כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: מה כדאי להכין לקראת הנסיעה?

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: מה כדאי להכין לקראת הנסיעה?

שכחתם את תיק הרחצה בבית? לא נורא, קחו שמפו קטן במלון. אבל אם שכחתם לציין כמה שקעים אתם צריכים לקנות או מה אורך ארונות המטבח שלכם, אתם בבעיה. לפני שטסים לסין – הכינו את כל הרשימות שבכתבה

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


סין היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – אלפי חנויות, מרכזי קניות, שווקים ומפעלים עומדים לרשותם של הבוחרים לייבא את תכולת הבית מסין ומאפשרים להם לבחור כל סגנון עיצובי, כל גוון וכמעט כל דבר העולה על רוחם במגוון רחב של תקציבים. למרות היתרון הגדול של השפע הרב ישנו גם חסרון, המבחר יכול ליצור עומס ובלבול שיכול לפגום באפקטיביות של הנסיעה ולכן חשובה במיוחד עבודת ההכנה לפני הנסיעה.

 

חשוב לזכור כי משך הנסיעה הוא קצר ואילו כמות המוצרים אותם צריכים לרכוש היא גדולה, חשוב לקחת בחשבון את יכולת קבלת ההחלטות שלכם כקונים, חשוב לדעת מראש ולהבין היטב את המהות העיצובית של הבית אותו אתם בונים או משפצים וחשוב מהכל להגיע מוכנים היטב עם המון אנרגיות וריכוז.

 

בראש ובראשונה כדאי להכין לוחות השראה כדי להבין את הסגנון העיצובי שאתם רוצים ליצור בבית שלכם, ניתן להיעזר באתר Pintrest כדי ליצור לוחות השראה מדויקים המתאימים לכל אחד מחללי הבית וגם לאפשר גישה ללוחות אלו מכל מחשב או סמארטפון. לוח השראה זה צריך להכיל בתוכו מידע ויזואלי לגבי המראה הכללי הרצוי, דוגמאות של חומרים אהובים, גוונים נבחרים, דוגמאות של רהיטים, גופי תאורה וחפצי נוי אותם תרצו לשלב בחלל. לוחות השראה אלו צריכים להכיל את כל הפרטים הגדולים והקטנים בצורה ממוקדת לאחר שהקדשתם לכל חדר בבית מחשבה ותשומת לב והגעתם להחלטה מהו המראה הרצוי. לוחות השראה אלו יעזרו לכם להיות ממוקדים יותר במהלך הנסיעה ולכוון את המוכרים בחנויות לעבר המוצרים אותם אתם מחפשים.

 לוחות פינטרסט לדוגמא – מחולקים לפי חלקים שונים בבית
 

לאחר הכנת לוחות ההשראה וקבלת ההחלטות העיצוביות, חשוב להיערך בצורה מסודרת ולאסוף את כל הנתונים

 

סט תכניות מלא ומעודכן – לפני תחילת המסע חשוב למדוד היטב כל אלמנט במבנה ולייצר סט תכניות מדויק ככל הניתן כדי להבטיח את אמינות הנתונים שיעברו לחנויות וליצרנים בסין. חלק זה הוא אחד החלקים החשובים והעיקריים ביותר בהכנות לנסיעה מפני שתיקונים דרך יצרנים בסין לוקחים זמן רב וכוללים טרטורים רבים, ולכן חשוב להעביר את המידע בצורה מדויקת ככל הניתן כדי לצמצם תקלות. במקרה של בניית בית חדש, אסור להסתמך על תכניות הבנייה שאיתן הקבלן עבד מפני שלעיתים ישנם סטיות בזמן הבנייה, צריך למדוד מחדש את המבנה לאחר השלמת השלד ולעדכן את התכניות. סט תכניות זה צריך לכלול פירוט מדויק לכל חלל וחלל במבנה, חתכים, תכניות חשמל ואינסטלציה, חזיתות, תכנית גג ותכנית תקרות.

 

מפרט נגרות – מפרט זה יכלול כל פריט ריהוט אותו אתם מעוניינים לרכוש עבור הבית כמו מדפים, מיטות, ארונות, שולחנות, מערכות ישיבה, כסאות ועוד. מפרט זה צריך לציין ליד כל פריט ופריט את המידות הדרושות, את החומרים המבוקשים ואת שילובי הגוונים. במידה ותחליטו לייבא גם את המטבח, חשוב להגיע עם תכנון מקדים למטבח ועם רשימה של כל הרצונות והצרכים שלכם מהמטבח החדש.

