כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי עיצוב פנים  //  לשבור את הבנאלי: הטרנדים שאתם מוכרחים להכיר

לשבור את הבנאלי: הטרנדים שאתם מוכרחים להכיר

שידות צד, שולחן סלון וחיפוי בין ארונות המטבח – אאוט. א-סימטריות בחדר השינה, מיקס שרפרפים וחיפוי אריחים טוטאלי – אִין. כך מעצבים היום את הבית ונשארים מעודכנים

מאת: לימור קלר צילום:


עיצוב הבית משתנה ללא הרף. חומרים חדשים נכנסים, טכנולוגיות מתחלפות ומקלות על החיים וריהוט שהיינו מכניסים בעבר מקבל צורה שונה, מחליף מקום או יוצא מכלל שימוש. לא תמיד מדובר בטרנדים, אלא בהתפתחות טבעית של החיים בין ארבעת הקירות ובניסיון לחדש ואולי גם לא להשתעמם. אם הינכם לפני שיפוץ או קניית דירה חדשה, אם יש לכם מעצב ואם לא, הנה כמה נקודות שוברות שגרה שכדאי לכם להתעדכן לגביהן ואולי גם לאמץ:
 
משולחן מרכזי בסלון למקבץ הדומים

השולחן המרכזי בסלון, זה שתמיד דאגנו שיהיה בו מספיק מקום להניח את כוסות הקפה והכיבוד לאורחים, את ערימת העיתונים וקערה נאה באמצע, כבר לא בלעדי בתחום. במקומו נכנסו מגוון אפשרויות שהמשותף להן הוא המקבץ: 3-2 הדומים, 3-2 שולחנות צד קטנים וגם שרפרפים כבר נראו באמצע הסלון. הם יכולים להיות באותו גובה או בשלל גבהים, בצבע אחיד או בשניים ויותר. העיקר שיתאימו לעיצוב הכללי של חדר המגורים.
 
עיצוב: מירב שלום. צילום: רסקין פרלמן צלמים
 
עיצוב: דלית גפן. צילום: שי אדם
 
ממנורה מרכזית למנורות צמודות קיר

בסלון ובשאר החדרים כבר אין הכרח בנקודת אור מרכזית אחת, משום שהתאורה יכולה להגיע גם מהרצפה, מהצדדים ומהקירות. בחדר השינה הכי קל לוותר, משום שהרומנטיקה משחקת תפקיד ראשי, ותאורה משני צידי המיטה תתאים במיוחד לאווירה. גם על קירות הסלון אפשר למקם גופי תאורה, ולוותר על התאורה המרכזית, אבל יש לדאוג לתאורה מהרצפה או מהנמכות גבס כדי להשלים את החסר בחלל כה גדול במידת הצורך.
 
עיצוב: הנקין שביט אדריכלים. צילום: אביעד ברנס
 
ממנורה מרכזית במטבח לתאורה פונקציונלית

כולנו בעד פונקציונליות, אבל תאורה מרכזית במטבח עלולה דווקא לחטוא לכך בגלל הצל שאנו מטילים על משטח העבודה בזמן ההכנות. התאורה המרכזית אמורה להאיר את החלל כולו, אבל לתאורה מעל השיש יש חשיבות גדולה לא פחות, ולכן אפשר לשלב את שתיהן או להזיז את גופי התאורה שעל התקרה בדיוק מעל השיש. עוד אפשרויות הן מנורות מעל ומתחת לארון העליון, על הקיר מעל השיש (ואז לבחור אותה גם מיוחדת במראה) וכחלק מקולט האדים.
 
עיצוב: אפל אדריכלים. צילום: אביב קורט
 
מחיפוי אריחים מעל השיש לחיפוי טוטאלי

בעוד אנחנו מתלבטים עד לאיזה גובה נחפה את האריחים במטבח, יש מי שכבר פתר לעצמו את הדילמה ופשוט מחפה הכול. מעל השיש, מתחת לארונות, מעל הארונות – העיקר שהמראה יושלם עד התקרה. כשהאריחים יפים, הם בולטים בעצמם, וכשהם בהירים וניטרלים, הם מעניקים תפאורה יפה למדפים פתוחים או לקלפה בודדת.
 
עיצוב וצילום: עדי אדליס
 
עיצוב: אלה מורגן. צילום: אולגה סולן
 
ממנורה מעל מראה למנורה בצד

שנים אנחנו נעזרים במנורה שמעל המראה בחדר הרחצה. היא מאירה לנו את הפנים, את הגילוח ואת האיפור ואם החלל לא גדול, היא יכולה להספיק לבדה. מאחר שסביר שיש גם תאורה במרכז החלל, אנחנו מציעים לכם להזיז את מנורת המראה מעט הצידה, כשהיא עדיין מעל משטח הכיור. היא תמשיך להאיר אתכם ותיתן זווית מעניינת בחלל.
 
כיור רחצה של HeziBank Alape צילום: יח"צ
 
משידות לצד המיטה לא-סימטריות

כל אחד זקוק למקום להניח את הספר שהוא קורא, את המשקפיים או את השעון המעורר והנייד, ולכן חשיבותה של השידה לצד המיטה אינו מוטל בספק. מה שכן מוטל בספק, הוא ההכפלה שלה. בני הזוג אולי תאומים בנפשם, אבל לא במראם, ולכן כל צד יכול לקבל שידה אחרת. רוצים לחגוג את הא-סימטריות עד הסוף? לצד השני בחרו שרפרף, כיסא מיוחד, כורסה, שולחן צד או מזוודות מסע ישנות.
 
