כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  מאחורי הקירות: מה עומד מאחורי החברה שהצליחה להביא את הגבס לישראל?

מאחורי הקירות: מה עומד מאחורי החברה שהצליחה להביא את הגבס לישראל?

כשמדובר בחברה שהצליחה להחדיר לשוק הישראלי את תודעת הגבס ויתרונותיו, היינו חייבים לדעת מה עומד מאחורי סיפור ההצלחה. ישבנו לשיחה עם חברת אורבונד וקיבלנו את כל התשובות

מאת: צילום:


כשמדובר בחברה המובילה בשוק הישראלי בתום הגבס ומוצריו, היינו חייבים לדעת מה עומד מאחורי המותג שהצליח להחדיר לעולם הבנייה הישראלי את החומר שכולם חששו ממנו? ומאיפה בעצם הכל התחיל? ישבנו לשיחה עם אתי מרקוביץ' עשני, מנהלת שיווק ומכירות מוצרי גמר בחברת אורבונד, וקיבלנו את כל התשובות.

 

מתי הוקמה חברת אורבונד ומה היה המניע להקמתה?

"מפעל אורבונד הוקם בישראל בשנת 1993 על ידי טד אריסון במטרה לייצר תעשיית גבס בישראל ולהביא את טכנולוגית לוחות הגבס לשוק הבנייה בישראל. בשנת 1998 נרכשה אורבונד על ידי קבוצת KNAUF  הגרמנית, ממובילי ענף הגבס בעולם. לקבוצה כ-220 מפעלים הפרוסים בלמעלה מ- 50 מדינות בחמש יבשות. החברה עברה שדרוג טכנולוגי ממובילת הגבס בעולם, ומאז נהנית אורבונד מתמיכתה המקצועית של KNAUF".

 

 

במה התבלטו מוצרי החברה בתחילת דרכה?

"מוצרי אורבונד בתחילת דרכה ועד היום מבוססים על לוחות גבס, ובהמשך על מגוון מוצרים על בסיס גבס. זהו יתרונה היחסי של אורבונד בארץ ושל קבוצת האם KNAUF בכל העולם. לגבס כחומר בניה יתרונות עצומים. הוא ניתן למיחזור ב-100%  וניתן להגיע איתו לרמת גימור מושלמת, ערכי בידוד תרמי ואקוסטי גבוהים ביותר".

 

 

באילו דרכים חברת אורבונד הצליחה לגבור על החשש של הלקוח הישראלי מפני קירות גבס?

"השאיפה של אורבונד לקדם ולשפר את תחום הבניה בישראל גרמה לה ללמד את שוק הבניה ואת הלקוחות על היתרונות הגלומים בבנייה באמצעות לוחות גבס. שיפור טכנולוגיות בניה ויצירת מערכות שלמות ולא רק מוצרים – בזה כוחה של אורבונד . מבחן התוצאה הוא ההכרה האמיתית ביתרונות הבניה בגבס ומוצריו. השוק בישראל דורש בניה איכותית לאורך זמן ובעלת רמת גימור גבוה. חברת אורבונד יכולה להציע לשוק את טכנולוגית הבניה הזאת.  כיום, אין בית בישראל שלא נעשה בו שימוש בגבס בצורה כזו או אחרת".

 

"הרבה לקוחות חוששים מהשימוש בלוחות גבס או בטכנולגויות בניה לא קונבנציונאליות. חידושים הם תמיד קשים להחדרה לשוק, במיוחד אם הם משנים צורת חשיבה, אך זהו האתגר שלנו כחברה שמובילה את ענף הגבס בישראל. כיום חברת אורבונד יכולה להראות מאות פרויקטים בהם נעשה שימוש במוצרי אורבונד והם ההוכחה כי שוק הבניה בישראל חייב לצעוד קדימה מההיבט הטכנולגי ולהתחדש במוצרים אשר יתנו תוצאות טובות יותר. רמת הגימור של הבניה עולה רמה ותהיה בסטנדרט גבוה יותר, גמישות המבנים תאפשר שינויים עתידיים וריבוי שימושים –  כל אלה חברת אורבוד יכולה לספק ללקוחותיה".

 

 

האם יש לחברת אורבונד תכניות פיתוח שיפתיעו את הקהל הישראלי בחידושים שהוא עדיין לא מכיר?

חברת אורבונד , כחלק מקונצרן KNAUF העולמי, נהנית מחדשנות אינסופית, הודות למחלקת מחקר ופיתוח של הקבוצה. הדרישות מגיעות הן מהשטח והן מהלקוחות עצמם. חברת אורבונד לעולם לא מפסיקה לחדש ולהוציא מוצרים חדשים אל שוק הבניה מידי שנה. המגמה העיקרית היא ליצור מערכות שלמות הנותנות פתרון מלא. המוצר יהיה חלק ממערכת שלימה ולא מוצר יחיד.

 

מה מסתתר מאחורי הפילוסופיה הייצרנית והשיווקית  של חברת אורבונד?

אורבונד מציעה לענף הבנייה קשת רחבה ועשירה של מוצרים, חלקם מייצור מקומי וחלקם מיוצרים על ידי חברת KNAUF. 

בין מוצריה – לוחות גבס ופתרונות לקירות; לוחות ואריחים אקוסטיים ומעוצבים לתקרות; לוחות על בסיס צמנט לקירות חוץ; מוצרי גמר על בסיס אבקות גבס; פרופילי עיצוב מגבס לנישות, מדפים ועוד; מערכות בידוד תרמי; מערכות לבידוד אקוסטי לקירות ולתקרות; מערכות איטום לחדרים רטובים; מערכות בידוד מאש; מתקנים לתליית עומסים כבדים על קירות גבס; פתחי שירות; מיכון, אביזרים וכלי עבודה.

 

אורבונד פועלת על פי אמות מידה של מקצועיות בלתי מתפשרת ועומדת בכל התקינה הישראלית והאירופאית. 

 

צוות האדריכלים והמהנדסים של אורבונד עומד לרשות לקוחות החברה ושמח להעניק תמיכה, ליווי מקצועי וייעוץ בנושאי יישום מוצרי החברה ובנושאי עיצוב.

 

אורבונד מהווה מותג בישראל, בזכות מוניטין רב שנים המתבסס על אמינות, מקצועיות ושירות אישי ללקוח – אלו הם ערכי החברה.

 

 

 

אורבונד: למידע נוסף לחצו כאן>>

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

מדריכי שיפוץ ומעבר

המובילים בישראל מסדרים לכם טיפים למעבר דירה שיחסכו לכם כסף


איך אפשר לחסוך כסף במעבר דירה? קבלו טיפים שמגיעים ישירות מהמומחים הגדולים בתחום - המובלים

מדריכי שיפוץ ומעבר

איך תכנון שיפוץ עוזר לכם לחסוך כסף?


חושבים לשפץ את הבית או הדירה? כך תוכלו לתכן את השיפוץ באופן שיאפשר לכם לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים

מדריכי שיפוץ ומעבר

גם המשכנתא זקוקה לביטוח?


הבנקים אליהם אתם חייבים תשלומי משכנתא חודשיים, לוקחים סיכון בעצם ההלוואה. אם מסיבה כלשהי לא תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים, או שהדירה עצמה תיפגע, הבנק למעשה ייאבד סכום כסף עצום. מסיבה זו, הבנקים נוטים לחייב את האנשים להם הם מעניקים משכנתא לקחת ביטוח משכנתא מחברות הביטוח. מאמר זה יסקור את משמעותו של ביטוח משכנתא ואת מרכיביו

תגובות

כתיבת תגובה