כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  מדריך: תכנון דירה למשפחה צעירה

מדריך: תכנון דירה למשפחה צעירה

בתכנון דירה של משפחה צעירה יש להתחשב בהתפתחות המשפחתית העתידית ולאפשר גמישות עיצובית שתיצור מרחב ליצירת זיכרונות קסומים. אז איך עושים את זה? בדיוק ככה

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


 

כולם זוכרים את הדירה הראשונה שלהם כמשפחה צעירה, הדירה בה נולדו הילדים (הראשונים לפחות), בה התא המשפחתי גדל והתבסס ובה נוצרו זכרונות יקרים מפז. אז כדי שהזכרונות שלכם יהיו גם קסומים וגם מעוצבים יצרנו עבורכם את המדריך השלם לעיצוב ותכנון דירה למשפחה צעירה. שיהיה בהצלחה –השלב הראשון והמאתגר ביותר הוא שלב תכנון מערך החללים והחדרים בדירה, בשלב זה יש צורך להתחשב בכמות האנשים בבית כעת ואפשרות להתרחבות המשפחה בעתיד. במקרה של ילדים בגילאים קטנים מומלץ למקם את חדר ההורים בסמוך ככל הניתן לחדר הילדים, כדי למנוע מעבר של מרחקים גדולים בשעות הלילה.


אדריכלות וצילום: פרימה ברק
במידה וישנם מספר ילדים קטנים בבית ניתן לתכנן להם חדר שינה משולב וחדר משחקים נפרד, לשיטה זאת ישנם מספר יתרונות כמו לקרב בין הילדים ולעודד שיתוף וחברות ובאותו הזמן לנצל בחוכמה מספר חללים קטן שמאפיין דירות ראשונות.


חדר ילדים משותף (צילום: טמבור)

במערך החללים בדירה מומלץ לתכנן גם מקום ייעודי עבור פינת עבודה קטנה שיכולה להכיל מקום למחשב וניירת ביתית קטנה שתשמש את כל בני הבית בנוחות. אזור זה יכול להיות בפינת חדר המשחקים, באזור פינת משפחה או בפינה מיותרת הקיימת באזור הפרטי.

מכיוון שדירות ראשונות לא מכילות לרוב מגוון רחב של חללים, הסלון יתפקד גם כפינת המשפחה ולכן חשוב לתכנן מערך ישיבה נוח ופרופורציונאלי שיאפשר לכולם לשבת בנוחות ולבלות יחד, ובאותו הזמן לשמור על יחס הגיוני בין הריהוט לשטח הנתון. כדאי לבחור בריהוט מחומרים ידידותיים, קלים לניקוי ובטוחים לילדים שיתאימו למשפחה צעירה ומתפתחת.


 
חשוב לתכנן בסלון מערך ישיבה שיאפשר לכולם לשבת בנוחות ולבלות יחד (עיצוב: יפה רזיאל)

בבחירת חומרי הגמר לדירה כמו הריצוף והחיפויים כדאי להתחשב בתחזוקה של הדירה ולבחור בחומרים נעימים ויפים בו זמנית. למשפחה צעירה מומלץ להימנע מריצוץ מחוספס ודומיננטי ומריצוף מבריק שמשקף כל לכלוך קטן. אופציות הריצוף המתאימות במיוחד הם סוגים שונים של פרקט שיכול להתאים גם למטבח או אריחי גרניט פורצלן המגיעים במגוון גדלים, גימורים וגוונים שיכולים להתאים לכל עיצוב ולכל תקציב.

חדרי ילדים: לכל בעלי המקצוע

שיפוציםלכל בעלי המקצוע

ניתן לשלב את שני סוגי הריצוף הנתונים ברחבי הבית ולרצף את האזור הציבורי של הבית באריחים ואת החדרים בפרקט ליצירת אווירה נעימה וחמה יותר. במקרה בו בוחרים בשיטה זאת כדאי לבחור בגוונים דומים ומשלימים שיעזרו לשמור על מראה עיצובי אחיד.לרצף את האזור הציבורי של הבית באריחים ואת החדרים בפרקט ליצירת אווירה חמימה יותר

החדרים הרטובים של הבית דורשים התייחסות נפרדת ובהם חשוב לבחור בחומרים שיגנו על הקירות מפני נזקי רטיבות מתמשכים. את הרצפה מומלץ לחפות באריחי גרניט מונעי החלקה ואת הקירות הסמוכים לאזורי מים לחפות באריחי קרמיקה שונים המתאימים לעיצוב של החלל.

תכנון התאורה בדירה צריך לקחת בחשבון את כמות התאורה הטבעית החודרת דרך החלונות. לאחר מכן מומלץ לחלק את התאורה המלאכותית לתאורה ראשית ותאורה היקפית ודקורטיבית. חשוב למקם נקודות תאורה רבות עם שליטה נפרדת כדי לאפשר גיוון במצבי התאורה בבית כדי לענות על צרכים שונים.


חשוב למקם נקודות תאורה רבות עם שליטה נפרדת כדי לאפשר גיוון במצבי התאורה בבית. (צילום: ערן תורג'מן)

בנוסף לתאורה חשוב למקם שקעים ונקודות חשמל באזורים מוגדרים מראש בהתאם לשימוש. אזורים בהם חשוב למקם שקעים הם קיר המדיה בסלון, לצד פינת הישיבה, מספר נקודות חשמל מעל משטח העבודה עבור מכשירי חשמל שונים, באזור פינת המחשב, לצד המיטות, באזור הכניסה, שקעים מוגבהים ומוגנים ממים בחדרי המקלחת ועוד מספר נקודות כלליות בכל חדר. 

 

רוצים לדעת יותר על תהליך השיפוץ? יומן השיפוצים המלא
 

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

שיפוצים פלוס - האתר שמשפץ את תחום השיפוצים בישראל


מתכננים לשפץ את הבית? בואו לגלות את האתר שיעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר

מדריכי שיפוץ ומעבר

המובילים בישראל מסדרים לכם טיפים למעבר דירה שיחסכו לכם כסף


איך אפשר לחסוך כסף במעבר דירה? קבלו טיפים שמגיעים ישירות מהמומחים הגדולים בתחום - המובלים

מדריכי שיפוץ ומעבר

איך תכנון שיפוץ עוזר לכם לחסוך כסף?


חושבים לשפץ את הבית או הדירה? כך תוכלו לתכן את השיפוץ באופן שיאפשר לכם לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים

מדריכי שיפוץ ומעבר

גם המשכנתא זקוקה לביטוח?


הבנקים אליהם אתם חייבים תשלומי משכנתא חודשיים, לוקחים סיכון בעצם ההלוואה. אם מסיבה כלשהי לא תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים, או שהדירה עצמה תיפגע, הבנק למעשה ייאבד סכום כסף עצום. מסיבה זו, הבנקים נוטים לחייב את האנשים להם הם מעניקים משכנתא לקחת ביטוח משכנתא מחברות הביטוח. מאמר זה יסקור את משמעותו של ביטוח משכנתא ואת מרכיביו

תגובות

כתיבת תגובה