כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: המילון השלם לייבוא מסין

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: המילון השלם לייבוא מסין

כולם נוסעים לגואנגז'ו, לוקחים נהג צמוד ועושים ימי קניות ארוכים ומפרכים – מא' ועד ת' – כל המושגים שאתם חייבים לדעת על ייבוא מסין

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


איכות – המבחר הרחב הקיים בסין מציג מגוון של איכויות הבאות לידי ביטוי במחירים שונים. מבחר זה מאפשר לקונים להחליט על רמת איכות הנדרשת ביחס למחיר הסופי אותו מעוניינים לקבל.

 

ביקורת החברות המתעסקות בשילוח תכולת הבית דואגות לבצע בקרת איכות לכל המוצרים לפני המשלוח לארץ, שלב זה חיוני מפני שהוא מונע תקלות ואכזבות כשהמוצרים כבר מגיעים לארץ וחוסך זמן.

 

גואנגז'ו העיר המרכזית בסין אליה נוסעים עבור יבוא תכולת הבית, העיר מתאפיינת במרכזי קניות ומפעלים רבים בכל תחומי התעשייה ולכן היא מספקת מענה שלם לכל הצרכים של הקונים.

 

מסדרונות בלתי נגמרים של חנויות רהיטים

 

דלתות וחלונות – ניתן לרכוש בנסיעה לסין את הריהוט של הפתחים בחלל, לכן חשוב להגיע עם מידות מדויקות שנמדדו באתר לאחר הבנייה ולאחר התקנת המשקופים העיוורים.

 

הוצאות – חשוב לקחת בחשבון את ההוצאות הבאות: עלות הטיסה לסין (לכם, למעצב שלכם ולמלווים נוספים) וטיסה פנימית, מלון ברמה גבוהה עבור ימי הרכישות, נהג צמוד ומתרגם, הוצאות כלליות כמו אוכל ושתייה, הוצאות משלוח, מכס ועמלות שונות ועמלה.

 

וילונות, שטיחים וטקסטיל ניתן לרכוש בסין את כל הבדים לטקסטיל הבית ואפילו ניתן לשלוח אותם לתפירה מותאמת אישית עוד בסין, ניתן לבחור וילונות, שטיחים, כריות וריפודים מתוך מגוון רחב של בדים שונים.

 

זמנים לוחות הזמנים המומלצים לנסיעה הם בשלב סיום השלד של הבית וכ-3 חודשים לפי הצורך למוצרים באתר הבנייה בארץ.

 

מבחר עצום של גופי תאורה בכל סגנון וגודל אפשריים

 

חיסכון – החיסכון הסופי של נסיעת הרכש בסין יכול להגיע לכ-50% מעלות הבנייה בארץ, מחיר זה כולל את עלויות הנסיעה, המכס והמשלוח. החיסכון הסופי יכול להיות קטן יותר בהתאם לאיכות ולמוצרים הנבחרים.

 

חברה מלווה – קיימות כיום בשוק מספר חברות העוסקות ביבוא תכולת הבית מסין, חברות אלו דואגות ללוות את הלקוח החל משלבים מקדימים בארץ, דואגות להסדרי נסיעה, לליווי צמוד של מתורגמן ונהג במהלך המסע, לארגן את כל המוצרים הנרכשים במכולה ולשלוח אותה לארץ, ולסיום לדאוג למשלוח של המוצרים לבית הלקוח.

 

טיול הנסיעה לסין היא חוויה בפני עצמה, ישנם אנשים רבים המנצלים את ההזדמנות וממשיכים לטיול קצר בסין בסיום הרכישה.

 

ימי קניות מרוכזים– הנסיעה לסין כוללת בין 8-10 ימי קניות מרוכזים בהם מבלים מבוקר ועד לילה בחנויות עיצוב שונות המתאימות לסגנון העיצוב הנבחר. קחו בחשבון שמדובר בימים ארוכים מתישים מאוד ויש להיערך לכף בתאם.

 

כתב כמויות פירוט הכמויות מבוסס כל כתב הכמויות של הבנייה, חשוב להיערך היטב עם כתב כמויות מדויק שיעזור לכם ליצור פירוט מדויק לכל שלב ושלב.

 

ליווי צמוד החברות המתמחות בייבוא תכולת הבית מסין מספקות לכם ליווי צמוד החיוני לאורך כל התהליך, החל משלב ההתארגנות בארץ, במהלך הנסיעה עצמה ועד לשלב בו הבית מוכן.

 

מבחר  כפי שכבר הבנתם, המבחר בסין הוא עצום ובלתי נתפס. כדי שלא תגיעו לשטח ותקבלו הלם מהכמויות, כדאי לעשות חלק מההחלטות עוד בארץ ואז לחפש ולהתמקד בסין אך ורק בדברים שהחלטתם עליהם מראש.

 

מידות וגדלים כדי להגיע לתוצאות מדויקות ונכונות ברכישה חשוב לבצע מדידות מדויקות של כל החלקים הרלוונטיים במבנה, המידות המדויקות יעזרו למזער טעויות.

