כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי עיצוב פנים  //  דילמה עיצובית: איך מתמודדים עם העיצובים הקטנים של הבית?

דילמה עיצובית: איך מתמודדים עם העיצובים הקטנים של הבית?

איך לתלות את הטלוויזיה, איך לתכנן נכון את המדרגות ומה עושים עם המסדרון? לא מעט דילמות מלוות את מי שמתכנן את הבית. הנה כמה דרכים להתמודד עם הדילמות הנפוצות ביותר

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


עיצוב הבית לא מסתכם בפתרון שמתאים לכל אחד מהחדרים העיקריים, אלא בפתרונות לכל האזורים הקטנים והגדולים ביותר איפה שאנחנו גרים. אז אחרי שעברנו על כל חדר וחדר חשוב להקדיש זמן לכל הפינות הקטנות של החלל וליצר גם עבורן פתרונות מתאימים. טלויזיה? מדרגות? מסדרון? כניסה לבית? כולן דילמות ששווה לפתור.

 
הדילמה: איך לתלות את הטלוויזיה באופן יצירתי?

 
הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מכל בית וחלק בלתי נפרד מהחללים המעוצבים שלנו. ככה זה. במיקום טלוויזיה בחלל הבית יש מגבלות וצרכים החל ממציאת נקודת חשמל קרובה ועד העמדה שלא יוצרת סנוור ולכן אספנו מספר דרכים מקוריות להעמיד את הטלוויזיה בחללים השונים:
 
אפשר מהתקרה: במקרה של מחסור בקירות פנויים לתליית הטלוויזיה ניתן להשתמש בתלייה מהתקרה או מעמוד שמוברג לרצפה. קיימות כיום חברות שונות שיוצרות פתרונות ייחודיים לשילוב טלוויזיה בחלל ומציאת פתרונות להעברת כבלים וחשמל בצורה מוסתרת. שילוב עמוד מרחף בחלל מאפשר תלייה נקייה ויעילה לכל מכשירי הטלוויזיה הדקים הקיימים כיום.
תכננו שידה איכותית: כדי לאפשר העמדת חופשית של הטלוויזיה בחלל ניתן לתכנן שידה דקורטיבית המחלקת את החלל, מכילה את כל מכשירי המדיה הנוספים ואת הטלוויזיה עצמה. כך הטלוויזיה מקבלת ערך דקורטיבי ומבני ובמקרה זה ניתן לשלב בשידה גם עמוד מסתובב בעזרתו יהיה ניתן ליהנות מהטלוויזיה במגוון חללים.
טלוויזיית מראה: כן, יש כזה דבר. כיום ניתן לרכוש טלוויזיה הממוקמת בתוך מראה, במצב זה באופן יומיומי כשהטלוויזיה כבויה המראה נראית רגילה לחלוטין ואין לה נוכחות דומיננטית בחלל.
הסתרת הטלוויזיה: ניתן להסתיר את הטלוויזיה על ידי ארון בנוי ומעוצב המאפשר לכם ליהנות ממנה ובשאר הזמן לשמור על מראה נקי ומסודר.
 

(צילום: עוזי פורת)

הדילמה: מה עושים עם המדרגות? 

לא מעט בעלי בתים חושבים שהשימוש היחידי למדרגות הוא ליצור אזור שירות בבית, אבל בפועל מדובר באלמנט פיסולי ודקורטיבי בעל ערך רב במראה הכללי של הבית. לפניכם מספר דרכים מקוריות לשדרג את מראה המדרגות:
 
חפו אותן באופן שונה: בחירה בחיפוי דומיננטי שמנוגד לריצוף הכללי של הבית מעניק למדרגות מקום של כבוד בעיצוב הכללי, ובהחלט אפשר לבחור במדרגות עץ בגוונים שונים, מדרגות בטון צבוע או במדרגות שיש. 
משהו מדליק: בין שני גרמי מדרגות יש חלק שנקרא "פודסט" ובו אפשר להוסיף אלמנטים דקורטיביים כמו מדפים לספרים, ספסל קטן או אפילו לשלב צביעה דקורטיבית או טפט שיכניס עניין לאזור זה.
המעקה: המעקה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב המדרגות ובחירה של מעקה מיוחד יכולה לשנות לחלוטין את המראה שלהן לחלוטין. כאן תוכלו לבחור במעקה זכוכית עם מאחז יד מחומר נבחר, לשלב במקום מעקה קיר זכוכית בגודל מלא, ניתן לבחור מגוון של מעקות מתכת או עץ בעיצובים שונים או לבחור במעקה כבלים המתוחים מרצפה עד תקרה. גם זה רעיון.
 