א-סימטריה בשידות ותאורת קיר במקום תאורה מרכזית. עיצוב: דנה מורן. צילום: אורן שלו 
 
עיצוב: עדי עוז. צילום: גדעון לוין
 
משידת טלוויזיה לטלוויזיה צפה

המזנונים של פעם אומנם קיימים בצורות שונות ומשתנות, אבל המראה המסקרן של התקופה הוא דווקא כשאין מתחת לטלוויזיה שום רהיט. לאן נעלמו כל המכשירים? סביר להניח שהם בארונית אחרת שמשמשת לצרכים אחרים, או שהם ממוקמים בכלל בחדר אחר. הטלוויזיה והממיר פועלים על ידי עינית קטנה, כשהחיווט מוסתר בתוך הקירות.
 
עיצוב: כרמית גורש ונטע וינר. צילום: אור מני
 
מאמבטיית הורים סגורה לחדר שינה פתוח 

עושה רושם שדלת נעשתה לפריט מיותר, במיוחד בחדר השינה. מאחר שההתייחסות לחדר זה, על כל הפונקציות שלו, היא כאל חלל אחד, אפשר להסתפק בקירות נמוכים, בזכוכיות או בווילונות כדי להפריד בין אזור המיטה והארונות לשירותים, למקלחת או לפינת האיפור. 
 
עיצוב: מעיין זוסמן, אמיר נבון סטודיו 6b, מורן בן עמי. צילום: גדעון לוין
 
אמבטיה מופרדת בזכוכית וטלוויזיה צפה. עיצוב: כרמית גורש ונטע וינר. צילום: אור מני
 
מאריחים בשירותי אורחים לטפט

אם צלחתם את התקופה שבה ויתרנו על האריחים בחדר השירותים הקטנטן ופשוט צבעתם את הקיר בטיח מעניין, לכו צעד אחד קטן קדימה וחפו את הקירות בטפט. זה לא שמישהו ממש יושב שם ומשפריץ מים לכל עבר. מקסימום תוסיפו כמה אריחים מעל הכיור הקטן.
 
שירותים בביתו של טומי הילפיגר. צילום: Douglas Friedman
 

עוד מדריכי עיצוב:
 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

סודות מהמזווה: כך תסדרו נכון את אחד המקומות הכי חשובים במטבח


אמנם מדובר בחדרון קטן, ולעיתים רק בארון - אבל המזווה הוא אזור חשוב בהחלט. האופן שבו המזווה מאורגן משפיע על העבודה ועל ההתנהלות במטבח כולו, אז הנה כמה טיפים לסידור מזווה נגיש ונוח במיוחד

מדריכי עיצוב פנים

החיים הם לא ולנטיין-דיי: שלושה משברים זוגיים סביב עיצוב הבית


דווקא ביום האהבה הבינלאומי חשוב לזכור שלא הכל תותים מצופים שוקולד, במיוחד לא כשניגשים לעצב את הבית. מעצבת הפנים שחר הכט משתפת בשלושה סיפורים על משברים זוגיים ותהפוכות משפחתיות, כדי שעיצוב הבית הבא לא יסתיים על מדרגות הרבנות

מדריכי עיצוב פנים

הכול פתיר: עיצוב בתים לאוכלוסיות מיוחדות


תכנון בית לאדם או למשפחה עם צרכים מיוחדים יכול להיות עניין מאתגר למדי, אך לכל הבעיות ניתן למצוא פתרונות ראויים - ובכתבה הבאה נציג לכם כמה מהם

מדריכי עיצוב פנים

ראש בראש: מה עדיף - אריחים חלקים או מצוירים?


אריחים חלקים במראה קלאסי או אריחים מצוירים בסגנון מקושקש? יצאנו לבדוק אם יש מנצח בוויכוח הזה, או שאולי צריך לבחון כל קיר לגופו

תגובות

שוב הכנסתם את המטבח השערוריתי של אלה מורגן???
זה לא טרנד!

אף אחד לא ימכור לי שנעים לראות אסלה
ונעים לשבת עליה ולהיות חשוף...

מאמבטיית הורים סגורה לחדר שינה פתוח
סיוט סיוט סיוט. מי שלא ניסה לא מבין...

כל הכבןד ל-4, וגם - תאורת איפור לא סימטרית?
השתגעתם? חוק מספר אחד באיפור הוא תאורה סימטרית. אחרת - נראים כמו מישהו שחטף אגרוף. וגם - בריקים מעל לאיזור בישול? ייראו כמו מטבח מוזנח תוך 3 חודשים! חבר'ה - קצת פרקטיות... הטרנד זה לא מטרה, זה אמצעי...

כן, רעיון ממש מעולה להסתכל על בן הזוג מחרבן

אויש זה נראה כמו כתבה מלפני 4 שנים

סורי אבל לא ממש חידשתם

ומה עם נוחות ופונקציונליות?

כתיבת תגובה