית הבית, הכרות זאת מבטיחה גם אחריות ודלת פתוחה לפניות חוזרות במשך השנים. לרוב לא ניתן לפנות ליצרנים הסיניים בבקשה לטפל בבעיות שונות המתפתחות במשך הזמן, וגם במידה והדבר אפשרי, התהליך לא פשוט בכלל.
 
 
בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור:
 
 

(צילום: Stan Shebs, cc)

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

החשיבות של איטום כאשר משפצים את הדירה


נושא האיטום הוא לא הדבר הראשון שחושבים עליו כאשר ניגשים לתכנן או לשפץ בית – אך מדובר באחד הדברים החשובים ביותר. הנה מה שאתם צריכים לדעת על איטום גגות

מדריכי שיפוץ ומעבר

למה חשוב להדביר בית חדש לפני הכניסה


נכנסים לבית חדש? בין התכנון לעיצוב, כדאי שתקדישו מחשבה גם להדברה של הבית

מדריכי שיפוץ ומעבר

כך תכינו את הבית למקרה של רעידת אדמה


ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי – אזור המועד לרעידות אדמה. עם זאת, חלק גדול מהמבנים בישראל אינם מסוגלים לעמוד ברעידות אדמה. מאמר זה יפרט על צעדים להכנת ביתכם

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

תגובות

כתיבת תגובה