כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי פנג שואי  //  גם רוחני וגם קליל: מתקנים את העיצוב בבית לפי השנה הסינית החדשה

גם רוחני וגם קליל: מתקנים את העיצוב בבית לפי השנה הסינית החדשה

איך נדע אם זה הזמן להתחיל בבנייה, להקים משפחה או לפרסם את העסק? לבית שלנו, לכיוונים שלו ולעיצובו יש משמעות בשנה הסינית החדשה. קוף טוב, הכול טוב

מאת: קרן הורוביץ צילום:


שנה סינית חדשה התחילה בפברואר, ותקופה חדשה היא הזדמנות מצוינת לשינויים שנרצה להכניס לחיינו – בזוגיות וביחסים, בבריאות, בקריירה, בפריון ובכסף – בעזרת עיצוב חדש. מדי שנה האנרגיה משתנה, ולכן יש מקום לתקן את הבית בהתאם לדגש המיוחד המאפיין את השנה הספציפית. על פי גלגל המזלות הסיני, זוהי שנת הקוף, הסימן ה-9 מתוך מחזור של 12 חיות. שהם ויסמן, מהמכללה הישראלית לפנג שואי, מסבירה כי הקוף כחיית השנה הוא השחקן הגדול. הוא מצחיק, שנון והומוריסטי, מאלתר ומגיב מהר וגם מניפולטיבי במידה. בשל תכונותיו אלו אנו צפויים להרגיש חוסר רצינות לצד רצינות, או במילים אחרות: חיבור בין רוחניות לקלילות. 

 

שולחן צד של המעצב חיימה חיון. צילום באדיבות BD Barcelona
 
 
כבר עכשיו, עם תחילת השנה הסינית, ניתן לראות את טרנד הקופים באופנה ובעיצוב הבית. נראה אותם ואת האנרגיה שהם מביאים באמצעות כלי בית, כלי מיטה, טפטים או אפילו כחפץ נוי בבית. כל אלה אמורים לחזק את הרעיון האנרגטי של חיית השנה. וכיצד נתמודד עם בעיות שונות בעיצוב הבית בשנת הקוף הנוכחית? קיבצנו עבורכם כמה המלצות מסורתיות:
 
האזור הטוב ביותר בבית הוא דרום-מערב, אולם השנה לא מומלץ לבצע בו שינוי

מה עושים? את השינוי בבית רצוי להתחיל באזור הטוב ביותר בבית: לייפות אותו, לפאר ולהשקיע בו. התיקון המסורתי הוא בד אדום, ואפשר להכניס גם סמלים שבהם נושאים כמו הכלה, אמא אדמה, חינוך וזוגיות. אלו הם  למעשה נושאיו של האזור הדרום-מערבי בבית.
 
בד אדום בצד הנכון. עיצוב: ענבל איילון. צילום: גלית דויטש
 
 
קושי בשיפוץ ובבנייה

מה עושים? לפני תחילת בנייה או שינוי דרסטי בבית, כדאי לבדוק מה הם האזורים המומלצים לתחילת הבנייה או השיפוץ כדי לזמן לתהליך אנרגיה חיובית והצלחה. אם אזורים אלה אינם רלוונטיים, כדאי להימנע מתחילת בנייה או שיפוץ מדרום, כלומר יציקת יסודות למשל. רצוי להתחיל מכל אזור אחר מלבד דרום. בשנת הקוף תחילת בנייה מומלצת מדרום-מערב, ממזרח או מדרום-מזרח. 
 
 
יושבים עם הפנים לדרום-מערב או עם הגב לדרום

מה עושים? השנה לא מומלץ כלל לשבת עם הפנים לדרום-מערב, מכיוון שמדובר בהתעמתות עם אנרגיה שנמצאת במצפן הסיני בדרום-מערב. אם אתם מערביים, שבו לכיוון מערב, צפון-מערב או צפון-מזרח. 
 
 
מרכז, צפון וצפון-מזרח הם השנה אזורים בעייתיים בבית

מה עושים? מנקזים את האנרגיה הבעייתית על ידי תיקונים מסורתיים כמו הנחת 6 מטבעות קשורים בסרט אדום, או פעמון רוח בעל 6 קנים, במרכז הבית, בצפון ובצפון-מזרח. יש לבדוק מי ישן בחדרים האלה ולהביא בחשבון כי השנה החדרים בעייתיים. אם לאדם שישן בחדר הפונה לאחד הכיוונים הללו יש בעיה בריאותית או קושי מסוים בחיים, רצוי להסיר אלמנט שיש בו תזוזה משלושת האזורים האלה, כמו מזרקה או שעון מטוטלת. מאחר שהם "מסובכים" השנה, לא מומלץ להניע אותם, מאחר שההנעה שלהם היא זו שגורמת ל"הפעלת הבעיה" ולהחמרתה.
 
