בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  מאושרים עד הגג: המדריך לתכנון גג רעפים גלוי

מאושרים עד הגג: המדריך לתכנון גג רעפים גלוי

מעוניינים בגג רעפים שיהיה גלוי כחלק מעיצוב חלל פנים הבית ? הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם קובעים את המחסה שמעל לראשיכם

מאת: תוכן שיווקי צילום:


אדריכלות: עינב גלילי

גג רעפים גלוי הוא גג אשר שלד העץ שלו חשוף כלפי פנים הבית, ובעצם משתלב בעיצוב הכללי של חלל הפנים. אפשר לומר כי זהו הרהיט הראשון שאנו מכניסים הביתה – אז מה הם השלבים בתכנון ובניית מפרט לגג מסוג זה?

בחירת הסגנון הכללי
תחילה אנחנו צריכים לחשוב מה הסגנון העיצובי שאליו אנחנו שואפים. לשאלה זו השלכות מהותיות בבחירת סוג הרעפים, סוג העץ, אופן העיבוד של העץ והצבעים הנבחרים. לאחר שהחלטנו על הקו הכללי אפשר להמשיך.

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

מאושרים עד הגג: המדריך לתכנון גג רעפים גלוי


מעוניינים בגג רעפים שיהיה גלוי כחלק מעיצוב חלל פנים הבית ? הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם קובעים את המחסה שמעל לראשיכם

מדריכי שיפוץ ומעבר

בלי לעשות חור בארנק: שדרוג בית בתקציב סביר


הדרך לעצב מחדש את הבית מבלי לחרוג בהוצאות היא לשלב בין שיטת "עשה זאת בעצמך" לבין העסקת אנשי מקצוע. רוצים לדעת איך מתחילים? הנה המדריך המלא

מדריכי שיפוץ ומעבר

שינוי לטובה: כל השלבים בדרך לשיפוץ הדירה


מתכננים שיפוץ גדול? אספנו עבורכם את רשימת השלבים שבדרך, כדי להבטיח תהליך חלק וקל

מדריכי שיפוץ ומעבר

יש הפתעות: לפני שתתכננו קודם תמדדו


כל בנייה או שיפוץ חייבים להתחיל במדידה. חברת Xprojects Arc&Design, מציעה שירותי מדידה לאדריכלים, מעצבים, קבלנים ויזמים שונים. צוות החברה יגיע לשטח ויבצע עבורכם את המדידה ברמה הגבוהה ביותר של דיוק ומקצועיות.

חתכי העץ
ההחלטה על החתך ועל החלוקה של הקורות היא קודם כל אדריכלית ועיצובית, אך היא חייבת כמובן את אישורו של מהנדס המבנה כדי לוודא שחתכי העץ שבחרנו יעמדו בעומסי הבניין. מומלץ לשלב כבר בשלב התכנון הראשוני יועץ גגות או גגן כדי לוודא שהכיוון האדריכלי-הנדסי בו בחרנו פוגש את הפרקטיקה. התאמות בשלב התכנון הראשוני יכולות לחסוך כסף ועגמת נפש בהמשך.

סוג העץ
יש מגוון רחב של סוגי עצים, ולכל אחד מאפיינים שונים עץ גושני מתאפיין במראה כפרי ואותנטי בסגנון, ולעומת זאת עץ שכבתי מודבק הוא בעל מראה נקי ואלגנטי יותר. על מנת לבחור נכונה את סוג העץ המתאים, כדאי מאד לראות את החומר בעיניים ולא להסתפק רק בתמונות והדמיות.

עיבוד העץ
מעבר להקצעה (יישור פני העץ) ניתן גם לבצע הברשה. תהליך ההברשה מדגיש את הטקסטורה הטבעית של העץ, ומוסיפה מגע כפרי.

צבע
המגוון כאן הוא אינסופי כמעט, אבל ניתן לחלקו למספר סוגים עיקריים:
שמן טבעי – ידגיש ויחמיא לטקסטורה והגוון הטבעיים של העץ, ויתאים במיוחד לעצים גושניים.
צבע אטום – יעניק מראה עדכני ומודרני, שיהיה עמיד לאורך שנים.
צבע חצי אטום –  ישווה מראה טבעי יותר, ויאפשר מנעד רחב יותר של גוונים.

לסוג הצבע והגוון יש משקל משמעותי הן על עיצוב החוץ והן על עיצוב הפנים של הבית. אין להקל ראש בבחירת הצבע, אולם ניתן לדחות את ההחלטה עד לשלב שבו פלטת חומרי הגמר של כלל הגג תהיה מגובשת יותר. ניתן גם לקבל מספר דוגמיות לבדיקה ויישום בשטח או על פיסת עץ.

ציפוי
יש מגוון דגמים וצורות לציפויי העץ, כשלכל אחד מהם נגיעה עיצובית שונה. ציפויי נוטפדר, למשל, הם בעלי מראה קלאסי, ציפוי גלריה יעניק מראה נקי ועכשווי יותר, ושימוש בגלריה מיובשת ישמור על מראה מהודק ואלגנטי לאורך שנים. אפשרות נוספת היא לוותר על מראה העץ, ולבחור בכיוון של גמר גבס או טיח.

בידוד
בידוד הגג הוא מרכיב שאין להמעיט בחשיבותו, שכן הנוחות האקלימית במבנה היא מרכיב מרכזי באיכות החיים בבית. בידוד הוא מערכת שלמה שכוללת את שכבות הגג , פרטי האיטום והאוורור שלו והרעפים. פינוי האוויר החם הכלוא מתחת לרעפים הוא חשוב לא פחות מחומרי הבידוד, וכדאי לבדוק האם ניתן לבצע פרט של רכס נושם בגג שלכם. חשוב להבין כי גג שמבודד היטב הוא לא בהכרח יקר יותר, כיוון שהדגש הוא על סדר השכבות ותכנון נכון.

רעפים
בבחירת הרעפים יש להתייחס לסגנון העיצוב הנבחר. בנוסף, יש להחליט האם אנחנו מעוניינים ברעפים שטוחים בעלי פרופיל נמוך, או ברעפים פורטוגזים בעלי פרופיל גבוה. להשלמת המראה בחרו באביזרים משלימים המתאימים לצרכי הגג שלכם כמו רעפי אוורור, ארובה, רעפי צד וקדקודים.

פרטים ואלמנטים מיוחדים
בתכנון וביצוע גגות יש היום מגוון אפשרויות רחב מאשר בעבר. ניתן לבצע מפתחים גדולים בין הקורות, ציפוי תחתון וקורות נסתרות, תקרות דמה (קומופלאג'), גגות בסגנון טימבר פריים המסורתי ועוד. בעץ ועצה, מזמינים אתכם לשבת עם יועצי גגות ומתכננים מנוסים, ולבנות יחד איתם את הגג המתאים ביותר עבורכם.

לאתר של עץ ועצה >>

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *