בניין ודיור

מדריכי פנג שואי  //  ברוך הבא, צ'י: טיפים שיזרימו אנרגיה חיובית לכניסה לבית

ברוך הבא, צ'י: טיפים שיזרימו אנרגיה חיובית לכניסה לבית

רגע לפני שנכנסים לבית, חשוב לוודא ששום דבר לא חוסם את הכניסה, שפיניתם חפצים שבורים או צמחים מתים ושהשלט מייצג את ראשי המשפחה ולאו דווקא את החתול. רענון לפי הפנג שוואי

מאת: קרן הורוביץ צילום:


בקולנוע ובספרות קיים מושג הנקרא רמז מטרים, שהוא פרט המעיד על התפתחות העלילה, ובו מבחינים בדרך כלל בקריאה שנייה. אותו רמז מגלה משהו על המשך הסיפור כבר בתחילתו. בדיוק אותו דבר מתרחש בבתים. במבט ראשון, קשה לצופה להבין את הקשר בין הכניסה לבית לתוך הבית עצמו, אך במבט שני אפשר להסביר את נראות הבית באמצעות הכניסה שלו. אותו "רמז" לגבי הבית נמצא בפרטים המצויים גם בכניסה אליו. הכניסה היא ה"פה" של הבית, מקור הצ'י החזק ביותר שלו, ולכן הפנג שוואי מייחס לה חשיבות ויתר תשומת לב. 
#banner#
 
אדריכלות ועיצוב: יניב סלומון, סלומון אדריכלים. צילום: רן ארדה
 
איך עושים את זה? לפניכם טיפים לכניסה, המברכת את הבית בזרימת צ'י חיובית:
 
1. ציידו את חדר המדרגות והכניסה לבית באביזרים ובחומרים שהייתם מכניסים הביתה. בבתים ישנים רואים ציורים ישנים בכניסה לבניין או בחדר המדרגות, אבל חשוב לזכור שאם הציור אינו מספיק מוצלח כדי שתתלו אותו בבית שלכם, אז גם אל תתלו אותם בכניסה לבית. אנרגיה ירודה לא תוכל לעלות, ולכן אם הרגשתם שהפרטים אינם מספיק טובים לקישוט ביתכם, המנעו ממיקומם בכניסה.
 
2. מומלץ להניח בכניסה לבית אלמנטים חיים כמו עציצים, פרחים, עצים, שיחים וצמחים. צמחייה בכניסה תורמת רבות לכניסת צ'י חיוני וחי לבית, וההשקעה הכספית לרוב גם אינה גדולה. לעומת זאת, עציצים מיובשים שבהם אין צ'י בכלל, ופרחים מיובשים, שהם למעשה פרחים מתים, הם חסרי אנרגיה חיונית, אינם מומלצים בבית וגם לא מחוצה לו. אם אתם מסוג האנשים שלא יודעים לתחזק גינה, בחרו צמחים קלים לתחזוקה.
 
עיצוב: סטודיו 1:1 אחד לאחד, מעצבים פנים – אלעד יששכר וטלי פורת סטרר. צילום: אורן כהן
 
3. עצבו שלט כניסה לבית עם תשומת לב לפרטים הקטנים. אחד הסמנים הראשונים שאנחנו רואים בכניסה לבית הוא שלט הכניסה או המספר של הבית, אם הוא מופיע על הדלת. העיקרון המנחה בשלטים הוא החזרת הבעלות לבעלי הבית, כדי לקבל תמיכה מקסימלית לפרנסתם ובריאותם. להצלחתם של בעלי הבית השפעה על כל התא המשפחתי, ולכן הם זקוקים למקסימום תמיכה.
 
בשלט יש לציין את שם המשפחה, וניתן להוסיף את שמות בעלי הבית, שלרוב הם ההורים. לעיתים, כשמוסיפים את שמות הילדים או החיות של הבית, נוצר מצב שבו התפקידים בבית מתהפכים. הזכרת שם המשפחה ולא את שמותיהם של כולם חשובה ליצירת תמיכה בראשי המשפחה, שהם המפרנסים של הבית. 
 
אנרגיית השלט מבטאת את הבית, והיא אחד הרמזים החשובים למתרחש בפנים. שלט כניסה טוב יבטא היטב את אנרגיית הבית ממש כפי שעושה כרטיס ביקור או הזמנה לאירוע שאליו אתם הולכים. הפרטים בשלט מבטאים משהו באנרגיה של הדירה. חתול מתמתח, למשל, עשוי לבטא עצלות מסוימת של בעלי הבית. קומבינציית המספרים 26, המייצגת גירושין, יכולה לבטא קושי בשמירה על זוגיות. 
 