 
מה אורך ארונות המטבח? (צילום: שי אפשטיין, עיצוב פנים: סקוט טלמון)
 

מפרט תאורה וחשמל – מפרט זה יכלול מידע לגבי כמויות השקעים והמפסקים ברחבי הבית, כמות וסוג גופי התאורה הנדרשים, כולל גופים דקורטיביים, גופים שקועים, תאורה חיצונית ותאורה סמויה. בנוסף חשוב לכלול פירוט של כל התקן חשמל נוסף אותו תרצו לרכוש לבית כמו קולטי אדים, ונטות, מכונות כביסה, מזגנים, קמינים ועוד. חשוב לבדוק שכל התקני החשמל מתאימים למתח הישראלי ועומדים בתווי תקן, כמו כן חשוב לציין את המידות של כל התקן חשמל ומידע טכני נוסף במידה והוא חיוני.

 

רשימת כלים סניטריים – רשימה זאת מפרטת את כל הגדלים והסוגים של האסלות, כיורים, ברזים, מקלחונים, אמבטיות, ניאגרות, ראשי גשם, תעלות ניקוז וכל אלמנט אינסטלציה נוסף אותו תרצו לשלב בתכנית הכללית. ניתן לייבא גם פריטים כמו מערכות סינון לבריכה, בריכות נוי ומערכות ג'קוזי כך שבמידה אתם מעוניינים באחד מאלו חשוב להכין את הגדלים והמפרט הרצוי לכל אחד מהאלמנטים.

 

מפרט חיפויים – רשימה זאת מפרטת במדויק את הכמויות הנדרשות לחיפויים השונים בבית, החל מריצופי הפנים והחוץ, חיפוי חדרים רטובים ואלמנטים נוספים כמו טפטים, דק עץ, דשא סינטטי ועוד. חשוב לחשב כמות נוספת של חיפויים מכל סוג כדי להבטיח שלא יהיה מחסור בזמן העבודה עצמה.

 

 כמה מטרים של קרמירה אתם צריכים? באיזה צבע? (צילום: Chiel de Nooyer, אדריכלות: Egeon Architecten)
 
מפרט פתחים – רשימה זאת מפרטת את כל הפתחים בבית, חלונות ודלתות, ואת הגדלים המדויקים שלהם שנמדדו באתר לאחר התקנת המשקופים העיוורים.
 

מפרט פריטים משלימים – רשימה זאת מפרטת את כל האלמנטים הנוספים אותם אתם תצטרכו לעיצוב הבית כמו: מדרגות, מעקות, ספי חלונות, רעפים, פרופילי מתכת שונים, חיפויי בריכה, ריהוט גן ועוד.

 

מפרט פריטי עיצוב – רשימה זאת מפרטת את כל פריטי העיצוב הסופים והמשלימים לשלב האחרון של בניית הבית, חשוב לציין כל אלמנט קטן ביותר כדי להבטיח שלא תשכחו כלום. דוגמאות לפריטים המתאימים לקטגוריה זאת הם: וילונות, שטיחים, תמונות, פסלים, כריות וכמובן שחשוב לכלול מידע לגבי כמויות, גדלים, צבעים וחומרים לצד כל פריט ופריט.

 

ריכוז נתונים זה הוא חלק חיוני בעבודות ההכנה לקראת הנסיעה והוא זה שיעזור לכם להיות ממוקדים וימנע בלבול וטעיות מיותרות. רשימת המטלות המקדימה לנסיעה אינה קטנה כלל, אבל היא זאת שתבטיח לכם נסיעה יעילה ומדויקת בה תוכלו לרכוש את כל האלמנטים הדרושים בצורה הטובה והמתאימה ביותר.

 

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור:

מחירון ה"טיול" לסין

בעד ונגד ייבוא מסין

האם אתם מסוגלים לייבא את כל הבית בעצמכם?

המילון השלם לייבוא מסין

 

 

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

החשיבות של איטום כאשר משפצים את הדירה


נושא האיטום הוא לא הדבר הראשון שחושבים עליו כאשר ניגשים לתכנן או לשפץ בית – אך מדובר באחד הדברים החשובים ביותר. הנה מה שאתם צריכים לדעת על איטום גגות

מדריכי שיפוץ ומעבר

למה חשוב להדביר בית חדש לפני הכניסה


נכנסים לבית חדש? בין התכנון לעיצוב, כדאי שתקדישו מחשבה גם להדברה של הבית

מדריכי שיפוץ ומעבר

כך תכינו את הבית למקרה של רעידת אדמה


ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי – אזור המועד לרעידות אדמה. עם זאת, חלק גדול מהמבנים בישראל אינם מסוגלים לעמוד ברעידות אדמה. מאמר זה יפרט על צעדים להכנת ביתכם

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

תגובות

כתיבת תגובה