 

(עיצוב: דרור ברדה, צילום: אלעד גונן ושי אפשטיין)
 

(עיצוב: אלרואי חזק, צילום: עודד סמדר)
 
 
הדילמה: איך הופכים את הכניסה לבית לאזור מעוצב?

לאזור הכניסה לבית יש חשיבות גדולה, וזהו החלק הראשון בבית שמקבל את פנינו ואת פני כל מי שמגיע לביתנו, ולכן אזור זה צריך לקבל טיפול שיעזור לו להיות פונקציונלי ומעוצב במיוחד:
 
משהו לאחסון: שידה, מדפים תלויים או כל סוג של אחסון הם פתרון לא רע לכניסה לבית, מה שיאפשר לנו להניח דואר, מפתחות ומשקפי שמש בצורה מסודרת ומעוצבת. ניתן לתכנן גם ארון בנוי לאחסון של מעילים, מטריות ואביזרים נוספים שחשוב שיהיו קרובים לדלת.
תאורה: תאורה קטנה ויעילה בכניסה לבית היא חלק חשוב מאוד שיעזור לכם להתמצא בקלות בזמן הכניסה והיציאה מהבית, מנורה באזור זה יכולה להיות מנורת קיר או מנורה עומדת ומעוצבת שמעניקה יתרונות נוספים לאזור.
מה עם הדלת?: דלת הכניסה עצמה יכולה להוות אלמנט עיצובי בפני עצמו, החל מבחירה בדלת מעוצבת ועד שדרוג דלת קיימת בעזרת טפט או צבע.
 

(עיצוב: ליעד זיו בריקמן, צילום: מיכה בריקמן לכתום צלמים)
 

(עיצוב: קרין קליר, צילום: אלעד שריג)
 
 
הדילמה: אז מה עושים עם מסדרונות ומעברים?

המסדרונות בבית מהווים חלל שאינו מנוצל, והם בדרך כלל משמשים אותנו רק כדי לעבור מחלק אחד של הבית לחלק אחר ולכן לרוב גם לא מקבלים טיפול ראוי מבחינה עיצובית. וחבל. אז מה עושים?:
 
רצפה: ניתן להשתמש בריצוף באזור זה כדי לייחד אותו משאר הבית, ניתן לבחור בריצוף שונה או בשטיח אריחים כדי להדגיש את המסדרון.
קירות: ניתן לשלב צבע דומיננטי ובולט באזור זה של הבית, השימוש בצבע כזה יעזור ליצר הפרדה בין חלקי הבית השונים. ניתן לבחור גם בטפט או בצביעה דקורטיבית כדי ליצר אווירה המתאימה לעיצוב הנדרש.
תאורה: חשוב לשלב תאורה במסדרונות כדי למנוע מהם להפוך לחללים אפלים ובלתי מזמינים, ניתן לשלב תאורת תקרה או תאורה קיר ולהתאים את גופי התאורה לעיצוב הכללי.
מדפים, תמונות ואביזרים: על ידי הכנסת אלמנטים דקורטיביים למסדרון ניתן להפוך אותו בקלות למיוחד ושונה, ניתן לשלב מדפים, מקבץ תמונות שונות ואלמנטים כמו לוחות מגנטיים או אפילו שידה דקורטיבית קטנה.
 

(עיצוב: אלכס מייטליס, צילום: עוזי פורת)
 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

5 טעויות נפוצות בעיצוב חלל פתוח בבית – והדרכים להימנע מהן


יותר ויותר אנשים בוחרים לוותר על הקירות ולעצב קומות ואזורים שלמים בבית כחלל פתוח וזורם. אם גם אתם הולכים בכיוון, שימו לב שאתם עושים את זה נכון

מדריכי עיצוב פנים

עובדים ולומדים מרחוק? דלתות חמדיה יעשו לכם שקט


אתם מנסים לעבוד אבל מרעישים לכם? רוצים ללמוד ויש הסחות דעת? מתחשק לכם לשמוע מוזיקה בלי להפריע לאחרים? סדרת הדלתות האקוסטיות של חמדיה תבטיח לכם שקט בבית

מדריכי עיצוב פנים

מהפך בלי מאמץ: טיפים קלים לשדרוג הבית


שדרוג הבית לא חייב להיות כרוך בהוצאות כבדות ובשיטוטים אינסופיים. עם קצת חשיבה יצירתית, אפשר לרענן את סביבת המגורים בקלות ובעלות נמוכה

מדריכי עיצוב פנים

פוג'יטסו - המאסטר של עולם המיזוג


חם לכם? הכירו את מותג היוקרה היפני פוג'יטסו שמוביל בתחום מערכות מיזוג האוויר, ומביא אליכם מזגנים מתקדמים ומעוצבים

תגובות

כתיבת תגובה