לוודא שחדרי השינה מותאמים. עיצוב: תמי אקהאוס. צילום: מאיה חבקין
 
 
סוגיות של פוריות וכניסה להריון 

מה עושים? אנרגיית הפוריות וההיריון נמצאת השנה בדרום-מזרח, והיא זקוקה להזנה של מים. המים הם המזינים את העץ, ולכן מתקיימת הרמוניה שבמהלכה המים מזינים השנה את הצד הדרום-מזרחי של העץ. מסיבה זו כדאי לתת לאזור זה דגש של פריון, למשל על ידי סמל של פריון כמו רימון, או לישון באזור זה. השנה מומלץ להכניס לעיצוב אלמנט של מים, זכוכית וצבעי כחול ושחור. 
 
צבעי כחול בבית. עיצוב: סיון גולדפלד ומיטל אירני, סטודיו C4DSTYLING. צילום: אלכס סורלו
 
 
רוצים פרסום ושיווק לעסק

מה עושים? השנה מקבלים עזרה דרך האזור המזרחי בבית. כדי לנצל את האנרגיה הזו, מומלץ להניח באזור המזרחי חפץ, תמונה או סמל המייצג את העסק שלכם, כפי שהייתם רוצים שאנשים יראו אותו. גם ההפך הוא נכון, כך שאם אינכם מעוניינים בפרסום והכרה, האנרגיה הזו תעבור לצד השני.
 
 
חשש מפריצות וגניבות

מה עושים? האזורים בבית, המועדים השנה לפורענות, הם צפון וצפון-מערב. באזורים אלה מומלץ להצטייד באמצעי בטיחות מתאימים ולבצע תיקון: לנקז את האנרגיה על ידי פעמון רוח בעל 6 קנים ממתכת או בעזרת צמחייה. 
 
 
חוסר רומנטיקה בזוגיות

מה עושים? השנה אפשר להכניס לבית רומנטיקה ויופי דרך מערב הבית. בחרו אביזר שמביא את התחושה הזו לבית, ומקמו אותו באזור המערבי על מנת לחזק את ההשפעה השנתית הזו.  
 
עיצוב פנים: אלכסנדרה דיז. צילום: טטיאנה פאוטוב
 
 
נפילות ובעיות בגפיים

מה עושים? השנה מומלץ לוודא כי האזור הצפון מערבי בבית הוא בטוח מבחינת החלקה ונפילה. לסובלים מבעיות בגפיים מומלץ להימנע משהייה ממושכת או משינה באזור זה השנה.
 
 
 
קרן הורוביץ עוסקת בייעוץ פנג שוואי ואסטרולוגיה סינית, והיא מנהלת את פורום פנג שוואי באתר בניין ודיור. לעמוד הפייסבוק של קרן לחצו כאן.
 

עוד על עיצוב לפי הפנג שוואי:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עוד בנושא

מדריכי פנג שואי

טיפים לפי תורת הפנג שואי: כך נרכז אנרגיה חיובית בסוכה


כדי להרגיש טוב גם בסוכה, מציע הפנג שואי לצאת מעט מהשגרה, למקם את הכניסה דווקא במזרח, לרכז בה את רוב הפאן והשמחה ולהעדיף צורות מעוגלות בריהוט ובקישוטיות

מדריכי פנג שואי

עושים את ההבדל: 5 שינויים קטנים לחדר שינה הרמוני


אין כמעט אדם שלא שמע על הפנג שואי, אבל יש הבדל בין להכיר לבין לחיות על פי תורה עתיקה זו. אז איך הוא יכול לתרום לאיכות החיים שלכם ובמיוחד לאיכות השינה שלכם?

מדריכי פנג שואי

לזרום עם האנרגיה: ההשפעות הנסתרות של חדר הרחצה


למיקומם של חדרי האמבטיה והשירותים יש השפעה על חיינו, אבל גם אם הם לא לפי הספר, לפנג שואי יש דרכים להוציא מהם את הטוב ביותר. כל מה שצריך לדעת כדי לזמן את הצ'י הנכון

מדריכי פנג שואי

שניים סינים: כך הפנג שואי יעזור לכם למצוא אהבה


אין סיבה שגם בוולנטיינ'ס הזה תהיו לבד. פילוסופיית העיצוב הסינית באה לעזרתכם, עם טיפים קטנים לעיצוב מחודש של חדר השינה, בדרך לשינוי הסטטוס המיוחל

תגובות

כתיבת תגובה