כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי עיצוב פנים  //  גופי תאורה ענקיים: כי לפעמים הגודל כן קובע

גופי תאורה ענקיים: כי לפעמים הגודל כן קובע

אם יש כלל ברזל אחד בלתי מעורער בעיצוב הפנים הוא שבית צריך להיות כמה שיותר מואר, ואנחנו אומרים, אם כבר מואר אז למה לא בגדול, טרנד גופי התאורה עושה קאמבק ומספק לנו אלמנטים עיצוביים מרשימים ומעוררי השראה

מאת: הדר אלבוחר צילום:


צילום: Tala's Voronoi Collection

גופי תאורה ענקיים בהשראת נורות ענק, מתוך אתר dezeen

 

הגיע הזמן להתמקד בתאורה שתרעיד לכם את כל הבית. גופי תאורה ענקיים, ששולטים ומשפיעים על כל חלל עיצובי שהם מותקנים בו. לפני כעשור הם נחשבו ללהיט וכיום גופי תאורה ענקיים עשו קאמבק מטאורי ושבו להיות במרכז העניינים. כל מי שמתייעץ עם מעצב פנים שמתמצא בנבחי העיצוב העדכני, יקבל תשובה זהה – תמיד עדיף שיהיה כמה שיותר אור בבית. על מנת לקבל כמות אור גדולה, אנחנו לא צריכים בהכרח גוף תאורה ענקי – אפשר לייצר זאת עם פסי צבירה רבים ופיזור תאורת רקע. אך מה שיעשה רושם בלתי נשכח, הוא דווקא גוף תאורה ענק, שיעשה לכם מהפכה אמיתית בבית.

להגזים ובגדול

אם כבר הלכתם על גוף תאורה גדול, לכו על הכי מוגזם ומיוחד. אנחנו מבטיחים לכם שכל תשומת הלב תתמקד בתאורה שתקפיץ לכם את העיצוב בכמה דרגות. עם תאורה נכונה, כל חלל שנראה פשוט יכול להפוך למיוחד ומעניין. גופי תאורה ענקיים שמשתלטים על החלל נקראים Over Sized. בדרך כלל מדובר בגופי תאורה משתלשלים מהתקרה או מרחפים מהרצפה וכן מנורות רצפה שיצאו מכל פרופורציה.

צילום: אלעד גונן

גופי תאורה ענקיים שמשתלטים על החלל נקראים Over Sized. עיצוב: ענבל ברקוביץ

צילום: Fratellli Boffi

זה פנס רחוב? זאת מנורת לילה? ללכת על גדול. מתוך אתר: decoist

 

לכו על הסטייל העכשווי

בדרך כלל אנחנו רגילים לראות  גופי תאורה גדולים במלונות, משום שיש להם השפעה רבה על האפקט שנוצר במקום. בתקופה האחרונה גם בעיצוב בתים נעשה שימוש דומה בגופי תאורה, תוך התמקדות בתאורה מעוצבת בחללי הבית ובחירה קפדנית וחריגה של פריטים. ככל שגוף התאורה מעניין ומיוחד יותר – כן ייטב.

צילום: עודד סמדר

נברשות ענק. לא רק בבתי מלון. עיצוב: ישראלביץ אדריכלים

צילום: ניצן הפנר

נברשת רב-ראשית לחימום האוירה. עיצוב: רג'ין בן חמו

צילום: אלעד גונן

גוף תאורה בצורת אדרת דג. תכנון ועיצוב: ענבל ברקוביץ

 

צילום: יח"צ

אהילי נייר אגסיים להשיג בסטודיו prat living

נברשות  כובשות

הנברשות הענקיות שניתן לראות בעיקר בסרטים ישנים יחסית, תמיד מלוות אותנו בתחושת עושר בחורף הקרוב הן ימשיכו לעטר את סלוני הבית וחדרי האוכל. כיום ניתן למצוא אותן בשלל אפשרויות – החל מראה קלאסי וכלה במראה עכשווי ומיוחד. הנברשת לבדה נועדה ויכולה ליצור אפקט מרשים ולתפוס את העין, כך שאנחנו יכולים לקשט את התקרה עם פריט בודד, בו מרוכז העיצוב והוא משמש נקודת מרכז לתאורת עזר.

מתוך אתר: decoist

צילום: Krista Keltanen

מתוך אתר: elle décor

צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: דניאל מיכאלי

עיצוב ואדריכלות: דן והילה ישראלביץ

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

בראש זקוף: טיפים לעיצוב עם תקרה נמוכה


גם אם אתם נאלצים להתמודד עם עיצוב תקרה נמוכה, אין צורך להתהלך בראש שפוף. תאורה עליונה, רהיטים נמוכים ומשחקים של צבע ועין יעניקו את אשליית הגובה הנכונה

מדריכי עיצוב פנים

מגורים פלוס: טרנד המגורים המשותפים שכובש את העולם


המהפכה הגדולה בתחום המגורים המשותפים כבר מעבר לפינה. מהפכה זו טומנת בחובה אתגר עיצובי גדול, שכולל עיצוב חללים משותפים. מה זה אומר? ואיפה אנחנו בכל זה? הכל בכתבה שלפניכם.

מדריכי עיצוב פנים

אחסון משנה חיים: פתרונות אחסון לבית מבולגן


הדרך לשמור על בית מסודר לא צריכה לעבור בחיפוש אחר דירה גדולה יותר. בעזרת פתרונות אחסון פשוטים ומשמעת עצמית אפשר לארגן יופי של דירה

מדריכי עיצוב פנים

תנו לנשום בשקט: דרכים עיצוביות לרווח את החלל


הסרה של קירות, בחירה בצבע לבן, איחוד רהיטים או ויתור עליהם כליל יעזרו לרווח את החלל וליצור תחושת מרחב

תגובות

כתיבת תגובה