 

מידע – בגלל המבחר הרחב הקיים בסין חשוב לדעת היטב לאן הולכים ומה קונים, נסיעה לסין ללא היערכות מוקדמת מוגדרת כטעות וכבזבוז זמן. במידה ויוצאים לנסיעה ללא חברה מלווה חשוב ללמוד היטב על כל מבחר החנויות, היצרנים והמפעלים באזור ולהכין תכנית נסיעה מפורטת כדי להגיע למוצרים הנדרשים.

 

כדאי להתכונן לימים ארוכים מאוד בחנויות וקניונים ענקיים

 

נהג צמוד נהג סיני צמוד שילווה אתכם במהלך ימי הרכישות בסין, הוא דבר חיוני שיעזור לכם לחסוך זמן וכסף – בלי מוניות, בלי לחפש במפה ובלי להתבלבל. כך הראש שלכם יהיה רק בקניות ולא במסביב.

 

סדר ימי הקניות יהיו מסודרים בצורה הגיונית החל מהנושאים המרכזיים ביותר כמו ריצוף, חיפויים, כלים סניטריים, דלתות וחלונות והלאה לנושאים קטנים יותר כמו נגרות, תאורה ואביזרים נלווים מטפטים ועד אגרטלים.

 

עיצוב פנים עיצוב הפנים הנבחר יקבע את החנויות בהם תבקרו בזמן הנסיעה ולכן חשוב להגיע להחלטות עקרוניות עוד בארץ. לאנשים המתקשים להגיע להחלטות במהירות מומלץ להזמין לנסיעה מעצב פנים שיעזור לכוון את הרכישות לעיצוב הנדרש.

 

פירוט מדויק חשוב לתכנן פירוט מדויק של כל הדברים אותם תרצו לרכוש בסין, פירוט זה יעזור לכם להישאר ממוקדים ולא לשכוח שום פרט חשוב. הפירוט צריך להיות מופרד לפי נושאים ולכלול מידע כמותי ועיצובי לגבי כל פריט ופריט.

 

ציפיות ואכזבות השקעה כספית גדולה כמו בניית או שיפוץ של בית מעלה ציפיות רבות ויוצרת פתח לאכזבות. הדרך למציאת איזון בתהליך היא התנהלות בשקיפות מלאה מול הגורמים הקיימים, במקרה זה החברה המלווה, כדי להציג מראש את כל הציפיות ולמצוא את הדרך לענות עליהם בצורה הטובה ביותר בהתאם לכל הגורמים הקיימים.

 

קבלת החלטות רכישת תכולת הבית בסין דורשת יכולת קבלת החלטות מהירה, כמות הימים המצומצמת והצורך לרכוש כמות גדולה של חומרים ומוצרים מבטלת כל אפשרות להתחבט בהחלטות במשך זמן רב.

 

רשימת ציוד את כל הדברים אותם אתם צריכים לקנות בנסיעה מומלץ לחלק לרשימות מפורטות ומחולקות שיעזרו לסדר את ימי הרכישות. הרשימות צריכות להתחלק בצורה הבא: רשימת נגרות, רשימת גופי תאורה והתקני חשמל, רשימת ריהוט, רשימת פתחים וכולי.

 

 איך אומרים ריצוף בסינית?

 

שילוח המשלוח לארץ מתחלק למספר שלבים. השלב הראשון הוא בין החברות והספקים בסין לנקודת איסוף וארגון המכולה למשלוח. לאחר מכן המכולה עצמה נשלחת דרך הים לארץ, ובשלב האחרון המכולה מגיעה לאחד הנמלים בישראל ומשם לאתר הבנייה שלכם.

 

תמונה מלאה הנסיעה לסין מאפשרת לכם להרכיב את התמונה המלאה והסופית של הבית שלכם, ניתן לרכוש בסין כל פרט גדול וקטן עבור הבית, ניתן למצוא את כל אביזרי הדקורציה הקטנים ביותר ולהתאים אותם לעיצוב הנדרש.

 

חושבים שיש עוד מושגים חשובים בדרך לסין? כתבות אותם בתגובות למטה

 

עוד על ייבוא הבית מסין:

 

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

החשיבות של איטום כאשר משפצים את הדירה


נושא האיטום הוא לא הדבר הראשון שחושבים עליו כאשר ניגשים לתכנן או לשפץ בית – אך מדובר באחד הדברים החשובים ביותר. הנה מה שאתם צריכים לדעת על איטום גגות

מדריכי שיפוץ ומעבר

למה חשוב להדביר בית חדש לפני הכניסה


נכנסים לבית חדש? בין התכנון לעיצוב, כדאי שתקדישו מחשבה גם להדברה של הבית

מדריכי שיפוץ ומעבר

כך תכינו את הבית למקרה של רעידת אדמה


ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי – אזור המועד לרעידות אדמה. עם זאת, חלק גדול מהמבנים בישראל אינם מסוגלים לעמוד ברעידות אדמה. מאמר זה יפרט על צעדים להכנת ביתכם

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

תגובות

כתיבת תגובה