עיצוב: רוני באריל. צילום: נדב פקט
 
4. בעיצוב הכניסה התייחסו לכיוון אליו היא פונה. אם הכניסה לבית פרטי דרומית, יש לעצב אותה בשלושה אלמנטים הרמוניים, המשתלבים עם הדרום. מאחר שהדרום מייצג את אלמנט האש, נרצה להכניס אליו אלמנטים מעץ, המזין את האש, אלמנטים של אש ואלמנטים של אדמה, הנוצרת משריפת האש. לפיכך, בעיצוב כניסה דרומית נכניס חומרים וצבעים הקשורים לשלושת האלמנטים: עץ, פלסטיק וחרס; ועץ, ירוק, אדום, ורוד, סגול, חום או צהוב בצבעים. כל אלה נכונים גם לעיצוב הגינה המצויה בכניסה לבית.
 
עיצוב: נורית גפן. צילום: גיל ירום
 
5. שדרגו את דלת הכניסה. קיימים פתרונות עיצוביים שאינם יקרים לשדרוג דלת הכניסה, שישוו לה מראה זוהר, כמו מדבקות מגנט למשל.
 
6. שימו לב לשטיח הכניסה שלכם. לעיתים הוא נשכח מהעין, אבל הוא משפיע משמעותית על הכניסה שלכם. אם הוא קיים אצלכם כבר 20 שנה, הגיע הזמן להחליפו. החלפת שטיח יכולה לגרום למהפך דרמטי בכניסה לבית ולהעניק לכניסה אנרגיה חדשה ורעננה.   
 
7. טפלו בתחזוקת הכניסה לבית. יש מי שמחשיב את הכניסה לבית כתחום שהוא "מחוץ לבית" ולכן אינו חשוב ואינו מטופל. אך ההיפך הוא הנכון: חשוב לוודא שהפעמון עובד כמו שצריך ושהדלת נפתחת בלי בעיה, וכן יש לפנות חפצים שבורים מהכניסה, כמו אופניים מקולקלים ואפילו עציץ שממש אהבתם אבל נשבר, וזאת כדי לוודא שהצ'י זורם בניחותא.
 
 8. אפשרו זרימה מקסימלית של צ'י מהכניסה של הבית לתוך הבית. אם קיים בוידעם בבית ישן או מבנה כלשהו שחוסם חלק מהכניסה, האנרגיה פחות זורמת. כשעושים שיפוץ, כדאי להתייחס לכך ולמצוא פתרונות חלופיים.
 
 עיצוב: שירי לוי. צילום: שגיא מורן
 
 
קרן הורוביץ עוסקת בייעוץ פנג שוואי ואסטרולוגיה סינית, ומנהלת את פורום פנג שוואי באתר בניין ודיור. לעמוד הפייסבוק של קרן לחצו כאן
 
 

עוד על עיצוב לפי הפנג שוואי:
 

 

עוד בנושא

מדריכי פנג שואי

טיפים לפי תורת הפנג שואי: כך נרכז אנרגיה חיובית בסוכה


כדי להרגיש טוב גם בסוכה, מציע הפנג שואי לצאת מעט מהשגרה, למקם את הכניסה דווקא במזרח, לרכז בה את רוב הפאן והשמחה ולהעדיף צורות מעוגלות בריהוט ובקישוטיות

מדריכי פנג שואי

עושים את ההבדל: 5 שינויים קטנים לחדר שינה הרמוני


אין כמעט אדם שלא שמע על הפנג שואי, אבל יש הבדל בין להכיר לבין לחיות על פי תורה עתיקה זו. אז איך הוא יכול לתרום לאיכות החיים שלכם ובמיוחד לאיכות השינה שלכם?

מדריכי פנג שואי

לזרום עם האנרגיה: ההשפעות הנסתרות של חדר הרחצה


למיקומם של חדרי האמבטיה והשירותים יש השפעה על חיינו, אבל גם אם הם לא לפי הספר, לפנג שואי יש דרכים להוציא מהם את הטוב ביותר. כל מה שצריך לדעת כדי לזמן את הצ'י הנכון

מדריכי פנג שואי

לזרום עם האנרגיה: ההשפעות הנסתרות של חדר הרחצה


למיקומם של חדרי האמבטיה והשירותים יש השפעה על חיינו, אבל גם אם הם לא לפי הספר, לפנג שואי יש דרכים להוציא מהם את הטוב ביותר. כל מה שצריך לדעת כדי לזמן את הצ'י הנכון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *